Zrýchlenie DSL aj optiky, zrušenie FUP

Otázka

• 0

Pridal (editované)

http://www.dsl.sk/article.php?article=22946

Viacerých asi najviac poteší zrušenie FUP.

Ale aj zrýchlenie optiky je dosť zaujímavé a to dvojnásobné :D ale poviem pravdu mňa čo ide cez wifi nepotešili :D doteraz som osobne nevyužil 300Mb/s lebo idem cez Wifi ale teraz keď idem na 5Ghz wifi tak mám 214Mb/s momentálne :D 

Chcelo by to v budúcnosti nemať také veľké rozdiely lebo L má 120Mb/s a potom XL až 600Mb/s :D 

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

187 odpovedí na túto otázku

• 0

Takže som sa tešil zbytočne. Dnes som hovoril s technikom, ktorý robil ten MSAN čo je odo mňa cca 500 m a pýtal sa ho či ma naň premigrujú a ten mi povedal, že nie, že nie je na to dôvod. Že to je pre nových zákazníkov a pre tých čo sú ešte na ADSL technológií. Takže naďalej ostávam pripojený priamo na ústredňu čo je cca 1,2 km s max. priepustnoťou linky 37 Mbit, takže na nejaké zrýchľovanie môžem rovno zabudnúť.  Pritom keby ma prehodili na ten MSAN čo je 500 m odo mňa mohol by  som kľudne mať aj XL.

Poraďťe mi na koho sa môžem na telekome obrátiť a žiadať o prepojenie na ten MSAN. Díky moc. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Roznava tiez potvrdzujem uz zrychlenie internetu. Profil rovnaky ako pisal typek vyssie 😊 zrejme su tyzden popreduu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@marcelmrc1 pekná kravina, pri 1200m by si nemal mať oficiálne ani VDSL L, ja som tiež musel čarovať čiernotu aby som VDSL dostal, inak by som do dnešného dňa mal ADSL XL a všetci by mali len smutné oči a ako im je to ľúto

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@marcelmrc1 pekná kravina, pri 1200m by si nemal mať oficiálne ani VDSL L, ja som tiež musel čarovať čiernotu aby som VDSL dostal, inak by som do dnešného dňa mal ADSL XL a všetci by mali len smutné oči a ako im je to ľúto

ja to iste :D:D ja som cca 1,1 km ale zas mam priepustnost 52 Mbit+ a technik ked tu bol tak sam povedal ze 40-tku mi pustia bez problemov

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

idem to riešiť cez retenčné oddelenie Telekomu a žiadať migráciu na MSAN ktorý mám 500 m od domu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cez to to asi nevyrieis ..ich filozofia je taka ze ak mas linku s 30 Mbit tak zatial ti to staci prednost maju teraz ADSL-kári :D... vzhladom na to ze do 2020 ma mat kazda domacnost aspon 30 Mbit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak uz aj mne zrychlili VDSL internet. Len mam pocit ze ten Download mal byt trocha viacej a Upload zasa menej.. Ale nestazujem sa.. :)  

telekom VDSL.jpg

No je zaroven aj to konecna pre tvoju linku. Sumove rozpätie pre downstream mas 6.1dB, co je presne na dolnej hranici (6.0dB) ktoru pouziva Telekom.

Po pravde este by som sa netesil. Ak linka nie je super stabilna mozes mat aj vypadky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Edonemusi mu padat pokial budu zle parametre ustredna si sama nastavi mensiu rychlost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cez to to asi nevyrieis ..ich filozofia je taka ze ak mas linku s 30 Mbit tak zatial ti to staci prednost maju teraz ADSL-kári :D... vzhladom na to ze do 2020 ma mat kazda domacnost aspon 30 Mbit

no asi nic take nebude, ja mam 4Mbit ADSL a po zistovani aka je situacie je odpoved nasledovna:

Dobry den pan xxx,

zistovala som ci je Vasa obec v planoch pre rozsirenie siete, zial, nemam pre Vas dobre spravy. Momentalne sa neuvazuje nad vystavbou optiky alebo VDSL technologie vo Vasej obci.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Keď nevyriešim, tak odídem od Telekomu pretože už aj  s tými 30 Mbit som na hrane. To nie ako v práci symetrická linka 1Gbit / 1Gbit :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no asi nic take nebude, ja mam 4Mbit ADSL a po zistovani aka je situacie je odpoved nasledovna:

Dobry den pan xxx,

zistovala som ci je Vasa obec v planoch pre rozsirenie siete, zial, nemam pre Vas dobre spravy. Momentalne sa neuvazuje nad vystavbou optiky alebo VDSL technologie vo Vasej obci.

preto spustili fixny internet po 4G

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Edonemusi mu padat pokial budu zle parametre ustredna si sama nastavi mensiu rychlost

iste, ale tym zemu nastavi mensiu rychlost sa musi rozsynchronizovat spojenie = vypadne internet, aj ked len na malu chvilu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

myslim ze aj ked mu to raz, dvakrat za 2 tyzdne na chvilu padne nie je to az taka tragedia... otazka je skor ci mu vela kolise SNR pocas dna alebo je viac menej na stabilnej hodnote

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

preto spustili fixny internet po 4G

hej, ale uz ani to nemam na adrese dostupne, jednoducho pise nedostupne, neviem co sa zmenilo ... a okrem toho to neni neobmedzeny internet, 50/200/500GB je v poriadku ? Naco mi je 30Mbit s 50GB

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hej, ale uz ani to nemam na adrese dostupne, jednoducho pise nedostupne, neviem co sa zmenilo ... a okrem toho to neni neobmedzeny internet, 50/200/500GB je v poriadku ? Naco mi je 30Mbit s 50GB

ta dostupnost je podla mna dobre nepresna na mojej adrese neni dostupna, mam VDSL chapem ale na bytovkach ktore su takmer na konci dediny tak 400 m od druzstva kde ma Telekom aj vysielac na vodojeme tak tam je sluzba dostupna a pri tom aj tam je tiez mozne zriadit VDSL

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@eM Kei nie je to az tak uplne pravda.. zo zaciatku to bolo limitovane na 900 m lebo nevedeli ako to bude fungovat ale Maric mi hovoril ze to uz davaju aj na dlhsie vzdialenosti. Linky pipajaju na porty ADSL2+/VDSL2... s tym ze ustredna sa podla kvality vedenia a parametrov zosynchronizuje na danu modulaciu teda bud ADSL alebo VDSL

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mne to musel nastaviť na 700m natvrdo na 2 týždne kým prešla objednávka, potom som už aj pri overovaní na webe videl vdsl možnosti a oficiálne zadal objednávku

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Zdravím,  tak k ústredni mám cca 1km čo mám linku 30/3 na hraničných hodnotách s max. priepustnosťou 37 Mbit, čiže žiadne zrýchľovanie nehrozí. Pritom 500 m odo mňa urobili MSAN, čo by mi potiahlo aj XL, ale na ten má nemôžu prepojiť. NEDÁ SA !!! to je celý Telekom.  Mimochodom aj teraz idú káble s ústredne cez ten MSAN, pretože ho urobili na pôvodnej trase.

ustredna.JPG

mSAN.JPG

Editoval marcelmrc1

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pokiaľ idú káble vzduchom a vidíš že je to presne trasa 500m ok, pokiaľ idú zemou tak to máš bez šance odhadnúť, rozhoduje aj ich kvalita

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Snímka.PNG asi nie je o čom, máš tam VDSL M maximum, za 30/3 musíš byť len rád, pár domov nad je už len ADSLko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@filipec12 Hmm bodaj by si mal pravdu :D ja budem mat este niekolko rokov 8/1 ADSL ako max mozne rychle pripojenie. Kukaj Mapku, vzdialeni sme 5Km vzdusnou ciarou od Centra TN... ani VDSL nemame, mozno tak rok 2025 sa cosi pohne.

interneta.JPG

Editoval Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

internet vzduchom tam nemáš ? over kliknutím a pozri vzdialenosť btsky v metroch, mať 500GB a LTE so plným signálom musí bohate stačiť

Editoval eM Kei

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

internet vzduchom tam nemáš ? over kliknutím a pozri vzdialenosť btsky v metroch, mať 500GB a LTE so plným signálom musí bohate stačiť

Nie ani LTE nemam, absolutne nic uz som preveroval.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mne to musel nastaviť na 700m natvrdo na 2 týždne kým prešla objednávka, potom som už aj pri overovaní na webe videl vdsl možnosti a oficiálne zadal objednávku

no ved aj mne to museli takto spravit nakolko som bol prvy z dediny komu VDSL pustili... zaujimave ze po par dnoch uz bolo dostupne pre polovicu dediny :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar