Rýchlosť internetu

Otázka

• 0

Čaute,

Chcem sa spýtať ako veľmi može telekom ovlivniť šírku prenosového pásma?

Mám veľký útlm na linke?

2.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Ako moze Telekom ovplyvnit sirku pasma ?

Zalezi co tym myslis, alebo co tym sledujes. Fyzicky neovplyni nic pokial ti neprestahuje ustrednu na ine miesto (dalej). Softverovo sa da obmedzit kade co.

Utlm 21dB je tak v prvej tretine az niekde v strede medzi vybornym (blizka ustredna) a zlym (daleka ustredna). Su aj 5 aj 50dB utlmy. Pri 50tke je uz garantovany maximalne tak 4Mbps.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Chcem len vedieť ,že prečo mi to pri XL  80/8 ide max 48/5 keď ústredňa je odomňa len o 8 domov ďalej 120-150m

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Si si na 100% isty tou ustrednou? Tvoj ultm hovori o väcsej vzdialenosti. Celkom dost väcsej by som povedal. 20dB je urcite cez 1 kilometer., alebo brutalne zle kable. A preco ti ide max 48/5 z toho vyplyva. Pozri sa na downstream noise margin, mas tam 6.7dB. Inymi slovami, na hrane mas uz tu rychlost ktoru mas, rychlejsie ti to nepojde, lebo by to bolo nestabilne. 6.7dB je hodnota, ktora ta deli od "signalu" a "sumu". Telekom myslim dava ako minimalnu hodnotu pre spojenie 6dB. Pod 6dB uz moze internet nahodne vypadavat a to asi nechces. Ak to nedava 6dB tak sa znizuje rychlost. Plati cim nizsia rychlost tym väcsi margin.

Jednoducho 80/8 ti tato linka neda ani nahodou.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

viac ti kabel nepretlaci..vyzera ze mas zarusenu linku, vela hra ulohu aj prierez vodica

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dakujem za odpovede , ustredna je presne 94m+- dnes som si to odkrokoval

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No ked si si s tou DSLAM ustrednou uplne isty ze je to realne tvoja ustredna, tak je to minimalne dost nezvycajne pri takej vzdialenosti. Do 100m sa myslim bez problemov dava 80/8... Musi tam byt z niecoho velke rusenie. Kable ti idu po stlpoch ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar