Super Vectoring

Otázka

• 0

Kedy už konečne bude ten Super Vectoring? Lebo už to malo byť nie?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 1

Vectoring cvicia aj v Nemecku a to je zly napad. Lebo tam sa vyuziva nosie na prenos signalu. Cize to je krok naspatek!

Co treba je FTTH a nie tie stare metalicke linky. Existuje VELMI uzky rozsah miest kde by mal vectoring zmysel a to je prave panelaky s nizkou dlzkou kablu, cize tam de su tie kable velmi husto vedla seba. Tam Vectoring dava zmysel a realne aj moze priniest nejake vyhody. Lenze na SVK su to PRESNE tie miesta ktore uz ~20 rokov FTTH maju. Cize tam to zas nikdo nekupi.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

super vectoring sice moze byt na ustredni v tvojej oblasti aktivny ale ak kabel veduci k tebe domov to neda je ti to **piip** platne, opravte ma ak sa mylim

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

super vectoring sice moze byt na ustredni v tvojej oblasti aktivny ale ak kabel veduci k tebe domov to neda je ti to **piip** platne, opravte ma ak sa mylim

presne @GIGN1987 a dalsie parametre, hlavna je ale vzdialenost

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

presne @GIGN1987 a dalsie parametre, hlavna je ale vzdialenost

Ja som od ústredne cca 450 metrov a nič. Furt rovnaká rýchlosť...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hranicna bola 500m, idealna tak max 100-150m , kazdym dalsim metrom rychlost klesa, potom este zavisi aka je kvalita kablov a ustredna. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hranicna bola 500m, idealna tak max 100-150m , kazdym dalsim metrom rychlost klesa, potom este zavisi aka je kvalita kablov a ustredna. 

Takže super vectoring je už oficiálne spustený?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mesiac dozadu som sa pytal na podpore, ci vedia nieco o rychlejsom VDSL a nevedeli o tom nic. Takze si myslim, ze to este nejaky ten piatok potrva, kym to oficialne spustia. Predpokladam, ze postupne upgraduju ustredne a ked budu mat vsetky, tak okolo toho spravia nejaku velku marketingovu akciu. Snad to nedopadne ako s podporou IPv6.

Pravdepodobne bude treba vymenit router/modem, nakolko tie aktualne v ponuke nemaju podporu pre super vectoring a maju iba 100Mbps porty. V nemecku prenajimaju zariadenie Speedport, ktore ma super vectoring a 1Gbps porty za 5e/mesacne. V slovenskej ponuke je tiez nejaky speedport router s 1Gbps portami, ale super vectoring sa v popise nespomina, mozno to je nejaky starsi model bez podpory. Nevedno aku cenu za prenajom hodia na slovensku.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak by to bolo spustene, tak by to bolo na kazdej stranke, ktora informuje o tychto novinkach. Nic tam nie je, takze to nie je este spustene. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vectoring cvicia aj v Nemecku a to je zly napad. Lebo tam sa vyuziva nosie na prenos signalu. Cize to je krok naspatek!

Co treba je FTTH a nie tie stare metalicke linky. Existuje VELMI uzky rozsah miest kde by mal vectoring zmysel a to je prave panelaky s nizkou dlzkou kablu, cize tam de su tie kable velmi husto vedla seba. Tam Vectoring dava zmysel a realne aj moze priniest nejake vyhody. Lenze na SVK su to PRESNE tie miesta ktore uz ~20 rokov FTTH maju. Cize tam to zas nikdo nekupi.

Bohuzial Telekom uz robi viac biznis ako zlepsuje technologiu, logickym a uzitocnym sposobom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar