neadekvatne ceny za dane rychlosti

Otázka

• 0

Dobry den,

Chcem sa opytat ci je v dnesnej dobe mobilnych pripojeni na urovni stoviek Mbit/s rozumne ponukat na optike rychlosti typu 15/1 Mbit/s.  Je to rychlost zodpovedajuca DSL z pred nejakych 10 rokov. Takato pridusena optika je naozaj raritou na internetovom trhu a za danu cenu.  Nechystate sa zvysit rychlosti v balikoch M,L,XL aspon na dvojnasobky?

Nechcem uvadzat ziadne konkretne konkurencne ponuky, aby som neporusil pravidla fora, ale nie je problem najst ponuku, kde za cca polovicnu cenu ponuknu 10 nasobne rychlosti (upload aj download). Za identicku cenu ako stoji Magio M Internet viem dostat 20 nasobne rychlosti..  Za cenu vasho najvyssieho balika XL viem dostat gigabitovy internet aj s telkou a archivom. Mam 5 nehnutelnosti a uz ani v jednom z nich nevyuzivam internet od Telekomu. Aj moji viceri znami uz zmenili poskytovatela, dalsi sa chystaju.

Optiku od Telekomu vyuzivam len v dome na okraji Kosic, kde nie je alternativa ineho pevneho pripojenia. Silno vsak uvazujem o otestovani a naslednom prechode na fixne mobilne pripojenie.

Prosim odoslite tieto informacie ludom zodpovednym za cenotvorbu. Value for money proste nepusti, ked uz nechcete ist dole s cenami, ponuknuti za ne aspon slusne rychlosti.

Dakujem, s pozdravom,

Edo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 1

no  ale ked si 20km od drujého najväčšieho mesta na Slovensku a jediné čo tu ide (hlavne pre rodičov Magio) je T-com a ten za 15Mbit/s  pýta to isté čo za 300Mbit/s o dve ulice dalej, je trošku choré a na hlavu

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pokiaľ máš takéto možnosti je podľa môjho názoru zbytočne vyplakávať na fóre ja osobne by som to riešil vo svoj prospech a v konečnom dôsledku sa môžeš poobzerať po konkurenčných ponukách. nedávno predstavil cez metalické vedenie nové baličky najsilnejší konkurent vdsl riešenia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pokiaľ máš takéto možnosti je podľa môjho názoru zbytočne vyplakávať na fóre ja osobne by som to riešil vo svoj prospech a v konečnom dôsledku sa môžeš poobzerať po konkurenčných ponukách. nedávno predstavil cez metalické vedenie nové baličky najsilnejší konkurent vdsl riešenia.

Sevas Marcel,

nevyplakavam, kde sa dalo, uz som zmenil poskytovatela (4 pripojky). Platim cca polovicu ako za Magio Internet M a rychlosti mam desatnasobne (down aj up). Postupne to menim aj znamym a rodine, ktory nie su az tak IT zdatny a nesleduju dynamicky trh v tejto oblasti.

Som len chcel dat moznost kompetentnym cenotvorcom v Telekome, aby sa trochu zamysleli.. :-)

Je podla teba normalne v dnesnej dobe ponukat na optike rychlost 15/1  Mbit/s ?  Vsak na mobiloch sa uz v 4G taha v stovkach Mbit/s, o chvilu tu mame 5G..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Sevas Marcel,

nevyplakavam, kde sa dalo, uz som zmenil poskytovatela (4 pripojky). Platim cca polovicu ako za Magio Internet M a rychlosti mam desatnasobne (down aj up). Postupne to menim aj znamym a rodine, ktory nie su az tak IT zdatny a nesleduju dynamicky trh v tejto oblasti.

Som len chcel dat moznost kompetentnym cenotvorcom v Telekome, aby sa trochu zamysleli.. :-)

Je podla teba normalne v dnesnej dobe ponukat na optike rychlost 15/1  Mbit/s ?  Vsak na mobiloch sa uz v 4G taha v stovkach Mbit/s, o chvilu tu mame 5G..

Nie je, to máš pravdu, ale toto je fórum. Traja moderátori, čo obsluhujú toto fórum zrejme nevyriešia tvoj problém. Veľa veci je ne-fér, preto existuje konkurencia. To máš ako s roamingom mimo EU. Ja idem na Ukrajinu na 4 dni a keď pozerám ceny roamingu v krajine, kde megabajty a gigabajty stoja pár centov, tak rozhodne vypínam telefón s SK SIM kartou a budem riešiť Vodafone UA aj na volanie do SVK.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

mas 5 nehnutelnosti so super pripojenim, mega rychlym a lacnym a tu sa stazujes, ze na jednej adrese nehnutelnosti c. 6 mas internet o 10€ drahsi oproti konkurencii?
vypadas ze si to mozes dovolit
a chces odist na fixne mobilne pripojenie aby si usetril kolko? 5€ - 10€ a dostal horsi produkt?

Editoval Tataracik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mas 5 nehnutelnosti so super pripojenim, mega rychlym a lacnym a tu sa stazujes, ze na jednej adrese nehnutelnosti c. 6 mas internet o 10€ drahsi oproti konkurencii?
vypadas ze si to mozes dovolit
a chces odist na fixne mobilne pripojenie aby si usetril kolko? 5€ - 10€ a dostal horsi produkt?

Ja mu rozumiem o co mu ide. Telekom je najvacsi Slovensky provider a ich internet by tomu mal aj zodpovedat. Co avsak nie je az tak pravda, v ramci pokrytia na rok 2019 a s ohladom na Osobitnu spravu č.12/2018: Širokopásmové pripojenie v členských štátoch EÚ: napriek pokroku nebudú všetky ciele stratégie Európa 2020 splnené  je Telekom na Slovensku veeeeelmi pozadu jak s pokrytim tak aj s cenami. A ak aj niekde pokrytie je ci VDSL alebo Opticke internet vo vacsine pripadov nie je adekvatnej kvality za nauctovanu sumu. Toto by mal manazment vziat v uvahu a popremyslat kam chcu smerovat svoje sluzby. Stale sa rozprava o "pokryti bielych miest na mape" ale to su akurat tak medove motuzy popod fuzy..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tiez by som chcel lacnejsie a kvalitnejsie sluzby ale narazal som na nieco ine.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tiez by som chcel lacnejsie a kvalitnejsie sluzby ale narazal som na nieco ine.

Lacnejsie netreba ale kvalita radsej nech je :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz