Rozlíšenie výstupu

Otázka

• 0

Na Arris magioboxe, ktorý mám napojený na 4k telku sa mi prepína kvalita z 1080 na 720. Vzdy to zmením a po nejakom case sa to svojvolne zmení naspäť. Podla mna je to bug. Stretol sa s tym este niekto? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Ahoj , nesúvisí to s nejakým automatickým nastavením, ktoré sa mení podľa kvality vysielaného programu??? V opačnom prípade to vyzerá fakt na poriadny veľký bug.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

volaj na zakaznicku linku ze co povedia ale myslim ze to bude slusne velky bug

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som to zaznamenal tiež, ale vždy len po reštarte boxu. Zakaždým to tiež zmením, ale po reštarte je to opäť na 720.
Ale bacha - je to zmena len zo 720p na 1080i! Čiže záleží potom od kvality TV - na tvojej 4k to asi pocítiš, ale na bežných Full HD TV asi ani moc nie (čítal som že na rýchlejšie scény je vhodnejší 720p a u statických záberov uvidíš viac detailov pri 1080i)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je možné že sa to mení po reštarte boxu ale nemám to odsledované tak neviem potvrdiť.

Čo sa týka 720p a 1080i tak ťažko povedať čo je lepšie. Velmi do tejto problematiky nevidim. 1080i je určite kvalitatívne horšie ako 1080p lebo pri i-cku sa obraz vykresluje tak, ze sa vzdy zmeni len kazdy druhy riadok co moze sposobit trhanie obrazu pri dynamickych scenach. Telky ale robia na tom signale nejaky processing tak si myslim, ze s tym dokazu pracovať. Potom uz zalezi asi od kvality konkretneho prijímača ako sa s tým vysporiada. Navyse 1080p asi nie je ani štandard pre broadcasting. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz