Zrýchlenie DSL aj optiky, zrušenie FUP

Otázka

• 0

Pridal (editované)

http://www.dsl.sk/article.php?article=22946

Viacerých asi najviac poteší zrušenie FUP.

Ale aj zrýchlenie optiky je dosť zaujímavé a to dvojnásobné :D ale poviem pravdu mňa čo ide cez wifi nepotešili :D doteraz som osobne nevyužil 300Mb/s lebo idem cez Wifi ale teraz keď idem na 5Ghz wifi tak mám 214Mb/s momentálne :D 

Chcelo by to v budúcnosti nemať také veľké rozdiely lebo L má 120Mb/s a potom XL až 600Mb/s :D 

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

159 odpovedí na túto otázku

• 1

pri Magiu sa nastavuje profil 60 Mbit, tebe uz nemaju kam zvysit

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Znamena to,ze ked mam teraz 80/8 a realne mi to ide 25/8,tak mi to pojde aspon 30/8 Mbit/s ?:/

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to zavisi od parametrov linky najma od utlmu a odstupu signalu od sumu  a priepustnosti celkovej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

síce si moc rýchlosť na dsl neužijem ale zrušenie fup ma veľmi potešilo, môžem veselo kukať magiogo bez ohľadu na dáta prípadne aj inú iptv službu z aliexpress :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Takže v októbri sa dočkáme 40/4 :)

Som zvedavý aké profily tam budú dávať... 46-48+- mágiárom aj väčšie

Editoval eM Kei

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem ako vy ,ale nebolo by špatné keby sú dvojnásobne zrýchlené rýchlosti aj na VDSL a nie iba na optike. Položme si základnú otázku stačí na rok 2019 rýchlosť  40 Mb/s download ? Ja by som bol viacej spokojný keby dajú 50Mb/s download minimálne.  A dosť by aj potešilo keby sa dajú zobrať ešte daľšie magio boxy kedže profil je nastavený 2HD + 2SD streamy súčasne.

(Inak palec hore za zrušenie FUP na VDSL  ):):):):):):)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Jasne že by to bolo lepšie lenže oni dobre vedia že väčšina prípojok dosahuje 30 Mbit  a tiež vedia ze priepustnosť takýchto liniek je do 50 -60 Mbit preto to zdvihli “len” o 10 Mbit aby potešili čo najviac svojich klientov 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ak si odpovieš na svoju otázku tak niektorým stačí, ja osobne som mal optiku L kde pred zvyšovaním rýchlosti na 80/8 bola rýchlosť 40/4Mb/s a fungoval som s tým v poriadku, len je otázne kto má aké nároky, či sťahuje denno denne niekoľko GB súbory.

A stále je toto rýchlosť, ktorú si nemôžu ľudia s ADSL dovoliť, pri ADSL možno dobre spravili, že zvýšili rýchlosť predtým, známa mala ADSL L s 4/0,5Mb/s tuším a po zrýchlení má dodnes 8/1Mb/s a toto je rýchlosť čo nestačí na rok 2019!!! 

Najsmutnejšie je pomyslenie, že kto má ADSL tak bohvie či sa niekedy optiky dočká, to už skôr sa môže presťahovať do mesta kde bude mať rýchlosť 600Mb/s v najlepšom prípade ako čakať dokým v jeho obci natiahnu optiku, lebo reálne môžem povedať, že známa čo má takýto ADSL internet, tak v tej obci to osobne nevidím nikdy reálne VDSL a nie to optiku.

Stále len nepochopím tú nespravodlivosť, že niekto v obci kde má ADSL možno VDSL platí takisto ako my čo máme optiku, ja by som im to aj doprial, a ten komu by vadilo, že platia menej tak nech sa spamätá a pochopí, že niekto kto má rýchlosť dajme tomu 20Mb/s a platí takisto ako ten čo má 600Mb/s optiku to naozaj nie je spravodlivé, len to asi sa nestane, lebo to by išli hore ceny optiky, lebo keby mali byť ceny optiky ako doteraz a tí čo majú ADSL by platili menej tak to by Telekom aj iný operátori nespravili, lebo by nič nezarobili keby dávali ADSL za 5€ alebo do max. 10€.

Editoval Samer303
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zavedenie vdsl či optiky v niektorých oblastiach by malo ROI v desiatkach rokov, ja osobne vítam akýkoľvek nárast, najmä ak je to za rovnaké náklady, samozrejme dokonalý stav mať doma optiku je hudba budúcnosti a možno niekoľko rokov, treba tomu trochu pomôcť, v dedinách pri výstavbe chodníka, výkopových prácach plyn voda čokoľvek, treba osloviť starostu a spojiť to

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Starostovia su vacsinou ozrani a optika ich zaujma tak ako teba politicka situacia v 1966 v Jemene. Samozrejme cest vinimkam

Ja som sa tu niekedy pred pol rokom pytal kedy by som mohol mat optiku (zadal som konkretnu adresu lubosovi do PM)  a bolo mi oznamene, ze v druhej polovici roka 2019. Uz som od telekomu dostal aj letak, ze na mojej adrese je dostupna optika, ale zatial som nevidel, ze by niekto nieco kopal, alebo zeby pokladali co i len chranicky pre optiku, proste nic sa ani len nechysta. A silne pochybujem aj o planovani optiky na mojej adrese

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Záleží na starostovi obce ako bolo spomenuté, ale ani to nepomôže niekedy, napríklad známa v tej obci kde má nanič internet, tú obec poznám a aj kto je starosta, a musím povedať, že nič by s tým nespravil, nijako nepomohol tomu, zároveň vo viacerých obciach je určite problém aj vek aký má starosta, lebo reálne polovica z nich nevie čo je to ani optika, a druhá vec je, že väčšina obcí má dosť dôchodcov a tí tiež netušia čo to je a možno ani niektorí internet nemajú, a zároveň minimálne s tej obce čo ja poznám tak tam ani mladší asi o to záujem nemajú sú radi, že majú nejaký internet. Zároveň ešte ma napadá, že asi pred 5-6 rokmi možno viac sa tam stavala bytovka kde normálne ani jeden operátor nezaviedol internet, čiže je možnosť tam mať vlastne len internet cez anténu, a ešte k tomu je to obecná bytovka ale takúto vec ako internet riešiť ich zjavne nezaujímalo.

Určite verím, že sú výnimky, ale tých bude asi fakt málo, zároveň je škoda, že jednotlivec nedokáže usilovať o to aby bola zavedená optika napríklad na jeho ulici v obci, chápem, že Telekom proste potrebuje väčší záujem, lebo keby mali zapojiť jedného a ostatní nič to sa im neoplatí dať tie náklady na natiahnutie optiky.

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne je az do placu ked tu niekto spomenie ze 40Mb download na rok 2019 je malo... hosi ja mam doma 8/1Mbps viac sa neda lebo som hadam aj 6km od ustredne. Ked som sa pytal v telekome ci sa neda zlepsit pokrytie tak mi bolo povedane ze VDSL nie, ze to nikto nebude davat ze rovno optika. Lenze obec ako nasa si nemoze dovolit financovat "uvedenie do povodneho stavu" po rozkopani a polozeni optickych kablov takze zase nic. Mojou otazkou je ci by vobec pomohlo ak by sa v dedine vystaval MSAN/DSLAM a teda by sa aspon priblizil k zakaznikom a mali by sme vacsie rychlosti?

Jedna sa o obec: Veľké Bierovce

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

samozrejmeze by to pomohlo, skratili by sa vedenia k rozvodnemu uzlu lenze to musi mat Telekom na to dovody aby rozsiril pokrytie

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mali by povoliť ťahanie po stĺpoch ako to bežne má niekoľko obcí, inak je to veľmi ďaleká budúcnosť

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

rozpraval som sa o tom s nasim starostom, potiahnutie optiky po stlpoch by povolil ale rozkopat dedinu nie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

samozrejmeze by to pomohlo, skratili by sa vedenia k rozvodnemu uzlu lenze to musi mat Telekom na to dovody aby rozsiril pokrytie

Mat dnes 8/1 je podla mna nepouzitelne, to je dost velky dovod nie? :D

Otazka k tahaniu optiky po stlpoch, telekom na toto riesenie pristupuje? Dalsia vec je ci to je mozne tahat po stlpch ktore v obci uz su alebo to musia byt "specialne" od telekomu?

Editoval Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano, pristupuje, poznam par obci z TT kraja kde sa takto optika realizovala... Telekom to tusim taha uz po existujucich stlpoch  s tym ze je to akasi "rekonstrukcia stlpa el. vedenia".

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

myslím, že som tak videl kade tade(rôzne kraje), a nie len telekom(antik, rsnet a to by sme tu boli do rána :) ) má taký prístup, tie káble sú však minimalistické a ruší to vizuál fakt len minimálne

zároveň som to videl len po el. stĺpoch nie po telefónnych

Editoval eM Kei

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mat dnes 8/1 je podla mna nepouzitelne, to je dost velky dovod nie? :D

Bratku, ja mam 4/0,5 v roku 2019, resp. skoro 2020 a teraz mi povedz co je velky podvod :)  A nejde o ziadne lazy, 15km od 2.najväcsieho mesta v SR.

Ja by som bol velmi rad aj za 8/1 :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

V Česku CETIN (prevádzkovateľ pevnej infraštruktúry) už niekoľko rokov vo veľkom nasadzuje predsunuté DSLAMy, od minulého roka spúšťa vektoring. Len na Slovensku "sa nedá" (ako vždy) a milión výhovoriek a vzdušných zámkov k tomu.

rozpraval som sa o tom s nasim starostom, potiahnutie optiky po stlpoch by povolil ale rozkopat dedinu nie

Si pamätám, že pred pár rokmi boli u nás komplet rozkopané obce kvôli výstavbe kanalizácie, ale samosprávy neboli schopné sa dohodnúť ani na tom, že by sa ako vedľajší projekt zakopala aspoň prázdna chránička, do ktorej by sa neskôr zafúkala optika. Keď si chcú udržovať skanzen pre dôchodcov, tak nech sa nevidia, že im mladí zdrhajú.

Editoval Peter443

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bratku, ja mam 4/0,5 v roku 2019, resp. skoro 2020 a teraz mi povedz co je velky podvod :)  A nejde o ziadne lazy, 15km od 2.najväcsieho mesta v SR.

Ja by som bol velmi rad aj za 8/1 :)

Takato rýchlosť mala byt zdarma a minimálne garantovana ako listok na vlak dôchodcovi 😁

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar