Magio televízia aj zo sekundárneho routra

Otázka

• 0

Dobrý deň

Nedávno u nás menili technológiu a je možný prenos TV aj po kábli. Doteraz sme mali mágio cez satelit.
Mojou otázkou je, či je potrebné mať tv napojenú na hlavný router (cez sieťový kábel s koncovkou RJ45)? alebo stačí ak bude napojená na sekundárny router či switch v rámci siete?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

cez switch v pohode, router zalezi na konfiguracii

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

podľa mňa nie, magiobox musí byť napojený priamo na ten zázračný telekom router cez switch by to tiež mohlo ísť ale to si nepomôžeš, raz som sa spýtal ako nastaviť vlastný router no nedočkal som sa rozumnej odpovede a nebolo ani garantované že to pôjde spolahlivo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hi, no mne ide druhý magiobox cez 5-portový switch (nejaký Zyxel ES-105A v3) už asi rok a pol úplne v pohode. Mám službu na optike, 1 box s HDD, 2-hy bez HDD, oba spárované, všetko ide ako má. Občas mi  začnú kockovať iba na tom 2-hom boxe programy, čo sú optik (STV1, 2, CT1,2). Reštart switchu a je to OK, ale to mi urobilo asi 2x za dobu, čo to mám takto. Tam by možno chcelo lepší switch. Ale mne to ide.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cez switch to ide na 100%

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem Vám za odpovede. No tak na routry by som normálne mal vypnuté DHCP a fungovalo by to v podstate ako switch. Kamarátovi to tiež ide cez switch a tiež dokonca cez tú vec, čo sa strčí do zásuvky a internetový signál vám to šíri po elektrickej sieti v dome... Možno to nakoniec zoberiem k nemu a skúsim to tak. Telefonoval som aj na podporu, tam mi povedali, že ak budem mať vypnuté DHCP mohlo by to ísť, v predajni mi povedali, že to nepôjde určite... Podľa mňa sa len chránia a miesto toho aby poradili, tak nechcú riskovať. Ak sa do toho pustím, dám Vám vedieť. Zatiaľ to mám cez satelit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar