Zrýchlenie DSL aj optiky, zrušenie FUP

Otázka

• 0

Pridal (editované)

http://www.dsl.sk/article.php?article=22946

Viacerých asi najviac poteší zrušenie FUP.

Ale aj zrýchlenie optiky je dosť zaujímavé a to dvojnásobné :D ale poviem pravdu mňa čo ide cez wifi nepotešili :D doteraz som osobne nevyužil 300Mb/s lebo idem cez Wifi ale teraz keď idem na 5Ghz wifi tak mám 214Mb/s momentálne :D 

Chcelo by to v budúcnosti nemať také veľké rozdiely lebo L má 120Mb/s a potom XL až 600Mb/s :D 

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

187 odpovedí na túto otázku

• 0

evidentne ta prepli na ten novy MSAN :)

Myslíš, že podľa parametrov by linka dala ešte viac??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

urcite trz aj 90

Myslíš, že podľa parametrov by linka dala ešte viac??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Nr kraj/Komárno VDSL XL

DSL Downstream
91519
kBit/s
DSL Upstream
11517
kBit/s

Maximálna spokojnosť.

rychlost netu.png

Editoval cooliar

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nr kraj/Komárno VDSL XL

DSL Downstream
91519
kBit/s
DSL Upstream
11517
kBit/s

Maximálna spokojnosť.

rychlost netu.png

No u nas-Komjatice zatial dvihli iba upload pred tyzdnom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

u nás včera v dedine chodili a pooznačovali skoro celú dedinu s modrou,zelenou a s oranžovou farbou. ide o optiku ? 

Editoval roland185

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

u nás včera v dedine chodili a pooznačovali skoro celú dedinu s modrou,zelenou a s oranžovou farbou. ide o optiku ? 

No u na vlani davali aj papiere,ze kto chce byt ako pripojeny a zatial nic.Teda v lete chodili a zameriavali,tak cakame

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prave mi dosiel mail,ze Zrychlili sme vam Magio internet...kuknem a....nic,po starom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skus restartovat router. 

Inac od Pondelka uz zrychlkene v BA kraji, celkom pekne. Info som nedostal len som skusil restart routru a uz to bolo.

8666340934.png

roland185: TO su mozno ocnacene siete, voda, plyn atd a ze kade ma ist novy kabel. Tak nejak to robili unas. Zacali v zime a optika bola nejak v Maji.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skus restartovat router. 

Inac od Pondelka uz zrychlkene v BA kraji, celkom pekne. Info som nedostal len som skusil restart routru a uz to bolo.

8666340934.png

roland185: TO su mozno ocnacene siete, voda, plyn atd a ze kade ma ist novy kabel. Tak nejak to robili unas. Zacali v zime a optika bola nejak v Maji.

Nepomohlo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Martin Čatloš u mňa tiež automaticky nezbehlo zvýšenie rýchlosti, kontaktoval som linku 0800123777 a do hodiny to bolo hotové, museli mi manuálne zvýšiť profil a teraz už ide internet 600/60Mbps.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak uz vyriesene...zrychlene bolo este pred tyzdnom,ale na routri sa to neprejavilo.Az po cca minutovom odpojeni routra zo siete...cudovali sa profilu 6,6/61....ale ze pre mna je to plus a kedze ame napojeny na novej linke iba dvaja,tak to nijako nevadi nikomu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takto to vyzerá po zrýchlení u mňa 👍8670725783.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

podla mna je to len tah orangu ako dostat na svoju stranu viac zakaznikov ale myslim si ze realne tie rychlosti 50 a 100 mbit bude mat tak 20-30% zakaznikov 100 mbit tak 10-15%

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim chcem sa opytat ze preco podla vas nejde rychlost do 40mbit cez wifi dva dni sa natahujem s telekomom ze nic nezvysili vzdy mi ide 28mbit maximalne a nakoniec zistim ze cez lan ide v pohode 38mbit/s.

Cim to moze byt podla Vas? mam dost kvalitny wifi router skusal som to aj cez wifi od modemu a to iste.

Doteraz som mal cez wifi vzdy tolko kolko po kabli ale ako dali na tych 40mbit tak cez wifi siet sa tych 10mbit straca. Vedel by niekto poradit s tymto problemom? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skus napevno nastavit wifi kanal alebo zmen normu vysielania wifi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kanal mam nastaveny davno a tu tak pasmo ani zarusene nebude byvam v dome a norma vysielania ako myslis sifrovanie? alebo standard b g n

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dakujem ta norma pomohla vypol som stare b,g a nechal iba nove n 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ako zamrzí to, Tiež by som radšej videl 50/5 ako 40/4... Možno ak skončí viazanosť 08/2020 prejdem do Orange, ak nebude rozumná reč s Telekomom. Tam však dostanem 50/5 len ako XLko a redukovaný profil - a podľa mňa mi to ani tak nenastavia. Hlavná fakt hlúposť je, že sám Orange píše, že pri prechode z Telekomu vedia dať len identický program ako mám súčasne, teda z VDSL L mi nejakú rovnaké rýchlosti, nerozumiem prečo.

" Pri prenose internetu DSL je potrebné zachovať rovnaký rýchlostný profil ako u pôvodného poskytovateľa služieb. Napríklad keď teraz využívate rýchlosť sťahovania 8 Mbit/s, internet si môžete preniesť na DSL 8. Dodatočne je možné balík navýšiť, pokiaľ na danej adrese je technicky možné zriadiť profil s vyššou prenosovou rýchlosťou. "

Uvidíme keď v piatok nahodím Pro router aké parametre budú teoretického maxima.

Editoval eM Kei

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ako zamrzí to, Tiež by som radšej videl 50/5 ako 40/4... Možno ak skončí viazanosť 08/2020 prejdem do Orange, ak nebude rozumná reč s Telekomom. Tam však dostanem 50/5 len ako XLko a redukovaný profil - a podľa mňa mi to ani tak nenastavia. Hlavná fakt hlúposť je, že sám Orange píše, že pri prechode z Telekomu vedia dať len identický program ako mám súčasne, teda z VDSL L mi nejakú rovnaké rýchlosti, nerozumiem prečo.

" Pri prenose internetu DSL je potrebné zachovať rovnaký rýchlostný profil ako u pôvodného poskytovateľa služieb. Napríklad keď teraz využívate rýchlosť sťahovania 8 Mbit/s, internet si môžete preniesť na DSL 8. Dodatočne je možné balík navýšiť, pokiaľ na danej adrese je technicky možné zriadiť profil s vyššou prenosovou rýchlosťou. "

Možno budú v Telekome operatívne reagovať a tiež to zdvihnú na take rýchlosti ako má Orangutan 😀

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Lebo si zober oni sú jasní teraz 😀 väčšine čo konci zmluva pôjde tam kde dostane vyššie rýchlosti čo je prirodzene, takze budú určite s tým niečo spraviť 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

však uvidí sa, mne je to +- jedno, ale keď sa dá tak vymýšľam, skôr tlačím starostu aby si splnil sľub a dotiahol optiku potom mi bude 40/50 ukradnuté :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cisto teoreticky by mal telekom poskytnut vyssie rachlosti ako je 100/10, pretoze konkurencia or***ge ma 100/10 a za nizsiu cenu. Z toho vypliva, ze zakaznik pri rovnakych podmienkach si vyberie vzdy nizsiu cenu. Takze telkom by mal ist aspon na 120/12 :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cisto teoreticky by mal telekom poskytnut vyssie rachlosti ako je 100/10, pretoze konkurencia or***ge ma 100/10 a za nizsiu cenu. Z toho vypliva, ze zakaznik pri rovnakych podmienkach si vyberie vzdy nizsiu cenu. Takze telkom by mal ist aspon na 120/12 :)

Ja si myslim ze bez sance. Uz teraz na VDSL technologii dosahuju limit mnoho uzivatelov a navysenie = nefunkcnost. Mali by investovat do zlepsenia pokrytia, priblizenie sa dalsim zakaznikom ako len navysovat rychlost nonstop (od roku 2011 sa zvysuje rychlost zato velke mnozstvo domacnosti ma stale ADSL). Marketing je nastaveny tak aby poskytovali najvyssiu rychlost ale zato len 2% naroda "Bravo".o.O

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aký to je Pro router? Ak myslíš sercomm speedport+ ten ti to neukáže. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar