WIFI na chalupu

Otázka

• 0

Prosím poraďte mi ako poriešiť internet lebo chalupa je na konci sveta...žiaden sprostredkovateľ internetu tam nemá pokrytie, čo sme skúšali tak jedine v mobile telecom sme mali aspoň tri paličky :P... ...t.z. aspoň trochu vzduchom by sa dal....vraj od februára je na trhu nejaký router na TWIN kartu - mobilný, že sa dá prenášať a dosah má 1km - môže byť v dome alebo v záhrade....neviem prečo mi ho neporadili operátori z telecomu, ale chcem si ho kúpiť ak zistím kde ho objednať. Nemáte ho niekto?  Ďakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

treba volať na 0800 123 456 či máte dostupnosť na službu Internet vzduchom, ak áno tak sa spíše objednávka a zariadenia Vám dodajú

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Treba mať signál,3 paličky čoho 2G,3G 4G? Službu Internet vzduchom funguje len v 4G. Twin karta je pre tých čo používaju 2 zariadenia aby nemuseli stale menit sim kartu.Službu Internet vzduchom ale funguje len na pevnej adrese tvoje chalupy,nedá sa prenášat.Ak máš 3 paličky 4G na mobile tak internet mať budes na chalupe.Treba vybrat kvalitný router  na sim kartu s externými lte anténami.

TP-Link TL-MR6400,

TP-Link Archer MR200 

Asus 4G-AC53U

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No žiaľ, nechcú ma pripojiť nechcú mi dať žiaden router lebo už je tam veľa koncových užívateľov,. Zvláštne, že O2 mi povedali že oni tam pokrytie majú na BIELY INTERNET O2...takže ma zaujíma ako je to možné že O2 tam majú pokrytie a TELECOM má ale nedá...4ka mi povedali že majú tam len 3G....som z toho jeleň....ale môžem veriť O2? Niečo kúpim a potom nebude fungovať ? Neverím že každý z tých operátorov má tam svoj vysielač...:O

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dohodni sa s O2, nech ich technik pride na obhliadku, pripadne ta hned zapoji...ak bude mat sluzba zle nevyhovujuce paametre mozes odstupit od zmluvy bez pokuty. BTS Telekomu ma nejaku vyhradenu kapacitu, ktora uz moze byt zaplnena preto ta nechcu zapojit

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kupte si predplatenu kartu o2 aktivujte si data a skusajte v mobile ak mobil pojde ok tak router s externou antenou urcite pojde. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dohodni sa s O2, nech ich technik pride na obhliadku, pripadne ta hned zapoji...ak bude mat sluzba zle nevyhovujuce paametre mozes odstupit od zmluvy bez pokuty. BTS Telekomu ma nejaku vyhradenu kapacitu, ktora uz moze byt zaplnena preto ta nechcu zapojit

oni majú asi všade vyhradenú kapacitu. mne pripadá že to spravili lebo to ponúkajú aj ostatný a tým to zhaslo... lebo  asi by zabilo  pustiť 2-3... mňa odpálili lebo vraj bts ... iste .... a gúglite si kde som to chcel...

Editoval andyandy754

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

v tomto pripade rozhoduje velmi aj vzdialenost vysielaca od tvojho domu... pokial je to viac ako 500m - 1 km nezriadia ti sluzbu

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

mozno by som skusil vybehnut na strechu a ak je tam stabilny signal na mobile tak kupit nieco do exterieru,
bud to pripevnis na stenu alebo na stoziar pre lepsi prijem.  napr:
https://www.zyxel.com/sk/sk/news/press_room_20151211_846793.shtml

alebo daco s exterierovou antenou. konkretne ti neporadim lebo nepoznam trh s tymito zariadeniami

a k tomu zobrat nejaku sim s datami,
alebo pripada este do uvahy satelitny net.
zalezi aky mas rozpocet

Editoval Tataracik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz