Pokrytie a Roaming

Otázka

  • 0

Pridal (editované)

Dobry den,

Mohli by ste mi prosim povedat, preco v lokalitach na Slovensku, kde nema Telekom pokrytie, preco nie je moznost vyuzivat roaming ( narodny roaming) ?

Ved je to to roaming v ramci EU, i ked v tej istej krajine. Zial velakrat sa nachadzam v lokalite kde nie je signal Telekom-u, alebo je velmi slaby.

Preco je blokovane pripojenie na inu siet i ked na Slovensku?

Editoval/-a assmodeus

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

  • 0

Pridal (editované)

Telekom a Orange sú dvaja najstarší mobilný operátori. Ktorí začala stavať sieť doslova a do písmena na zelenej lúke a nikto im neposkytol národný roaming,pretože nikto pred nimi nebol. Teoreticky by bola možnosť zdieľania sieti navzájom ( v niektorých krajinách je to možné),ale to je vec dohody medzi operátormi.  Národný roaming sa poskytuje pre nového operátora,ktorý musí mať,aspoň 20% svojou sieťou a potom mu vzniká nárok na národný roaming na niekoľko rokov pokiaľ si nedobuduje vlastnú sieť...Pokiaľ chceš operátora s národným roamingom,tak O2 ( národný roaming v 2G sieti Telekomu a Orangeu),alebo 4-Ka tá má národný z Orangeom ( 2G,3G sieť). Ináč ten národný roaming nieje to pravé orechové to prehadzovanie zo siete do siete( sem tam si nedostupný kvôli prehadzovaniu) je to vždy lepšie,ako byť bez signálu. Osobne dávam prednosť operátorom s dobudovanou sieťou bez národneho roamingu,ako sú Orange a Telekom. Ide mi,aj o kvalitu siete...👍

Editoval/-a Juraj0506

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

Juraj0506: pamatam si zaciatky, lenze hovorime o teraz. Koli obci kde zije do 1000 obyvatelov, nepostavia vykrivac, tym padom niektore miesta su pokryte len 2G, ak vobec. A taktiez koli 300-400 domacnostiam nebudu menit ustrednu pevnej linky na modernejsiu, ktora podpori aj DSL (vDSL) .

Preto je otazka, preco v zahranici je povolena akakolvek siet a na Slovensku, kde operatori nemaju pokrytie, preco nemozem pouzit roaming v SR kde moj provider nema pokrytie? Ved roaming ako roaming, rozdiel je, ze som na Slovensku, ale stale v EU. Predsa, ak mam signal vlastnej siete tak ostanem tam, hoc len 1 palicku z 5tich. Ved telefon viem nastavit aby pouzival preferovanu domacu siet ( aspon Android sa da ) .

Stale hovorime o roamingu, takze otazka na Telekom je: Preco blokuje SR providerov, ak nevie poskytnut sluzbu v SR ?

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

To by museli sa dohodnúť operátori o vzájomnom zdieľaní sietí. Je to vec dohody.Pokiaľ Telekom a Orange (napríklad) sa nedohodnú na tomto,tak nič z toho. Je otázne,či  Telekom to chce..

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar