Prechod na novsi router

Otázka

• 0

Zdravim, myslite ze sa oplati prechod z routra HUAWEI HG8245H na ten ich novy: https://www.telekom.sk/wiki/zariadenia/sagemcom-5655ac ?

Ide mi o Wifi, viem ze ma 5Ghz ale zistil som ze moj wifi adapter ho nepodporuje cize ho nevyuzijem, a otazne teda ci klasicka 2,4Ghz by bol prenos lepsi a rychlejsi :D lebo mi pride zbytocne platit este navyse 0,49€ ked by rozdiel nebol, akoze nie je to vela ale aj tak zbytocna by pre mna potom ta vymena bola.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 0

Ak porovnám 2,4Ghz prenos Huawei a Sagemcom tak je to rovnaké (aspoň u mňa). Ja som router vymenil za prémiový a aktuálne riešim výmenu späť za Huawei. Ak nevyužiješ 5Ghz, budeš meniť zbytočne :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

neries je to zbytocne obe su ti crepy, nechaj prepnut do bridge a kup si svoj premiovy router aky vyuzijes a mas po probleme

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aha, ďakujem myslel som si, len som si nebol istý.

No a čo sa týka 5Ghz oplatí sa to? Prípadne typujem, že rýchlosť by mohla byť hádam rýchlejšia keďže oproti 2,4Ghz to nie je také zahltené pásmo, a hlavne aký adaptér zvoliť do nejakých 20€ prípadne ak by sa našiel :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

5ghz sa ti oplati riesit pokial.mas ten router v rovnakej miestnosti ako zariadenie na ktorom to chces vyuzivat. Penetracia vyssich frekvenci cez prekazky je horsia takze teoreticky na 5ghz mas lepsiu priepustnost ale vacsie straty cez prekazky takze bud si na tom narovnako alebo horsie ako pri 2.4ghz. Tam kde mas slaby signal teraz nebudes mat pri 5ke ziadny. my mame v 2 domacnostiach aj combo Huawei+tplink aj Sagem a myslim ze to je tak zajedno co mas.  a ten sagem ma navyse este integrovanu antenu a mam pocit ze rozpoznatelne slabsie pokrytie v dome. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobre, ďakujem za vysvetlenie, no asi to ešte zvážim, so signálom to sa nebojím zároveň keďže sa jedná o malý byt kde signál je v pohode plný v celkom byte, v pohode aj ešte nižšie na schodisku (bývam úplne hore v bytovke :D). No keby som mal akurát v tej miestosti kde je PC aj Wifi router neriešim wifi ale rovno kábel, lenže router je vo vedlajšej miestosti a to na kuchynskej linke ešte aj a teoreticky je to cez jednu nie moc hrubú stenu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak je to mensi byt tak by 5GHz stal za zvazenie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

No jednoizbovy prerobeny kvazi na dvojizbovy tak ze rovno vojdes a si v kuchyni, a hned vedla je miestnost kde je PC. (Router je akurat hore na kuchynskej linke :D )

Zvazoval som a risknem to, len som musel objednat si wifi adapter do PC s podporou 5Ghz kedze akrualny nema, a v pondelok zajdem to vymenit, podla informacii priamo od Telekomu uz by mali mat na vsetkych telekom centrach tie premiove routre, zaujimave ze klasicke nemavaju, chapem nemaju to kde skladovat, otazne v akom mnozstve a ci vobec budu mat na danom centre kde ja pojdem, no som zvedavy :D necham sa prekvapit.

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

5GHz nemá pre teba žiaden význam pokiaľ nepotrebuješ plnú rýchlosť a ešte si nám zabudol napísať o akú rýchlosť spojenia sa jedná. Pri akomkoľvek VDSL ani nemá význam riešiť 5GHz. Prirátaj ešte zdravotné hľadisko (dobrovoľné ožarovanie vyššími kmitočtami). Ja by som šiel do bridge a použil externý WIFI router. Mne sa osvedčil  Xiaomi Mi Router 4A Gigabit, vo všeobecnosti Xiaomi aj napr. Xiaomi 3c router, kde nedošlo nikdy k prerušenému spojeniu a akýmkoľvek problémom. Vo všeobecnosti Xiaomi veľa muziky za málo peňazí.

Editoval Marcel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ten router co som spominal od Telekomu je pre optiku :D cize optiku, 300/30Mb/s a chcem vytiahnut najviac ako sa da kedze kabel neprichadza do uvahy. (Necakam plnu 300Mb/s realne viem ze to nie je mozne)

Inak ako napriklad ja som nikdy nemal problem s vypadavanim, ten Huawei co mam teraz tak fakt skoro vobec, predtym som mal pri slabsej optike Belkin router od Telekomu a tiez nebol problem. Vyskusam tento “premiovy” a uvidim, kedze nejako neviem ako bude lepsia 5GHz u kupeneho lepsieho routra, viem ze ludia si ich kupuju kvoli lepsiemu signalu, ale to moj pripad nie je kedze mne krasne pokryje cely byt a este aj viac zvlada.

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Pridal (editované)

Zdravotného rizika z vyssej frekvencie by som sa nobaval, kedze ide o neionizujuce ziarenie a malý výkon. 

Editoval Tataracik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Tak dobre, dnes som nahodil ten router, a akože... som prekvapený, a dobre som spravil :D

8441069148.png

Toto mi vyšlo prvýkrát keď router bol na obvyklom mieste kde bol aj ten starý Huawei, bolo to cez stenu, normálne ale už som sa obával, že zbytočne vyhodené peniaze za wifi adaptér a následne mesačne 0,49€ za to, že to ide tak isto, keďže cez mobil mi to nameralo krásnych 190Mb/s.

Následne som posunul router o 2 metre a router nie je už cez stenu a zároveň je od adaptéra celkom ďaleko, a toto je výsledok:

8441077191.png (z rezervou, keďže teraz som skúšal znova a bolo 177Mb/s, toto bol najvyšší test čo vyšiel)

Takýto výsledok som vôbec nečakal, na wifi, a oplatilo sa, adaptér tento: https://www.datart.sk/tp-link-archer-t2u-nano-ac600-wifi-dual-band-usb-adapter-archer-t2u-nano.html za 14€ (super rozmery má, keď to porovnám so starším čo mám ASUS N14 kupoval som za 30€ ešte dávno) a poplatok mesačne 0,49€ je v pohode tiež. 

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar