magio optik nekvalitny obraz

Otázka

• 0

Zdravim, presli sme davnejsie z magia sat na optiku, z donutenia, kedze nam nechceli dat balik so satelitnou televiziou, hovorim si, ok teda, bude to stabilne, aj kvoli pocasiu, ale obraz oproti satelitu je podstatne horsi,  napriklad digi sporty, to je jedna hnusna machula, darmo tam capnu , niektore kanaly su ok,  ale tie sportove kanaly, kde by mala byt kvalita nieje,  chcem sa opytat, ci som si to vsimol sam a ci s tym niekto aj nieco mieni robit a vobec preco je tomu tak? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13 odpovedí na túto otázku

• 1

Dobrý deň. Je pravda, že niektoré stanice nevynikajú kvalitou obrazu, nízky bitrate. Napr. pri staniciach ako Spektrum Home alebo Paprika je to veľmi poddimenzované. Mám to šťastie, že som mohol na jednej TV porovnať SD kanál Spektrum Home cez Magio IPTV a UPC IPTV a ten rozdiel je markantný - v neprospech Magia. Bolo by možné s tým niečo urobiť? Spomínané stanice sú cez Magio na väčších uhlopriečkach ťažko sledovateľné. Chápem, že nevysielajú v HD, ale aj to SD je značne degradované oproti aspoň štandardnej kvalite. Prikladám porovnanie loga na Magiu a UPC, z ktorého je zrejmé, že na Magiu je už logo (nápis spektrum) ledva čitateľné. Ďakujem.

magio_upc.jpg

Editoval/-a p.jarkovsky
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň,

Magio IPTV má SD aj HD kanály, pravdepodobne sledujete tie SD ktoré sú zoradené ako prvé v poradí. Skontrolujte popis kanálu, či je tam HD, a ak nie, treba ho pohľadať, zvyčajne sú HD programy od 50 a vyššie.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Možno má Mirko pravdu, možno mickey21 naozaj pozerá SD kanály, ale aj tak je kvalita HD Digi športov v porovnaní s kvalitou obrazu Eurosportov a Nova športov úbohá. Keď sledujem futbal na posledne menovaných kanáloch, tak rozoznám aj steblá trávy na ihrisku, ale Digi HD je ako rozmazaná machula. Zrejme ten obraz je dopočítavaný z SD, aby ho mohli prehlásiť za HD.

Editoval/-a Hacker

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie, mickey nieje na hlavu padnuty, ja hovorim samozrejme o HD kanaloch, niektore su lepsie, ale kvalita je slaba, ked si stiahnem film 720 p, alebo pustim z youtube tak je kvalitnejsi ako tento obsah vo full hd, to je casto rozmazana machula, cez optiku som cakal este kvalitnejsi obraz ako cez satelit, ale opak je pravdou, neviem, aky bitrate tam tlacia, ale vela to nebude 

Editoval/-a mickey21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mozno to mas OK ale pre istotu si skontroluj ci mas aj v nastaveniach HD  :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

.... neviem, aky bitrate tam tlacia, ale vela to nebude 

Aj keď pozerám nejaký film na HD staniciach, hlavne pri tmavých scénách na väčších jednofarebných tmavých plochách sa objavujú mapy, čo tiež je znakom nízkeho bitrate.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nastavene je to dobre, ved tam ziadne nieje, len rozlisenie, to je vsetko, vcera na jednotke bol kvalitny prenos, ale to je malokedy, aj to na tych par staniciach, kde tlacia viac, dnes na ctsport behaju rozmazane machule, sport 1 a 2 to iste, trosku rychlejsi pohyb a uz je to machula

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ked budes najblizsie pozerat TV a bude obraz nekvalitny zavolaj na technicku podpory 0800 123 777

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mam tiez problem mam magio cez optiku   rychlost  optiky je  pri. Merani  400 az 500 mbps

Ale  kanaly mi sekaju kockateju   zacinam. Banovat ze som odisiel od skylinku

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

SD ... 3 Mb/s

HD ... 6 Mb/s

Už v minulosti to priznali:

@p.jarkovsky, pod "UPC IPTV" máte na mysli UPC Horizon TV? Lebo v KTV UPC používa technológiu DVB-C. Mimochodom, kvalita obrazu UPC DVB-C je totožná s originálom (DVB-T, DVB-S) - UPC totiž signál iba transmoduluje, t. j. nijako nepozmeňuje kvalitatívne parametre obrazu; len posúva nosnú frekvenciu.

Zatiaľ však Telekom Magio signál transkóduje, pričom zároveň ZNIŽUJE dátové toky a tiež odstraňuje (niektoré) zvukové stopy a teletext! Za celé to je zodpovedný súdruh Branimir.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@olinka2020 UPC som myslel káblovú TV, čiže DVB-C, pardón. Ale vyskúšal som si aj Horizon TV a spomínané Spektrum Home ide aj tam kvalitnejšie. Jednoznačne z toho najhoršie žiaľ vychádza Magio TV. Minimálne pri programoch, ktoré nemajú v ich rastri HD ekvivalent mohli zachovať maximálnu SD kvalitu, čiže Spektrum Home, Fine Living, Paprika ... Obraz je ešte horší ako kedysi cez analóg.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar
  • Podobný obsah

• Od Jerry973
      Dobry den. 
      Mam specificky dotaz. Chcem vediet, ci pojde TV box v nasledujucej konfiguracii siete. Chcem 2x box TV, ale neviem ci to bude fungovat, alebo musi byt priamo ETH kabel privedeny z routra do boxu.  Napisem ako mam teraz doma urobenu siet a poprosil by som znalcov co vedia o com pisem, ci to bude fungovat, alebo bude nutne tahat samostatny kabel. 
      Konfiguracia :  Opticky ruter pripojim do mojej sucasnej siete LAN co mam doma. Otazka bude tv fungovat za takouto konfiguraciou? 
      ROUTER TELEKOM > lan kabel > WIFI AP v mode BRIGGE {transparentne} > lan kabel > SWITCH > lan kabel > WIFI AP v mode BRIGGE > lan kabel TV BOX TELEKOM???
      Siet je cela transparentna, a je to spravene preto, lebo chalupa je dlha a mam tu 2x wifi AP pre pokrytie signalu. Len chcem vediet, ci v tej mojej transparentnej sieti bude fungovat TV BOX, alebo nie. Ci je v rovnakom rozsahu IP ako aj pc, alebo ma samostatny port na ktorom bezi iba TV.  Dufam ze som to popisal dost jasne, aby sme sa pochopili ...  Ide mi len o to, ci budem moct pozerat TV na druhej strane chalupy cez moju vlastnu siet, alebo budem muisiet tahat dalsi solo kabel len pre TV BOX. SAmozrejme internet tadial bude tiect tak isto. 
      Myslim si ze by to malo fungovat asi tak, ze zapojim router TELEKOM, strcim ho do mojej lanky a kde pripojim TV box, tam by mal ist, kde pripojim PC, tak isto by mal ist internet. 
    • Od TheSalko2
      Chcel som naplanovat nahravanie programu “Arena J. Soukupa”.
      Zacal som vyhladavat, zadal som “ARENA” a nic relevantne to nenaslo. Prikladam obrazky. 
      Cez sprievodcu tento program viem najst, davaju to zajtra na TV Barrandov. 
      Vysvetli mi niekto kompetentny, co je rozbite? 
      PS: cele TV Barrandov povazujem za odpad, ale udajne zajtra je hostom Pavel Novotny, tak ocakavam riadny masaker

• Od slivi333
      Stanice Barandov spustili vysielanie v HD kedze uz maju pri logu HD kedy v magiu zaradite aj HD a nie len SD tychto stanic???
    • Od jfirkal
      Dobrý deň, chcem sa informovať, ako sa má pripraviť elektroinštalácia pre magio SAT. Ak chceme mat na chalupe viac tv, či ku satelitu (vonkajšej anténe) je potrebné dotiahnuť počet káblov, koľko plánujeme má tv prijímačov, alebo stačí jeden, ktorý sa v chalupe rozvetví na požadovaný počet tv. Dakujem. 
    • Od 112030888
      Práve som vyhotovila objednávku na "chytrý balík" - predĺženie. Pomýlila som sa vo výbere voľného programového balíčka. Namiesto  balíčka "voľný čas" by som chcela balíček "štýl a fakty". Je to možné zmeniť? Číslo mojej objednávky je 1-769114010402. langova.k@stonline.sk

• Od 180860738
      Dobrý deň.
      Zasekáva sa mi obraz na všetkých kanáloch po ich spustení idú len 15 sekund a sa zaseknú aj so zvukom. Mám v druhej izbe druhý Tv z toho istého zdroja a tam ide všetko ok. Skúšal som prehodiť Magio box, ale tam chyba nieje. Na druhom Tv ide bez problémov. Ešte podotýkam, že príjem z anteny na tom Tv funguje ok. Neviem si to vysvetliť.