Otázka

• 0

Pridal (editované)

Dobry den. 

Dnes po takmer mesiaci od prveho telefonatu ohladom zmeny programu z magio L na XL mi konecne spojazdnili novu sluzbu.
Moja otazka znie co maju znamenat tie rychlosti pripojenia ? ked som mal 60/6 dosahoval som takmer maximum. po prechode na 300/30 dosahujem o par megabajtov vyssi upload ako z predchadzajucim programom L a upload je taky ze podla nalady dokonca aj nizsi.. magio tv nemam mam len huawei ont prevodnik z ktoreho ide cca 12m kabel cat5e do izby do pc. nechapem ked som s programom L dosahoval max rychlosti preco s XL je to takato bieda. v podstate som tam kde som bol aj s programom L. som z Petrzalky a ustredna je vzdusnou ciarou mozno 30m od panelaku

Bez názvu.jpg

Editoval The_LYNX

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

14 odpovedí na túto otázku

• 0

Dobry den. 

Dnes po takmer mesiaci od prveho telefonatu ohladom zmeny programu z magio L na XL mi konecne spojazdnili novu sluzbu.
Moja otazka znie co maju znamenat tie rychlosti pripojenia ? ked som mal 60/6 dosahoval som takmer maximum. po prechode na 300/30 dosahujem o par megabajtov vyssi upload ako z predchadzajucim programom L a upload je taky ze podla nalady dokonca aj nizsi.. magio tv nemam mam len huawei ont prevodnik z ktoreho ide cca 12m kabel cat5e do izby do pc. nechapem ked som s programom L dosahoval max rychlosti preco s XL je to takato bieda. v podstate som tam kde som bol aj s programom L. som z Petrzalky a ustredna je vzdusnou ciarou mozno 30m od panelaku

Bez názvu.jpg

Treba si pár veci upresniť. Pripojenie bolo merané cez kábel? Ak hej tak typ kábla by mal byť minimálne CAT5E. Tiež som mal podobný problém, lebo sme išli z rýchlosti 30/3 Mbps na 80/8 Mbps, a rýchlosť som mal vtedy max 40/5 Mbps. Tak sme kúpili nový kábel a funguje to. Ďaľej sa uisti, že tovja sieťová karta v pc má rýchlosť  1 Gbps.  Ak to nić nepomôže, kontaktuj Telekom.

Sietovu kartu si prever jednoducho ci mas 1Gbit, dam ti navod:

1. Stlac Windows key + X
  2. Klikni na "Správca zariadení"
  3. Rozklikni "Sieťové adaptéry"
  4. Najdi tam tvoju sietovu kartu (ak nevies ktora to je, poskusaj tento postup pre kazdy adapter co tam uvidis)
  5. Pravy klik na adapter a "Vlastnosti"
  6. Vyber kartu "Spresnenie"
  7. V zozname najdi a klikni na "Speed & Duplex"
  8. Na mojom obrazku tam mam "1.0 Gbps Full Duplex". Mozes tam mat "Auto Negotiation" ale ked to rozkliknes uvidis vsetky moznosti rovnako aj 1.0Gbps ak to podporuje tvoja sietova karta
  9. Hodnotu nemen na 1.0Gpbs nechaj tam "Auto Negotiation"

rchlst.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za odpoved. Ako som pisal vyssie kabel je cat5e a sietova karta je 1.0 Gb/s auto negotiaton tam je. toto su ako take zaklady ktore viem. preto nechapem preco je rychlost taka aka je ked kabel aj karta zvladnu v pohode tych 300  a ustredna je tu medzi panelakmi. merane to je na pc cez kabel. cez notebook ked som meral tak mi prislo zle lebo to je este nizsie ako pred tym. ale to je wifi takze to neriesim signal ide cez cely byt na facebook to staci :D. len som trosku zaskoceny.  nehovorim ze musim mat 300/30 keby tam bolo 190/20 tak neriesim. ale jako 70/5 je po prechode z 60/6 smiesne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skús mi odfotiť tvoje parametre linky. Môžeš mať  aj vysoký útlm.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skús mi odfotiť tvoje parametre linky. Môžeš mať  aj vysoký útlm.

toto je vec ktoru neviem hodinu v routri najst :D  zalozku a stranku kde je šum a podobne udaje . pozriem to

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

preklikal som cely router a jedine co sa ako tak podoba tomu co chces je toto. videl som ze vela ludi to tu postuje ale ja sa nejak neviem k nicomu podobne vyzerajucemu dostat

Bez názvu.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

aj ked toto je skor wifi kedze to je wlan. vravim podobne vyzerajucu tabulku ako tu vela ludi postuje neviem najst.  googlil som asi hodinu ale nkde ani zmienka o tom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dalsia vec. myslim ze keby som mal vysoky utlm tak na programe L kde je 60/6 dosahujem tak 10/0,5 .. z programom L som dosahoval max. ved vidiet to na obrazku. takze podla mna nejaky utlm tam nieje vravim ustredna je tuto dole pod oknami 50 metrov vzduchom od mojho okna. uz neviem co mam od tejto firmy ocakavat pretoze zmena sluzby prebehla po mesiaci a 6 telefonatoch na zakaznicku linku. mozno treba dalsie 3 telefonaty na technicku linku aby to dosahovalo aspon polovicu toho za co platim.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zaujimave :D  na 5 sekund vypadol internet a ľaľa.. zrazu to ide ako ma. som zvedavy ci to tak bude aj cez den zajtra

Bez názvu.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

po zmene si restartoval router ? 

Editoval Pepsi

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

po zmene si restartoval router ? 

nie router som dostal novy . prisla mi sms ze ho mam zapojit  zapojil som a ani 2 dni potom nova sluzba nesla. spustila sa az po telefonate na technicku podporu. ale zo slabou rychlostou. vecer z nicoho nic vypadol internet na 10 sekund a hned nabehol a odvdtedy idu rychlosti take ake maju.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Reštartuj ho, normálne, 2-3x aj po hodinách- dvoch, nech sa ti znova natiahne profil. Vytiahni zo zásuvky, počkaj 10-20 sekúnd a nechaj znovu nabootovať. Ja to robím preventívne s každým routerom raz mesačne, detto aj mobilný telefón reštartovávam aspoň raz mesačne.

Editoval Marcel

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

naco ho budem restartovat ked pisem ze internet vypadol na 10 sekund a odvtedy je rychlost taka ako ma byt.  nebol potrebny ziadny restart. ludia prosim aspon citajte co clovek pise...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, bývam v bytovke kde sa nachádza optický internet. Doma mám nový väčší čierny wifi router od Telekomu - ževraj silnejši. Internet XL. Router je v obyvačke a všetky zariadenia sú zapejené cez wifi. 2x TV, NTB, 2x mobil. Problém je v tom, že v teste internet vykáže dobrý download ale 1080p videá sekajú alebo sa vôbec nenačítajú. Reštartoval router, znova zapojil zariadenia...Nemohol sa zalomiť optický kábel alebo dačo podobné? Nerozumiem kde by bol problém.

Ďakujem za rady.

Untitled.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, bývam v bytovke kde sa nachádza optický internet. Doma mám nový väčší čierny wifi router od Telekomu - ževraj silnejši. Internet XL. Router je v obyvačke a všetky zariadenia sú zapejené cez wifi. 2x TV, NTB, 2x mobil. Problém je v tom, že v teste internet vykáže dobrý download ale 1080p videá sekajú alebo sa vôbec nenačítajú. Reštartoval router, znova zapojil zariadenia...Nemohol sa zalomiť optický kábel alebo dačo podobné? Nerozumiem kde by bol problém.

Ďakujem za rady.

Untitled.jpg

Ak by sa ti zlomil opticky kabel nesiel by ti internet vobec.Pripoj sa kablom a vyskusaj ako ti pojdu videa. Kde pozeras tie videa? Youtube? Alebo live stream nejaky?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar