Kedy bude: eSIM v Telekome?

Otázka

• 1

Dobrý deň,

Chcem sa opýtať:  

>>>  Kedy bude dostupná eSIM aj v TELEKOME?  <<<

Mám iPhone XR/XS s podporou > eSIM < (tzv. “duál SIM”) a rád by som túto funkciu využil v Telekome.

Všimol som si že Oranžový operátor už má eSIM v ponuke. Samozrejme aj oficiálnu certifikáciu pre eSIM od Apple, zatiaľ  ako jediný operátor na Slovensku.

Kedy sa môžme dočkať tejto fičúrky v Telekome? Či mám radšej prestúpiť ku Oranžovej konkurencii?

Magenta 4ever ✌️

Ďakujem za odpoveď.

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

22 odpovedí na túto otázku

• -3

A k čomu to je dobre? Ešte to nik poriadne neobhájil.... Podľa mňa totálna zbytočnosť. A skúste pohľadať iné témy, ktoré sa tu zakladajú za účelom tejto istej otázky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

@Marcel V jednoduchosti povedané...

eSIM (embeded sim/electronická sim karta vstavaná v mobile/v smart hodinkách, a pod.) 

napr. iPhone XR/XS/XS MAX, Apple Watch, najnovší iPad Pro, Samsung Smart hodinky, a ďalšie...

Proste už nejakú tu chvíľu sa vyrábajú “Dual SIM” telefóny kde je jedna SIM klasická fyzická karta a druha je eSIM elektronická “virtualna” SIM karta. 

Oranžový operátor to už podporuje, chcem vedieť kedy sa toho dočkáme v Telekome?

PS: Admini staršie témy s touto otázkou uzatvárajú a nie je možné už prispievať v existujúcej téme a položiť otázku, preto sa tu zakladajú nové témy, poprípade blokujú ľudí, a odstraňujú príspevky na tému eSIM! Nepochopiteľná arogancia!

odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -2

Pridal (editované)

Blokuju ta preto, lebo pod každým prispevkon oznacis 20 ludi. Spravaj sa normalne a nikto ta blokovat nebude. A teraz este pridam k otazke na ktoru som ti uz moj názor napisal. 

Telekom je súkromná firma a ty si slobodný človek. Ak sa rozhodnú nepodporovat esim tak tvojich par prispevkov nic nedosiahne. Stale je tu vsak konkurencia. Tak kde je problem? Mas paušál? Vyckaj a potom mozes odist. Toto co robis je zbytocne. 

Editoval Tataracik
odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

@Tataracik  Väčšinou oznaciš toho komu píšeš alebo od koho očakávaš odpoveď. Skôr si to daná osoba všimne a prípadne aj odpovie, na tom nie je nič zlé...

Keď trošku pogoogliš alebo preletíš toto fórum s podobnou témou, tak veľmi rýchlo zistíš že je kvantum ľudí čo sa na to dotazuje a už vyše dva roky nás kŕmia vyjadrením: “Technológiu testujeme na nadnárodnej úrovni v rámci celej DeutscheTelekom Group, o spustení služby budeme informovať.”

Realita je však taká že cela DTAG (DeutcheTelekom Group) v okolitych krajinách eSIM ponúka a podporuje.

* V súvislosti s Telekomom stojí za zmienku fakt, že skupina oficiálne podporuje eSIM funkcionalitu v nových iPhonoch v (Telekom/T-Mobile) v Česku, Rakúsku, Chorvátsku, Maďarsku a samozrejme v Nemecku. Informuje o tom webová stránka Applu. *

Avšak klasika, na Slovensku zdochol pes. Tu jedine oranžová konkurencia. Neviem či 4ka operátor to nespojazdní skôr ako Magentovci.

Preto sa chcem opýtať kompetentných: Kedy bude oficiálne fungovať  eSIM v Telekome aj na Slovensku, prosím?

Vďaka za prípadnú odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Dobrý deň,

Chcem sa opýtať:  

>>>  Kedy bude dostupná eSIM aj v TELEKOME?  <<<

Mám iPhone XR/XS s podporou > eSIM < (tzv. “duál SIM”) a rád by som túto funkciu využil v Telekome.

Všimol som si že Oranžový operátor už má eSIM v ponuke. Samozrejme aj oficiálnu certifikáciu pre eSIM od Apple, zatiaľ  ako jediný operátor na Slovensku.

Kedy sa môžme dočkať tejto fičúrky v Telekome? Či mám radšej prestúpiť ku Oranžovej konkurencii?

Magenta 4ever ✌️

Ďakujem za odpoveď.

Zdravím vás,  no neviem či sa tejto  novinky  dočkáme v Telekome , keďže  ich služby mobilnej siete  stále majú  vyššiu cenu. .. napr.  mobilný internet  za 0.50€ 200 MB!   ale urobiť  dátový balíček  15 GB za 6 € ! kdeže  ... by prerobili asi,  podľa mňa  by len získať mohli  klientov  iba na danom  internetovom  balíku  . 

Môže sa podľa mňa  jednať  o KARTEL  ORANŽOVÝ A RUŽOVÝ  ... takže asi tak.  

odpoveď sa páči : 4 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -2

Bol tu jeden taký tebe podobný, tagoval 20 ľudí pod prispevkami a bál sa wifi signálu. 

Ja si tu tie príspevky prechádzam a čítam rovnako aj ostatní. Je v poriadku ked chce niekto konkrétne odomna radu a tagne ma ale to čo robíš ty je už cez čiaru. Budí to dojem, že len tvoj problém je dôležitý, že teraz nás všetkých zalarmujes a máme zrejme spraviť valné zhromaždenie a prerokovať tvoju otázku. Na takéto interné info ti samoztejme neviem odpovedať lebo ja tieto info nemám. A keby som náhodou niečo aj vedel tak nemôžem písať, rovnako tak ani admini kým to nie je oficiálne. 

E-SIM by som chcel aj ja, a očakával by som to od lídra na trhu. Som za každú inováciu. Čiže s podnetom súhlasím a pod žiadosť sa "podpisujem"  ale nesúhlasím so spôsobom akým na to upozornuješ. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Pridal (editované)

Zdravím vás,  no neviem či sa tejto  novinky  dočkáme v Telekome , keďže  ich služby mobilnej siete  stále majú  vyššiu cenu. .. napr.  mobilný internet  za 0.50€ 200 MB!   ale urobiť  dátový balíček  15 GB za 6 € ! kdeže  ... by prerobili asi,  podľa mňa  by len získať mohli  klientov  iba na danom  internetovom  balíku  . 

Zabudol si napísať Modrý... Pretože všetci traja sú rovnaký . Podobajú sa,ako vajce vajcu! Svetlou výnimkou je 4-tý operátor. Ešte raz.. Operátori žijú hlavne z dát. Preto nechcú dávať dátové balíčky hodné dnešnej doby. Toto platí pre všetkých troch!!!

Editoval Juraj0506

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

@martinko668 Veď je doba dátová! Taký veľký obnos dát za tak nízku cenu? 🤦‍♂️ To dokáže jedine 4tý operátor, ten bojuje proti OBerátorom.

Fakt by som sa nedivil kebyže eSIM prinesú skôr ako Magentovci práve 4káry 👍

@Tataracik síce to nie je petícia, ale vďaka za “podpis”. Nemusíš súhlasiť so spôsobom upozornenia na tému, hlavne že sa vedie diskusia a ty si svoj názor vyjadril. To aby Magenta operátor nezabudol že aj na Slovensku existuju zákazníci čo majú záujem o eSIM od nich!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -3

Pridal (editované)

Jediný vyznam to ma v hodinkách... Ale aj tak budeš mať dve cisla. Pacis sa mi, ako tlacis na eSim, doteraz to bola zbytočnosť pre Apple a iOvce to obhajovali ako nepotrebnost. Zrazu prišiel nejaký nepodarený hybrid od Apple, ked uz dual SIM ako taký podporoval aj posledný cinsky šunt a zrazu aj 2 simky su rozumna vec. Len na margo eSIM, ktorá sa ako VoLTE nikdy poriadne nerozšíri v tejto podobe  iba pre rozmar jednej spoločnosti. Skús menej tlačiť na pilu ako ti píše Tataračik

Editoval Marcel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

@Marcel tu nejde o tlačenie/netlačenie na pílu ale o skostnatenosť nadnárodného korporátneho giganta, kde pokiaľ sa nedožaduješ nikdy ani nič nedostaneš. Veď aj načo keď je zákazník so všetkým spokojný, načo sa zlepšovať, načo ?!?! 🤦‍♂️

Výrobcovia telefónov idú tým smerom a už od roku 2015 sa objavujú smartfóny, smarthodinky a pod. v ktorých výrobcovia inštalujú klasickú micro/nano SIM + eSIM.  A divil by si sa ale aj čínske šunty s Androidom idú presne týmto smerom >>> eSIM. 

DeutcheTelekom Group (T-Mobile/Telekom) v krajinách okolo nás DE, CZ, AT, HU, HR už eSIM nasadil do prevádzky a funguje to super. 

Moja otázka je kedy sa už eSIM dočkáme konečne aj na Slovensku v Telekome? (všade dookola to funguje, to vo všetkom musíme byť vždy úplne poslední, na chvoste?)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -2

@Marcel tu nejde o tlačenie/netlačenie na pílu ale o skostnatenosť nadnárodného korporátneho giganta, kde pokiaľ sa nedožaduješ nikdy ani nič nedostaneš. Veď aj načo keď je zákazník so všetkým spokojný, načo sa zlepšovať, načo ?!?! 🤦‍♂️

Výrobcovia telefónov idú tým smerom a už od roku 2015 sa objavujú smartfóny, smarthodinky a pod. v ktorých výrobcovia inštalujú klasickú micro/nano SIM + eSIM.  A divil by si sa ale aj čínske šunty s Androidom idú presne týmto smerom >>> eSIM. 

DeutcheTelekom Group (T-Mobile/Telekom) v krajinách okolo nás DE, CZ, AT, HU, HR už eSIM nasadil do prevádzky a funguje to super. 

Moja otázka je kedy sa už eSIM dočkáme konečne aj na Slovensku v Telekome? (všade dookola to funguje, to vo všetkom musíme byť vždy úplne poslední, na chvoste?)

telekom je obrovska spolocnost a je na bohvie kom ci sa rozhodne toto aktivovat takze ak tak velmi tuzis po elektronickej simke chod ku konkurecii a je to, tu nic nedosiahnes

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Pridal (editované)

@GIGN1987 asi máš pravdu, väčšinou toto jediné na nich platí, keď sa povyhrážaš odchodom ku konkurencii, vtedy sa veci konečne dostanú do pohybu...

alebo si to možno nechávajú v talóne ako tajné eso v rukáve do tohtoročnej Vianočnej kampane

tak čo ľudia? všetci čo chcú eSIM ideme ku oranžovým?

Editoval Anonym321

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -3

Jediný vyznam to ma v hodinkách... Ale aj tak budeš mať dve cisla. Pacis sa mi, ako tlacis na eSim, doteraz to bola zbytočnosť pre Apple a iOvce to obhajovali ako nepotrebnost. Zrazu prišiel nejaký nepodarený hybrid od Apple, ked uz dual SIM ako taký podporoval aj posledný cinsky šunt a zrazu aj 2 simky su rozumna vec. Len na margo eSIM, ktorá sa ako VoLTE nikdy poriadne nerozšíri v tejto podobe  iba pre rozmar jednej spoločnosti. Skús menej tlačiť na pilu ako ti píše Tataračik

Pán HandroidOvca a na základe čoho si dospel že Apple vyrobil nepodarený hybrid ? Či len trolíš ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

@Ľuboš & @Terka Sú na tomto fóre aj nejaký Magentový ľudia čo sa vedia bližšie vyjadriť na tému kedy bude dostupná eSIM v Telekome na Slovensku, pls.?

Vďaka za odpoveď. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -3

K čomu je to dobré že mušíš platit 10€ za každé nove vydanie noveho QR kodu ja osobne by som esim nechcel 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

@starec_2377 WOOOW 😵 ty už máš k dispozícii aj cenník Telekomu pre eSIM? Od kedy sa spúšťa služba? Podeľ sa s nami o zaujímavé info. 🤣 (alebo len podľa oranžovej konkurencie porovnávaš?)

Novy QR kód potrebuješ ak si chceš nahrať svoj užívateľský profil napr. do druhého telefónu. Telefón meníš povedzme každé dva roky alebo ešte menej.

Nová aktivácia paušálu s eSIM je samozrejme bez poplatku za vydanie QR kód. 

Vedel si že ak stratíš alebo ti ukradnú telefón a potrebuješ znovu vydať SIM kartu aj za to sa platí? Aktuálny cenník Telekomu od 1.7.2019 hovorí následovné...

Aktivácia novej SIM karty   €5,00

Výmena SIM karty pri strate, odcudzení, poškodení. €3,98

Doručenie novej SIM karty na žiadosť účastníka pri jej výmene, strate, odcudzení alebo poškodení.  € 5,98

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -2

Cítim tu 3 mínuská z rovnakej IPčky :D

Už sa uľavilo pánovi? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Tataracik  ale no taaak slečny nefňukáme a diskutujeme k téme... je to moderovaná diskusia, podstatné a relevantné info k téme hore a bull💩oviny dole...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -2

@Anonym321 tak preto sa prihlasujes pod 3 uctami a rozdavas mínuská a sebe davas pluska? :D ak si myslis ze mi s tym nejak uskodis, kludne v tom pokracuj. Spravas sa ako male decko. Ja mam hodnoty  nastavene niekde inde a nefnukam naozaj za toto.

Tu sme uz dodiskutovali. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Anonym321 tak preto sa prihlasujes pod 3 uctami a rozdavas mínuská a sebe davas pluska? :D ak si myslis ze mi s tym nejak uskodis, kludne v tom pokracuj. Spravas sa ako male decko. Ja mam hodnoty  nastavene niekde inde a nefnukam naozaj za toto.

Tu sme uz dodiskutovali. 

@Tataracik na tomto fóre si už X rokov, veľmi dobre vieš že ak dáš + na príspevok posunieš ho v téme hore na začiatok, a ak dáš - posunieš ho nižšie. Nikto týmto nehodnotí teba ako usera, akurát sa tým usporiadajú príspevky podľa relevancie k diskutovanej téme.

Defaultne to zobrazuje príspevky podľa hodnotenia, ak príde niekto nový  a číta si tému tak najskôr vidí relevantné info k téme na začiatku diskusie. 

Neurážaj sa pls. nikto ti tu nechce škodiť! Hawk. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som asi divny lebo ja si zobrazujem prispevky chronologicky :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podla tvojej logiky by si mal mat na niektorych tvojich prispevkoch tiez mínuská.  ;-) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar