Magio internet vzduchom outdoor

Otázka

• 0

Dobry den. Chcem sa opýtať kedy bude dostupná služba internet vzduchom outdoor riešenie. Je to pre nás jedine riešenie internetu na chalupe a velmi sme sa potešili ked vyšla informácia o spustení. Ale doteraz outdoor riešenie nieje. Som velmi smutný. Dufam ze čoskoro bude a dočkám sa pripojenia. Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 odpoveď na túto otázku

• 2

Cau Peter. Co konkretne myslis pod "outdoor" riesenim? Ak splnas podmienky o zriadeni sluzby v danej lokalite - dostupnost, resp. nedostupnost pevneho pripojenia, dostupnost LTE  pokrytia, dostatocna kapacita BTS (co si lahko overis bud na webe Telekomu, alebo rovno telefonicky 0800 123 456), nevidim problem aby Ti bola sluzba zriadena. Standardne sa k sluzbe dodava stolovy indoor wifi modem Alcatel Link Hub HH40V, ktory Ti po pripadnom schvaleni objednavky doruci kurier, spolu so SIM kartou ktoru jednoducho vlozis do routra a fungujes. Sam vyuzivam najvyssi variant tejto sluzby na chate - na lazoch. Mne konkretne momentalne dodavany router Alcatel nevyhovuje, resp. podla mna je na dve veci, ale o tom inokedy. Po tom co sa tento router opakovane choval nepredvidatelne - padalo LTE spojenie (i ked na inych SIM kartach od Telekomu som so signalom nemal ziaden problem), nedalo sa dostat do jeho web rozhrania resp. skoro nic nastavovat - som opakovane volal na technicku podporu, kde mi bolo okrem ineho oznamene, ze momentalne mi nevedia ponuknut ine zariadenie. Rozhodol som sa pre kupu vlastneho "outdoor" zariadenia  - MIKROTIK RBSXTR&R11e-LTE . Antena je umiestnena vonku na balkone, priamo do anteny/zariadenia sa vklada SIM karta. Hodnoty signalu sa v mojom pripade pohybuju v uplne inych dimenziach ako s vyssie spominanym Alcatelom. Len treba zdoraznit ze Mikrotik ma 1000000+1 moznosti kadejakych nastaveni, cize urcite nieje urceny pre uplneho laika. Na druhej strane, netreba sa toho bat, na nete je kopec navodov ako sa s tym pohrat. Cau a pekny den. =)

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz