Zrýchlenie DSL aj optiky, zrušenie FUP

Otázka

• 0

Pridal (editované)

http://www.dsl.sk/article.php?article=22946

Viacerých asi najviac poteší zrušenie FUP.

Ale aj zrýchlenie optiky je dosť zaujímavé a to dvojnásobné :D ale poviem pravdu mňa čo ide cez wifi nepotešili :D doteraz som osobne nevyužil 300Mb/s lebo idem cez Wifi ale teraz keď idem na 5Ghz wifi tak mám 214Mb/s momentálne :D 

Chcelo by to v budúcnosti nemať také veľké rozdiely lebo L má 120Mb/s a potom XL až 600Mb/s :D 

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

187 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Je to od nich velmi pekne ze zvysuju co uz nemozu zvysovat lebo kazda linka uz ide na doraz.Potom sa ani necudujte ze to ide tak rychlo ked kazdemu zvysia maximalne upload ktory ma dostatocnu rezervu.Vykaslali sa na Super vectoring ktory si za nase peniaze uz Nemci uzivaju a nam podhodili taketo omrvinky z ktorych tazia maximalne ludia co su na optike.Najlepsie je na tom to ze ked uz ho konecne niekedy nevieme ani kedy urobia tak mozno nedostanete ani moznost ho vyuzivat.

Editoval Rudo85

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

8654959555.png

Žilinský kraj, optika L :|-_-

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

8654959555.png

Žilinský kraj, optika L :|-_-

oprava, už to valí, ďakujeme :)
8655236014.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skoda ze sa nezvysuje rychlost aj pri 1Gbit na 2Gbit....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Osobne si myslím, že celé toto zvyšovanie je zo strany Telekomu marketingový ťah, ako nám zalepiť oči omrvinkami, a týka sa hlavne optiky. Optika už aj tak mala dostatočné rýchlosti. 

Oni dobre vedia, že možno cca 70 - 80% VDSL liniek je pri daných programoch parametricky na hrane a teda linka žiadne zvýšenie profilu nezvládne.  Ešte si povedia v reklame "Všade kde je to možné" . Takže u väčšiny VDSL liniek rýchlosť ostáva pôvodná. A tým zvyšným 20% ich to nezabije, že zdvihnú o 10 Mbit.

Keby radšej miesto celej tejto frašky zo zvyšovaním, kde uspokoja možno 20-30% zákazníkov riešili upgrade technológie, ústrední, budovanie MSAN, aby nejaké to ich zrýchľovanie aj malo zmysel. A kde aj MSAN-y  vybudujú, tak nie pre existujúcich zákazníkov. Na  tých sa môžu vykašľať. Presne môj prípad. Na mojej ulici 400 m odo mňa urobili MSAN , ale samozrejme mňa tam zapojiť nemôžu, lebo sa nedá. :)  a som zapojený priamo s ústredne cca 1,1 km a linka samozrejme na hrane, takže žiadne zvyšovanie ako u väčšiny VDSL liniek. Typické pre Telekom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pri podnikaní ide hlavne o prosperitu, vybudovať 1,2,3ks MSAN v každej dedine ktorá je väčšia, prípadne v meste s väčšou rozlohou to nie je 5 korún náklad, pokiaľ to nevychádza z pohľadu controllingu to sa zamieta okamžite, ak to prejde tam, môže to skončiť na technickej nerealizovateľnosti, neochoty samospráv (stavebné konanie) a podobne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skoda ze sa nezvysuje rychlost aj pri 1Gbit na 2Gbit....

A to uz by ti bolo na co? :D  uz ten 1Gbit je zbytocnost. Radsej si doma sprav lokalku 10Gbit a cache server pre rozne aplikacie/sluzby atd... 

Kedze 1Gbit download vyuzijes maximalne tak na steame (este ich je zopar ale nie moc co potiahnu tento down). Pre priklad ked si stiahnem hru alebo update zo steam/origin/battlenet/apple/microsoft/riot atd. stiahnem ju raz akoukolvek rychlostou avsak po druhy krat uz stahujem 300MB/s obcas viac ;)  rychlost stahovania je potom bezkonkurencna a neobmedzuje ma vytazenost servru.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tu nejde o to na co mi to bude ci bolo...ale ked vsade pisu ze sa to zvysuje (aj na optike GPON) o dvojnasobok, tak to zial pravdou nie je...

ak sa na to nevztahuje, nech to tam uvadzaju...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

koľko máte profil na vdsl xl? ja stále 91517

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takisto mam profil 91517. V piatok niečo robili ale naskočilo to znova na 91517. Uvidím objednal som si ten prémiový router keď je teraz za 49centov ci sa zmenia parametre linky. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takisto mam profil 91517. V piatok niečo robili ale naskočilo to znova na 91517. Uvidím objednal som si ten prémiový router keď je teraz za 49centov ci sa zmenia parametre linky. 

Aký prémiový router máš na mysli??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Premium je za 1,99€

aaaa.PNG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Sercomm Speedport+

A kde si to našiel, že je len za 49 centov??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ja ho mám za 49 centov. Platím si, ale aj pevnu linku, či to nie je preto. Doteraz chceli odo mna tiež cenu 1,99 eur

rt.png

Editoval michaldrak

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cena 49 centov je platna len pri ponuke internetu vo verzii XL

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Prvy obrazok je ADB router

Druhy je Sercom speedport+ ihned po pripojeni. Rychlost polovicna, parametre linky vyrazne horsie.

Volal som na technicku podporu, rychlost vratili ale parametre linky su stale horsie ako na ADB.

vdsl.png

vdsl2.png

vdsl3.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

s ADB som mal maximum 68Mbit, so speedportom max 58, takže potvrdzujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Druhy je Sercom speedport+ ihned po pripojeni. Rychlost polovicna, parametre linky vyrazne horsie.

Volal som na technicku podporu, rychlost vratili ale parametre linky su stale horsie ako na ADB.

vdsl.png

vdsl2.png

vdsl3.png

s ADB som mal maximum 68Mbit, so speedportom max 58, takže potvrdzujem

zaujimave... ja mam lepsie parametre aj priepustnost linky.. je dost mozne ze tento router je optimalizovany na dlhsie vzdialenosti

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja nemám zatiaľ Sercom, len základný speedport+, takže moje porovnanie je ADB vs. základ nie pro.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja nemám zatiaľ Sercom, len základný speedport+, takže moje porovnanie je ADB vs. základ nie pro.

Jaj tak 😀 tak píšte ZTE lebo speedport sú obidve značky 😀

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vdsl.png

vdsl2.png

vdsl3.png

nie je to tak, ze cim vyssia hodnota SNR tym lepsie a naopak cim nizsia hodnota Attenuation tym lepsie?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie je to tak, ze cim vyssia hodnota SNR tym lepsie a naopak cim nizsia hodnota Attenuation tym lepsie?

Čím nižšia attenuation (útlm) tým vyššie SNR, ale nemusí to byt spravidla vždy tak..keď máš zarusenu linku tak ani menšia vzdialenosť od ústredne ti nepomôže 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Banskobystrický kraj, okres Brezno zvýšenie dnes pred obedom.

20191010_181724.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

evidentne ta prepli na ten novy MSAN :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar