Zrýchlenie DSL aj optiky, zrušenie FUP

Otázka

• 0

Pridal (editované)

http://www.dsl.sk/article.php?article=22946

Viacerých asi najviac poteší zrušenie FUP.

Ale aj zrýchlenie optiky je dosť zaujímavé a to dvojnásobné :D ale poviem pravdu mňa čo ide cez wifi nepotešili :D doteraz som osobne nevyužil 300Mb/s lebo idem cez Wifi ale teraz keď idem na 5Ghz wifi tak mám 214Mb/s momentálne :D 

Chcelo by to v budúcnosti nemať také veľké rozdiely lebo L má 120Mb/s a potom XL až 600Mb/s :D 

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

187 odpovedí na túto otázku

• 0

Asi vychadzali aj z toho kolko realne pripojok zvladne vacsie zvysenie rychlosti ako 40/4 Mbit...optiku mozu zvysovat kolko chcu kde maju  stale velku kapacitu. Opticky kabel nema taky utlm ako metalicky, cim sa podstatne znizuje aj jeho kapacita. Cize tam nemozou tak hore vystrelit rychlosti ako na optike. Co sa tyka Ceska ano maju uz aj 250 Mbit ale predpokladam ze maju aj ovela viac vybudovanych predsunutych MSAN-ov na urovni ulic (vacsia hustota)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Potvrdzujem, Kežmarok, SnV navýšené, Myjava, Stará Turá tiež, Vráble nie

VDSL L 38/5 upload ide niekedy aj viac, chcelo by to otestovať uploadom bez limitu niekde na server rovnako aj sťahovanie  1GB súboru

Editoval eM Kei

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Potvrdzujem zrýchlenie VDSL obec Borský Mikuláš.

čo myslíte vytiahne moja linka viacej ?

(Vzdialenosť od ústredne 750m)

modem.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Chelseaboy toto nevyzera na zrychlenie.. takyto profil ma L program este po starom... po novom by mal mat 42xxxkbps...uz teraz si viacmenej na jej maxime... mozno da este o 2-3 mbit viac ale viac necakaj

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Posiela Telekom nejaky oznam, ze uz prebehlo zrychlenie? Meni sa ten profil na 30a alebo ostava 17a?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Posiela Telekom nejaky oznam, ze uz prebehlo zrychlenie? Meni sa ten profil na 30a alebo ostava 17a?

posiela SMS a profil ostava

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ja by som bol rad,ak by to bolo aspon trochu stabilnejsie.Telka seka,net pada a ked som pisal s technikom,tak povedal,ze ano mam tam poruchu a ze sa to riesi.Po par dnoch prisla odpoved,zre je porucha odstranena.

Odstranit ju mozno odstranili,ale problemy stale rovnake.Akurat ze uz to nejde 5-15Mbit/s,ale 45 az 60Mbit/s.Co z toho,ze je rychlost vyssia,ked to pada a telka seka

Snímka obrazovky (1).png

Editoval Merfi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ja by som bol rad,ak by to bolo aspon trochu stabilnejsie.Telka seka,net pada a ked som pisal s technikom,tak povedal,ze ano mam tam poruchu a ze sa to riesi.Po par dnoch prisla odpoved,zre je porucha odstranena.

Odstranit ju mozno odstranili,ale problemy stale rovnake.Akurat ze uz to nejde 5-15Mbit/s,ale 45 az 60Mbit/s.Co z toho,ze je rychlost vyssia,ked to pada a telka seka

Snímka obrazovky (1).png

to bude asi tym ze mas nastaveny max. upload a nemas rezervu SNR

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

VDSL2 ide len do 100/50 :)

a tým ludom prečo nedaju na 100mb ktory to môžu mať. zaujimavé :D

Editoval roland185

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tych 100Mbps by nebol zle no :( .. a este keby to nevypadava 5x za den.. nechapem preco sa to random odpaja

JQt6NJy.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@starrr ako hovorí @eM Kei  zmena routra by možno pomohla. Mne sa o dost zlepšili parametre keď som vymenil ich adb za sercomm speedport+ SNR išlo hore o 3-4 db

@filipec12 mozem sa opytat ako si sa dostal po ten sercomm router? na infolinke mi povedali, ze si neviem vybrat konkretne zariadenie a ze maju aj premiovy router za 1,99 mesacne co by teda mal byt ten sercomm

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@filipec12 mozem sa opytat ako si sa dostal po ten sercomm router? na infolinke mi povedali, ze si neviem vybrat konkretne zariadenie a ze maju aj premiovy router za 1,99 mesacne co by teda mal byt ten sercomm

Ja som ho mal najprv doma na testovanie chvilu po tom ako ho začali ponúkať  potom som si ho nechal a zte som im vrátil 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem ci to nejak súvisí zo zrýchlovanim, ale na vedľajšej ulici dnes osádzali nejaké akoby rozvádzače do zeme a samozrejme nejde mi teraz internet. 

photostudio_1570034370388.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to je  MSAN...mozno aj teba na neho prepoja

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Čo je MSAN??? Asi to nedokončili keď mi nejde internet.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Čiže by sa mi mohli zlepšiť parametre linky?? Doteraz som mal vdsl 30/3 na hraničných hodnotách nakoľko som od ústredne cca 1.2 km. Ten MSAN je odo mňa cca 600 m 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

áno to je hlavný dôvod MSAN, budeš bližšie pri "zdroji" pri 600m pôjde v pohode XLko

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Tak uz aj mne zrychlili VDSL internet. Len mam pocit ze ten Download mal byt trocha viacej a Upload zasa menej.. Ale nestazujem sa.. :)  

telekom VDSL.jpg

Editoval langdon2
lepsia kvalita obrazku

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Sorry, to som mohol rovno napisat. Priamo Nitra.  SMS mi zatial neprisla.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nitru nejak skoro zrychluju.. mala prist na rad az 14.10

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Terminy su len cisto informacne nakolko sa zrychluje priebezne podla kapacit, novy profil sa aplikuje okolo cca. 1nej hodine rano  a ziadne SMS vam nemusia prist. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar