rychlost olt-bras

Otázka

• 0

Co viem tak u nas  (male mesto) mame jednu, telefonnu ustrednu. Predpokladam, ze by mala byt cela digitalna. S najvacsou pravdepodobnostou je tam aj DSLAM a v nasom meste sa zatial poskytuje max VDSL2 internet.

Mam informacie, ze sa ma u nas zavadzat optika. Myslel som si, ze optiku zakopava firma, ktoru si objednal telekom, ale nie je to tak. Optiku kope ina firma, ktora poskytuje opticky internet. Myslim, ze konektivitu ma prenajatu od energotelu (2x 10 GBps).

Cisto teoreticky by ma zaujmalo akymi rychlostami disponuje telekom, tam kde poskytuje optiku (rychlost ma zaujma nie ku klientovy OLT-ONT, ale od OLT na BRAS (alebo neviem ako to ma telekom riesene)).

Kedze spominana firma ma prenajatu linku 2x 10 GBps a viem, z poskytuje pre koncoveho zakaznika 1/0.1 GBps tak si neviem predstavit, ked ma napr. 500 zakaznikov ako riesi u koncoveho zakaznika tu rychlost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Skús si to prepočítať. Zohľadni pojem agregácia. Vyjdú ti prekvapivo nízke čísla/per client.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Je mi to jasne. Agregaciu neviem aku ma, ale aj keby mal 1:10 tak tie linky by v spicke museli klientov hodne shapovat.

Ja som vsak chcel vediet ake linky ma telekom medzi OLT a dalsim nadradenym zariadenim smerom do internetu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz