Internet vzduchom docasne riesenie

Otázka

• 0

Dobry den,

je mozne si objednat sluzbu Internet vzduchom a vyuzivat ju az do casu kedy bude oficialne spustena optika, kedze sa robia momentalne len vykopove prace?

Aby som bol konkretnejsi od 1.8 potrebujem internetove pripojenie v obci Podolie, po spusteni optickeho pripojenia by som rad presiel na pripojenie po optickej sieti. Je takato moznost? Ak ano, je prechod z LTE na optiku bezplatny? Inu moznost ako internet vzduchom nemam, kedze sme v novostavbe kde niesu ziadne metalicke rozvody, cize moznost DSL nieje.

Dakujem za odpoved

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Ok už mi je to na figu ako sa to volá, Cez vzduch nás nepripoja, lebo  už majú dosť zákazníkov. A žiaden iný operátor tam nie je...neostáva mi nič len asi používať fakt internet v mobile......

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

My presne to isté tiež potrebujeme....:$ hľadám dočasné riešenie a každý provider ma odpinkal.....teraz mi jeden technik poradil že on má nejaký ROUTER prenostný od telecomu a vraj mu fičí a tiež žije na konci sveta kde nemajú kable.....len vzduchom rieši internet telecomácky.....prosím, neviete ako sa ten router volá vraj je len od februára na trhu, chcem ho skúsiť....vraj cca 30€ stál.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, sluzba vzduchom je dorucitelna len velmi malemu percentu ludi. Aj ked je zariadenie spatne kompatibilne na rozne nadstavby siete, sluzba internet vzduchom sa da vyuzivat len na frekvenciach na to urcenych. Tieto frekvencie su ale dostupne v miestach/mestach, kde je dostupne aj pevne pripojenie. Nerozumiem nalepke "internet pre lazy" je to bohuzial len marketingovy nezmysel.

Nebudem ani skusat ist cestou cez DSL, kedze vo vsetkej ucte, poznam lepsie situaciu v mojom okolii a je to podla mna len strata casu a taktiez mrhanie zdrojmi z T-com strany. (posielat sem technika...atd.) 

Nic sa nedeje, chcel som si to logicky ulhacit do spustenia optiky. Dam ineho operatora co ma u nas LTE pokrytie a po viazanosti prejdem na optiku.

Dakujem, tento topic moze byt uzavrety.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako si dopadol. Akú odpoveď ti dali?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja praveze rozmyslam, ze si spravim objednavku na DSL, ale dam instalaciu technikom... len pre ten vyraz v tvari, ked pride... viem si aj predstavit tu konverzaciu...

Kde mate ukoncenie linky? Nemam

Kde mate pripojku? Nemam

Viete kde je najblizsia pripojka? Ano, 25m cez asfaltove parkovisko

Ako vas mam pripojit? Neviem

A co tento oranzovy kabel opticky? Ten tu zakopal a priviedol do domu Suptel a terminuje pred susedom do krabicky, kde je vyryte “T-Com”, ale ten si nevsimajte, lebo ten vlastne neexistuje...

:-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No tak skoro to isté len v ružovom ako prvý môj príspevok. Buď z Ke alebo Ba sa im dobre robia rozhodnutia o dostupnosti.  Len neviem načo vyšli s internetom vzduchom keď vlastne nemajú akože dostupnosť alebo BTS nemajú akože kapacitu... A tak ďalej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

len pre zaujimavost...

p.Terka mi zistila, ze ja vlastne Internet vzduchom mat nemozem, lebo na mojej adrese je moznost pripojenia DSL cez metaliku, aj ked v realite pripojku nemam a metalicke kable len prechadzaju okolo mojho pozemku... moznost pripojenia cez metaliku, by si vyzadovalo vykopove prace a zriadenie pripojky a potiahnutie metaliky az do domu... (ak to je vobec mozne...)

tak isto podla p.Terky, Telekom neeviduje budovanie optickej siete... takze aj to co sa tu bavime na forume uz vyse roka o subdododavatelovi Suptel, ktory momentalne realizuje pre Telekom vystavbu optickej siete v obciach Podolie, Castkovce, Pobedim... vlastne neexistuje :-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Potom napíš čo ti overili. Ak to chces mať v obci tak som strašne zvedavý čo ti napíšu. Ja som to chcel mať v horách ďaleko od civilizácie a čuduj sa svete vraj by bts-ka namala kapacitu. Tak ti držím palce...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj  @mgomgo,

štandardne je možný prechod z Magio internetu vzduchom na optické pripojenie počas viazanosti, bez zmluvnej pokuty. Pošli mi do súkromnej správy Tvoju presnú adresu, kde by sa služba zriaďovala a overím Ti možnosti zriadenia.

Pekný deň

Terka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nebudeš mať nič. Lebo ti odpisu že bts-ka nemá kapacitu a vec vyriešená. A že ich ti mrzí samozrejme. A vraj nemajú zariadenia na net vzduchom.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar