Zrýchlenie DSL aj optiky, zrušenie FUP

Otázka

• 0

Pridal (editované)

http://www.dsl.sk/article.php?article=22946

Viacerých asi najviac poteší zrušenie FUP.

Ale aj zrýchlenie optiky je dosť zaujímavé a to dvojnásobné :D ale poviem pravdu mňa čo ide cez wifi nepotešili :D doteraz som osobne nevyužil 300Mb/s lebo idem cez Wifi ale teraz keď idem na 5Ghz wifi tak mám 214Mb/s momentálne :D 

Chcelo by to v budúcnosti nemať také veľké rozdiely lebo L má 120Mb/s a potom XL až 600Mb/s :D 

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

187 odpovedí na túto otázku

• 0

idem to riešiť cez retenčné oddelenie Telekomu a žiadať migráciu na MSAN ktorý mám 500 m od domu. 

Tak dnes som dostal odpoveď od Telekomu, ako som aj čakal trocha od veci. Tým čom som napísal sa ani nezaoberali len mi napísali, že zvyšujú internet a pri tom do mailu som jasne napísal, že linka je na hraničných hodnotách a ďalšie zvyšovanie už nezvládne. Si robia zo zákazníkov dobrý deň.

"Vazeny pan xxxxxxx,

Preverenim Vasej poziadavky, momentalne nie je mozne zmenit parametre Vasho internetu.

Internet na technologii VDSL aj Optiky momentalne zvysujeme. Zasielam Vam link, kde si mozete pozriet, kedy a ako sa ma zvysit rychlost internetu. https://www.telekom.sk/zrychlujeme.

Dakujem za pochopenie.

S pozdravom

Slovak Telekom, a. s."

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No je zaroven aj to konecna pre tvoju linku. Sumove rozpätie pre downstream mas 6.1dB, co je presne na dolnej hranici (6.0dB) ktoru pouziva Telekom.

Po pravde este by som sa netesil. Ak linka nie je super stabilna mozes mat aj vypadky.

Ano, mas pravdu. Vcera to dokonca aj vypadlo.. Sumove rozpätie pre downstream mi dost kolise. Teraz bolo dokonca len 4,4 dB. Ale linka padla len raz, vcera. No jo, som daleko od ustredne. Msan tu ziaden v okoli nie je. Hlavne ze je oproti v panelaku Optika :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ked im to ide takto rychlo ocakavam ze niekedy v strede buduceho tyzdna by mohol prist na rad aj TT kraj

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Komjatice-NR kraj,okres NZ

Realne ide tak 38/5,5

Screenshot_20191006-151448_Chrome.jpg

Editoval Martin Čatloš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Komjatice-NR kraj,okres NZ

Realne ide tak 38/5,5

Screenshot_20191006-151448_Chrome.jpg

To ti prečo nastavili profil 60/6 Mbit/s ??? Máš internet XL???

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To ti prečo nastavili profil 60/6 Mbit/s ??? Máš internet XL???

Nie,netusim ani ja....ale napr teraz som meral a isiel max 22/3,2...takze dost divne.Ale zas meram cez wifi na mobile teraz....

Na NB merane cez speedtest a tam ide aktualne 29/4,2

Ale ked som stahoval daco tak islo realne 38/5,5

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie je to profil s magio tv ? Vdsl L

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie je to profil s magio tv ? Vdsl L

Ano je to s Magio TV

Inak profil linky skace od 76-60

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Martin Čatlošdaj tomu cas nech sa linka stabilizuje

No ono najlepsie je,ze technik mi povodne nastavil rychlost okolo 33 a po case sa zas niekto hral a nastavil na 29 max,technik sa na to hneval

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No ono najlepsie je,ze technik mi povodne nastavil rychlost okolo 33 a po case sa zas niekto hral a nastavil na 29 max,technik sa na to hneval

s tym si nic nerob :D aj mne lockli profil na 25 mbit pomohol az telefonat na "vyssie poschodia"

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

s tym si nic nerob :D aj mne lockli profil na 25 mbit pomohol az telefonat na "vyssie poschodia"

A ktoré sú to tie "vyššie poschodia"??? daj kontakt ja ja by som tam potreboval zavolať :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No naposledy nechapali,ze preco chcem nastavit nad 30,ked mam 29 nastavene a L ma max 30....a pritom technik povedal ze kludne moze nastavit aj 60 lebo  mame priamu linku a sme na nej dvaja napojeny.A oni stale zmenia linku.Dokonca naposledy,ked sekalo magio,tak mi chceli znizit na nizsi program a ked dosiel technik tak nechapal,ze co robia

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A ktoré sú to tie "vyššie poschodia"??? daj kontakt ja ja by som tam potreboval zavolať :)

Rad by som dal ale veľmi dlho mi trvalo kým som sa k ním dostal

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rad by som dal ale veľmi dlho mi trvalo kým som sa k ním dostal

Stačí mi aj mail súkromne keď mi dáš dáš do mailu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Stačí mi aj mail súkromne keď mi dáš dáš do mailu.

Mne to je v podstate jedno či by som ti to dal sem alebo do mailu , nechcem byt sobec ale nikomu som to nedával a ten pán by tiež nebol nadšený keby mu volá každú chvilu iné číslo s tým že má problém s netom a potrebuje pomoc 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne to je v podstate jedno či by som ti to dal sem alebo do mailu , nechcem byt sobec ale nikomu som to nedával a ten pán by tiež nebol nadšený keby mu volá každú chvilu iné číslo s tým že má problém s netom a potrebuje pomoc 

Záleží na tom akú ma pozíciu a koľko ľudí by mu volalo..:)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Viete niekto dalsi potvrdit ?

tele2.jpg

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne sa rýchlosť zvýšila,ale profil ostal ten istý (VDSL L + Magio IPTV)

Komentár 2019-10-07 150153.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kedy radsej ten Super Vectoring zaviedli do praxe, ktory tu uz mal byt na jar.. Kopec ludi ma tie linky dost na hrane. .. Mne to sumove rozpetie dost klesa. Vcera som to mal chvilu len 4,4dB

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

trnavsky kraj ešte stále nič

ja som tiez od tohto kraja.. aj co sa tyka optiky TT mala byt zvysovana od 30.9. a este nie je

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kedy radsej ten Super Vectoring zaviedli do praxe, ktory tu uz mal byt na jar.. Kopec ludi ma tie linky dost na hrane. .. Mne to sumove rozpetie dost klesa. Vcera som to mal chvilu len 4,4dB

podla mna sa tu na SK ani nezavedie a mozno cakaju na skusenosti od kolegov z NDR :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tiez mam ten pocit. Asi cakaju, kedy im nemci ich pouzivane karty predaju za ''vyhodnu'' sumu :D:D:D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar