Vyššia rychlost

Otázka

• 0

Zdravim, chcem sa opytat ,  ked som teraz prdlzoval viazanost na internet a magio dal som na 3 mesiace vyssi inernet za cenu nizsieho,  doteraz som mal 30 mbps ,  takze teraz by som mal mat 80 mbps,   ale  internet mi ide len nieco cez 50 mbps,  najviac som nameral 54,5 mbps, uvazujem ze by som si nechal vyssiu rychlost.

Hodnoty ktore ukazuje router su: 

Downstream Rate:62203 Kbps
Upstream Rate:5248 Kbps
Downstream Line Measured ValuesNoise Margin:9.4 dB
Downstream Line Measured ValuesLine Attenuation:30.9 dB
Upstream Line Measured ValuesNoise Margin:16.7 dB
Upstream Line Measured ValuesLine Attenuation:21.9 dB

Nejak sa mi to nezda hodnota att. 

30,9 db by mala zodpovedat vzdialenosti 2,2 km od ustredne,  sa mi zda ze ked som mal este adsl2 tak to bolo okolo att 10-11 dB, sa mi zda ze to bola priblizne hodnota ak bola u SNR, ta vtedy bola asi 10 db. Aj technik ked zriadoval magio+net povedal ze nie som daleko od ustredne, tak teraz neviem ci presunuli ustrednu alebo pri vdsl2 tieto hodnoty ukazuje inak,  da sa s tymito hodnotami 30,9 dB att dostiahnut plna rychlost 80 mbps keby mi zvysili profil, lebo podla toho co som nasiel na nete tak by som nemal mat ani 50 mbps?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Vydrz nejaky tyzden, dva nakolko sa rychlost "sama" upravi.  Ak sa ti vsak nechce cakat alebo si myslis nieco ine tak kludne skus zavolat na 0800 123 777

Editoval Warder

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Skusal som volat , ale nepochodil som, povedali  ze mam nastavenu rychlost 60 mbps  a viac linka nepusti  a ze 60 mpbs je rychlost v norme. 

Pozeral som ake ma parametre sused byvajuci o tri domy vyssie napajany z rovnakeho stlpa. On ma ale zaplatenu ale 30 mbps rychlost. Podla vsetkeho byva od ustredne dalej ako ja,  usudzujem podla toho ulica pokracuje dalej a vrchne domy podla mapy pokrytia telekomu uz nemaju dostupnu vyssiu rychlost.  Cize cisla utlm a sum ma lepsie pricom byva dalej od ustredne (Utlm ma nizsi, a sum vyssi).

Stav linky Hore 
Typ modulácie VDSL2
Aktuálna rýchlosť (hore/dole) 5312/42041 kbps 
Dosiahnuteľná rýchlosť (hore/dole) 21810/75261 kbps 
Šumové rozpätie (hore/dole) 16.4/14.9 dB 
Útlm vedenia (hore/dole) 20/11.7 dB 
Výstupný výkon (hore/dole) -3/14.1 dBm 
Dátová cesta (hore/dole) Interleaved/Interleaved 
Hĺbka prekladania (hore/dole) 101/2221 
Oneskorenie prekladania (hore/dole) 8/13 ms 
INP (hore/dole) 3.5/6 symboly 
Profil 17a 
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM 
CRC chyby (hore/dole) 3/0 
FEC chyby (hore/dole) 3088/11230
Editoval mt0007

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak pytat si vyssiu rychlost asi nebol dobry napad,  lebo  mi znizili profil na 29 Mbps  ,   predtym ked som mal intertnet L tak musel byt profil vyssi lebo som bezne nameral rychlost cez 30 Mbps, teda viac ako ma byt.  Tak som volal opat a povedali ze mi zmenili program na L,  pritom som hovoril ze som spokojny s tou rychlostou len ze si myslim ze by to mohlo ist rychlejsie . Tak som chcel aby mi to vratili tak ako bolo na 62,203 Mbps, samozrejme nevratili

Downstream Rate:52542 Kbps
Upstream Rate:5312 Kbp

Dopatral som sa uz k mojim hodnotam s routru Draytek vigor, to bolo este  ADSL2+ , v roku 2009 som mal hodnotu loop att: 9, snr margin bol 18,  byvam stale na tej istej adrese. 

Teraz mam:

Downstream Line Measured ValuesLine Attenuation:30.9 dB

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

hodnoty utlmu su pri vdsl v porovnani s adsl o cosi vyssie... ale 31 db je dost... casom sa mohli zmenit parametre kabla.. zapojili novych ludi a tebe zarusili linku..ja som mal na ADSL hodnotu 18.5 a pri VDSL mam 23 db

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Asi pred tromi rokmi som mal poruchu, uz som mal vdsl,  technik vymenil router, ale nepomohlo, tak povedal ze chyba bude na ustredni, za asi dve minuty mi volal ze za chvilu mi to nabehne, chyba bola tam nieco tam zhorelo (asi port alebo nieco take spominal) ze ma prehodil inde:  Moze to byt tym ze  tam kde ma prehodil tak su horsie parametre?  Ak ano da sa to napravit tak ze by ma   na ustredni prehodili so susedom co ma lepsie parametre?

Editoval mt0007

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je dost možné že  ta zapojil na pár ktorý má horšie parametre ...myslím že sa to nebude dat takto aby ta prehodili na ten ktorý má lepšie...im to je jedno, pokial ti služba ide a dosahujes 60% z rýchlosti neriešia 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

rychlost mam momentalne okolo 52 Mbps az 53 Mbps, ak bude taka rychlost aj po zvyseni rychlosti, bude to dovod na reklamaciu?  Bude to uz pod 60% rychlosti.

Editoval mt0007

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ty si nedas pokoj. :D 

Nie nebude to dovod na reklamaciu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar