OnePlus 7 VoLTE

Otázka

• 0

Ahojte, podporuje resp bude podporovat Telekom VoLTE aj na OnePlus zariadeniach? Pytam sa preto, lebo xitam ze OnePlus 7 Pro bude v predaji. Ja mma na ceste ku mne OnePlus 7 z Ciny. 

Orange vraj na tomto modeli podporuje VoLTE. 

Vdaka. 

P. S. Mohli by ste pridat VoLTE aj pre zariadenia Xiaomi (aspon Mi 9 a Mi 9 SE) 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

21 odpovedí na túto otázku

• 0

Pokiaľ ho bude Telekom oficiálne predávať,tak bude určite podporovať VOLTE,skôr,či neskôr...

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano, maju ho uz aj v ponuke https://www.telekom.sk/mob/objednavka/-/scenario/e-shop/hw-pausal/vyber-hw/oneplus_7_pro zatial vidim iba PRO model. Ale verim, ze ako PRO model, takisto aj ine OnePlus zariadenia tuto podporu budu mat. Ja osobne som este v polke jula objednaval z Ciny OP7 za cca 420€ co je fantasticka cena za takmer najvyssiu verziu. VoLTE by ma velmi potesil, nakolko som si na to velmi, velmi zvykol. Telekom, ludia a zamestnanci co to tu citate verim, ze na tom velmi rychlo zapracujete - resp. povolite zariadniu VoLTE.

Tymto zaroven apelujem na pridanie podpory VoLTE pre OnePlus 7 (a 7 Pro ako aj starsie OnePlus) a tiez pre Xiaomi Mi 9 SE (a Mi 9) plus pripadne Mi Mix atd...

Vdaka!! :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte,

mam nove info  pytal som sa na podporu VoLTE v Telekome, ze co na to povedia... Otazku som im poslal sice este 2. augusta, odpoved prisla dnes rano: "dakujeme Vam za podnet v tejto oblasti. One Plus je v nasom portfoliu nova znacka. Spustenie VoLTE je o spolupraci vyrobcu telefonov a operatora. Pokial spolupraca pojde dobre, chceli by sme spristupnit VoLTE aj na telefonoch tohto vyrobcu. Xiaomi zatial v portfoliu nemame, no nevylucujeme, ze v buducnosti ich zaradime."

Takze bude to este zaujimave. A mozno pomoze, ak skusime hromadne viaceri ludia im posielat otazky na VoLTE OnePlus/Xiaomi a ked budu vidiet ze je to velmi ziadane, skor pridaju aj pre tieto telefony podporu.

V kazdom pripade je to asi vec komunikacie a nastavenia vyrobcov a ja verim, ze OnePlus do toho pojde a nebudu mat problem s VoLTE. Samozrejme bude super, ak bude aj podpora zo strany Xiaomi...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte,

mam nove info  pytal som sa na podporu VoLTE v Telekome, ze co na to povedia... Otazku som im poslal sice este 2. augusta, odpoved prisla dnes rano: "dakujeme Vam za podnet v tejto oblasti. One Plus je v nasom portfoliu nova znacka. Spustenie VoLTE je o spolupraci vyrobcu telefonov a operatora. Pokial spolupraca pojde dobre, chceli by sme spristupnit VoLTE aj na telefonoch tohto vyrobcu. Xiaomi zatial v portfoliu nemame, no nevylucujeme, ze v buducnosti ich zaradime."

Takze bude to este zaujimave. A mozno pomoze, ak skusime hromadne viaceri ludia im posielat otazky na VoLTE OnePlus/Xiaomi a ked budu vidiet ze je to velmi ziadane, skor pridaju aj pre tieto telefony podporu.

V kazdom pripade je to asi vec komunikacie a nastavenia vyrobcov a ja verim, ze OnePlus do toho pojde a nebudu mat problem s VoLTE. Samozrejme bude super, ak bude aj podpora zo strany Xiaomi...

To je otázka času, prerozdelenie značiek sa mení za posledné obdobie veľmi rýchlo v prospech kvalitných a skutočne kvalitných čínskych značiek, ako je napr. OPPO, Xiaomi, OnePlus a čím dlhšie bude situáciu Telekom ignorovať, tým horšie sa im bude naskakovať na rozbehnutý vlak. Hodnotím kvalitatívne služby Telekomu ako za najlepšie, avšak na výber mobilných značiek budú musieť ešte popracovať. A to mi skutočne prešlo množstvo telefónov cez ruky a skončil som osobne na Xiaomi, lebo neviem nájsť jednu nevýhodu týchto telefónov.  Takže treba len počkať nejaký krátky čas.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ked chces VoLTE na OnePlus a si trocha zdatnejsi, tak skus tu: https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

Mam OnePlus 5T a po tomto zasahu ide bez problemov VoLTE na Telekom SIM karte, aj na Orange bez problemov, s tym ze v Orange ide aj VoWiFi :) 

OK a v Telekome nerobia problemy s dostupnostou, odosielanim SMS, MMS a pod.? Kdesi v inom vlakne som cital ze nastavenie VoLTE by mohlo robit taketo problemy... 

Inak, ak nemam root na telefone, plati teda pre mna toto? " w/o root--> open the dialer: *#800# --> oneplus Logkit --> Function Switch --> enable VoLTE + VoWifi switch "

A ktore kroky potom z toho navodu mam spravit a ktore naopak vynechat? Predpokladam, ze sa ma tyka iba nastavenie dialeru a max. vyberu nejakeho nastavenia v menu co aj ukazuje na screenoch telefonu.. je tak?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Martin_007 vsetko ide bez problemov, nepozoroval som ziadne problemy s SMS,MMS ani nicim...

Presne tak ako pises, najprv je potrebne si odblokovat moznost povolit VoLTE a VoWiFi v telefone a nasledne pojdes presne podla toho postupu...ked budes menit profil, tak si preventivne este predtym ako zacnes odzalohuj EFS, a v aplikacii PDC si vyber profil Vodafone_India s nim to slape na slovenskych sietach bez problemov ;) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bude to vyzerat zvlastne ale, skusis postnut nejaky presny navod ako co robit a pripadne aj nejaky obrazkovy? S tym ze bez rootu a platny pre Telekom, kedze toto je telekomforum aby VoLTE fungovalo. Moc by mi to pomohlo a isto aj mnohym inym co maju OnePlus a budu googlit. Neviem inac ci to funguje aj na Xiaomi, tych ludi bude taktiez vela.... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Tuto je videotutorial :)  Netreba zabudat, ze vsetko robis na vlastne riziko ;) 

Co sa tyka Xiaomi to veru nemam tusenie ci funguje...

Editoval peter88

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na Xiaomi to robilo problémy, problém s MMS, tak som to musel vypnúť. A nezabudni na SMS aktiváciu VoLTE ZAP na 12323

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

OK skusim to podla videa, hoci neviem nemecky :D

akurat dnes mi prisiel OP7 tak idem rovno skusat :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zaujimave, podla popisu bez rootu, ale nejde...
Requirements:
OxygenOS
With root-->magisk--> Module VoEnabler 1.2 by Toucan-->enable it
w/o root--> open the dialer: *#800# --> oneplus Logkit --> Function Switch --> enable VoLTE + VoWifi switch

Ked idem do Function SWitch a dam restart vidim moznosti ale NIKDE, NIKDE nemam VoLTE ani VoWifi... ziadna takato moznost tu neni.

Mam pritom OnePlus 7 GM1900, verziu INTERNATIONAL. A nic... Nejake napady?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Samozrejme, nerootoval som zariadenie. Chcem pouzivat aj Google Pay a to by nefungovalo.

JEDINE co som spravil je pisane v poste (oznacene ako riesenie):

1. Kedze som nevidel VoLTE a VoWifi, pouzil som jednu APK (v clanku https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=79577939&postcount=23), dal restart,

2. Po restarte som dal *#800# --> oneplus Logkit --> Function Switch --> enable VoLTE + VoWifi switch, dal restart,

3. Potom mi po restarte uz nabehla pekna ikonka VoLTE :) 

Takze ludia, kto hladate ako dat VoLTE, robte TO TAKTO. Nic tym neriskujete. ROOT by bola blbost... Ja som mal kedysi Xiaomi zariadenia a vzdy som mal root. Mal by mi prijst este jeden Xiaomi Mi 9 SE co som bral, ale nebudem robit root... Chcem pouzivat Google Pay (z mojej 365 bank) a GP by nefungovalo na roote. Takze ja len tolko k tejto teme ;) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Marcel , @Martin_007 super, tak podarilo sa spustit... perfektne funguje VoLTE pri volani na pevne linky, pri mobilnych hovoroch je nutne aby aj druha strana mala telefon s podporou VoLTE a rozdiel je poznat pri hovoroch...

Apropo root je zbytocny uz v dnesnej dobe, ale Google Pay sa da pouzivat aj ked je telefon rootnuty, len je to trocha komplikovanejsie.. ja takto mam root v OP 5T a pouzivam Revolut na Google Pay..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Super. Snáď neobjavis nejaký problém neskôr. Ak áno, daj nam prosím vedieť. Dik. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

PROBLEM JA OBJAVIL !

Dnes som mal rano par hovorov a fungovalo to. Potom mi nesla siet -> 

Ked som vypol VoLTE tak mi slo volat. A ked som VoLTE zapol, zas SIET JE DOCASNE PRETAZENA.

Takze ten navod je VADNY a CHYBNY. Mozno 2-3 hovory sli rano, ale potom ziadne dalsie...

NEODPORUCAM.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Martin_007 ktory profil si pouzil pre VoLTE?? Vodafone_India, alebo si zvolil Telefonica_UK?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Uz mi z podpory spominali, ze to mohlo byt v budove aj slabsim signalom, alebo nie celkom kompatibilitou.

Dotaz - ako si nastavim/zmenim profil pre VoLTE? Ja som ho iba zapol, nic som nenastavoval. Ale rano mi sli tri hovory OK, potom az mi to neslo, korektne slo az po vypnuti VoLTE.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A otazka, tie profily ktore spominas sa kde menia/nastavuju?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz