Super Vectoring

Otázka

• 0

Kedy už konečne bude ten Super Vectoring? Lebo už to malo byť nie?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 1

Vectoring cvicia aj v Nemecku a to je zly napad. Lebo tam sa vyuziva nosie na prenos signalu. Cize to je krok naspatek!

Co treba je FTTH a nie tie stare metalicke linky. Existuje VELMI uzky rozsah miest kde by mal vectoring zmysel a to je prave panelaky s nizkou dlzkou kablu, cize tam de su tie kable velmi husto vedla seba. Tam Vectoring dava zmysel a realne aj moze priniest nejake vyhody. Lenze na SVK su to PRESNE tie miesta ktore uz ~20 rokov FTTH maju. Cize tam to zas nikdo nekupi.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

super vectoring sice moze byt na ustredni v tvojej oblasti aktivny ale ak kabel veduci k tebe domov to neda je ti to **piip** platne, opravte ma ak sa mylim

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

super vectoring sice moze byt na ustredni v tvojej oblasti aktivny ale ak kabel veduci k tebe domov to neda je ti to **piip** platne, opravte ma ak sa mylim

presne @GIGN1987 a dalsie parametre, hlavna je ale vzdialenost

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

presne @GIGN1987 a dalsie parametre, hlavna je ale vzdialenost

Ja som od ústredne cca 450 metrov a nič. Furt rovnaká rýchlosť...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hranicna bola 500m, idealna tak max 100-150m , kazdym dalsim metrom rychlost klesa, potom este zavisi aka je kvalita kablov a ustredna. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hranicna bola 500m, idealna tak max 100-150m , kazdym dalsim metrom rychlost klesa, potom este zavisi aka je kvalita kablov a ustredna. 

Takže super vectoring je už oficiálne spustený?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mesiac dozadu som sa pytal na podpore, ci vedia nieco o rychlejsom VDSL a nevedeli o tom nic. Takze si myslim, ze to este nejaky ten piatok potrva, kym to oficialne spustia. Predpokladam, ze postupne upgraduju ustredne a ked budu mat vsetky, tak okolo toho spravia nejaku velku marketingovu akciu. Snad to nedopadne ako s podporou IPv6.

Pravdepodobne bude treba vymenit router/modem, nakolko tie aktualne v ponuke nemaju podporu pre super vectoring a maju iba 100Mbps porty. V nemecku prenajimaju zariadenie Speedport, ktore ma super vectoring a 1Gbps porty za 5e/mesacne. V slovenskej ponuke je tiez nejaky speedport router s 1Gbps portami, ale super vectoring sa v popise nespomina, mozno to je nejaky starsi model bez podpory. Nevedno aku cenu za prenajom hodia na slovensku.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak by to bolo spustene, tak by to bolo na kazdej stranke, ktora informuje o tychto novinkach. Nic tam nie je, takze to nie je este spustene. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vectoring cvicia aj v Nemecku a to je zly napad. Lebo tam sa vyuziva nosie na prenos signalu. Cize to je krok naspatek!

Co treba je FTTH a nie tie stare metalicke linky. Existuje VELMI uzky rozsah miest kde by mal vectoring zmysel a to je prave panelaky s nizkou dlzkou kablu, cize tam de su tie kable velmi husto vedla seba. Tam Vectoring dava zmysel a realne aj moze priniest nejake vyhody. Lenze na SVK su to PRESNE tie miesta ktore uz ~20 rokov FTTH maju. Cize tam to zas nikdo nekupi.

Bohuzial Telekom uz robi viac biznis ako zlepsuje technologiu, logickym a uzitocnym sposobom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar