Magio ADSL L Internet

Otázka

• 0

Chcel by som sa znova postazovat. Internet uz 3 roky skoro mam obmedzeny z 8 na 6 mb. Po zrychlovani mi isiel internet podla fotiek dole z merani v poriadku ziadny rozpad linky nebol ani vypadky internetu. Po 3 mesiacoch mi po burke zrejme odisiel modem a nastali problemy. Volanie do telekomu atd. Technik prisiel zmeral linku bola v poriadku. Ked sa to stale neukludnilo skusil som modem reklamovat bol to TP Link z Okay nebol dotovany od Telekomu. Modem mi reklamovali a mal som pocit ze je vsetko v poriadku vsak je novy.... Internet stale padal a tak som nova volal do telekomu prisiel technik skusil zmerat linku z mojho domu bola v poriadku no vraj skusi nastavit obmedzenie na internet na 2 tyzdne. Obmedzenie bolo ako je aj dnes z 8 na 6 mb. Internet stale padal a nefungoval korektne hladal som moznosti co s tym moze byt a skusil som zapnut do siete D Link 2641R od Telekomu na skusku ci bude internet stale vypadavat ale prestal bol stabilny a v poriadku. Porovnal som novy TP Link so starym a bol rozdiel vo firmware v1.4 a 1.2 bola ten stary. Naslesledne som ho vratil do Okay a volal do telekomu ze problem bol na mojej strane pre nekompatibilny modem ale poziadavka na obnovu rychlosti nebola zatial uspesna. Technik ziadny neprisiel a ziadny nebol znova na switchi povolit rychlost ako ju predtym obmedzil. Pomoze mi niekto s tymto problemom? Platim za balicek peniaze a vyuzivam len mensiu rychlost, je tomu uz 3 roky takmer a konci sa mi viazanost tak rozmylam ze prejdem k inej firme na iny typ pripojenia. Pride mi neuveritelne ze taketo veci nevie velka firma ako je Telekom vyriesit. Predsa ked mi to fungovalo bez problemov do doky kedy mi odisiel modem nieje mozne aby mi to nevratili naspat na povodne hodnoty, este dodam ze sloty na nasu ustrednu su plne a po mne nik nedostal internet takze nieco ako nova pripojka bola a koli nej mi znizil internet nejde na toto som sa pytal mam to zistene. dakujem

SharedScreenshot.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 1

Pred tým ako nepodpíšeš, tak prípadne skús sa spýtať, či nemôžeš to zmeniť na internet cez LTE, teraz upravili ponuku k lepšiemu, tá ponuka je takáto:

jop diky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja by som sa vykašlal na ich Ads ktore už nie je v mode ale tak čo už telekom ma taku drzosť ešte stále predávat ich internet cez staré telefonne kable ktory je predražený a nekvalitny 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja by som sa vykašlal na ich Ads ktore už nie je v mode ale tak čo už telekom ma taku drzosť ešte stále predávat ich internet cez staré telefonne kable ktory je predražený a nekvalitny 

Čo by si mi odporučil bývam na adrese Blažovce 45.... Myslíš že lte má dnes lepšiu odozvu aj rýchlosť a ako to je s pokyitim a kvalitou siete

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Čo by si mi odporučil bývam na adrese Blažovce 45.... Myslíš že lte má dnes lepšiu odozvu aj rýchlosť a ako to je s pokyitim a kvalitou siete

Ahoj, ja by som sa rozhodol asi pre ten LTE internet. DSL na tvojej adrese máš max 4/0.5 Mbps. S LTE by si dosiahol 75 Mbps. Ja osobne využívam LTE internet 150 Mbps a ping mám priemerne tak okolo 30 ms. Download a Upload sú také, aké mi sľubovali. Zatiaľ som nespozoroval, že by internet nejak vypadával keď je hnusné počasie. Len keď cez zimu tak veľa nasnežilo, tak to išlo asi 3 hodiny hrozne pomaly. Inač som spokojný.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

S Lte od Telekomu by si bol na tom rozhodne lepšie, ako s pomalým DSL. To, aké máš pokrytie, rýchlosti, odozvu si musíš zistiť v danej lokalite sám. Na fóre to nezistíš. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, ja by som sa rozhodol asi pre ten LTE internet. DSL na tvojej adrese máš max 4/0.5 Mbps. S LTE by si dosiahol 75 Mbps. Ja osobne využívam LTE internet 150 Mbps a ping mám priemerne tak okolo 30 ms. Download a Upload sú také, aké mi sľubovali. Zatiaľ som nespozoroval, že by internet nejak vypadával keď je hnusné počasie. Len keď cez zimu tak veľa nasnežilo, tak to išlo asi 3 hodiny hrozne pomaly. Inač som spokojný.

Síce je pekné, čo píšeš, ale zabúdaš na jednu, pre mnohých ľudi veľmi dôležitú vec. FUP!!!! Na ADSL je síce FUP nastavený na 300 GB, ale zatiaľ som sa NIKDY nestretol s tým, že by Telekom reálne to FUP aj uplatnil (a to bežne FUP prekročím často aj viac ako dvojnásobne). Pochybujem, že na LTE techológií by bol Telekom taký benevolentný a opakované porušovanie FUP by nepostihol znížením rýchlosti! A z 75 Mbps máš zrazu len 0,5 do konca mesiaca. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Stanec98: tú rýchlosť na 8 Mbps ti už asi nikto len tak nevráti. Mám u ADSL L obdobný problém, sieť nebola síce najstabilnejšia a zhruba 1 x denne sa router reštartoval (keď už bolo veľa FEC error), ale väčšinou všetko išlo. Na prelome minulého a tohto roka sa to zhoršilo, viackrát som musel volať na poruchy, keďže router nebol schopný nadviazať spojenie (vždy to do pár hodín opravili na diaľku). Ale po poslednej oprave som zistil, že z predtým nastavených 8 Mbps (z max. možných 11 Mbps) mám zrazu na routri povolených len len 6,9 Mbps, ale už nedochádza k fatálnym výpadkom. Niekde v tomto fóre som čítal, že toto je normálny postup Telekomu v prípade, že si ďaleko od ústredne, prípadne je daná lokalita vyťažená. 

Ale môžeš sa skúsiť sťažovať (aj keď ti pravdepodobne odpíšu, že trvalým znížením rýchlosti nič neporušujú, nakoľko udávané hodnoty sú pre dané programy maximálne a nie garantované), alebo pri končení viazanosti im vypovedať zmluvu a uviesť tam uvedený dôvod - možno ti to vrátia.

Prípadne sa pozri na svoje faktúry a pokiaľ sa svojimi dátovými prenosmi vojdeš do FUP ich nového LTE pevného internetu a si v pokrytí, tak požiadaj o zmenu programu (cenovo je to rovnaké ako ADSL, len FUP je tam nastavené pre program L na 200 GB a XL na 500 GB mesačne).

Pokrytie si môžeš overiť tu: 
https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ešte doplním - na tvojej adrese podľa vyššie uvedeného odkazu máš u Telekomu k dispozicii ADSL M (ich hardware jednoducho v danej lokalite nestíha, buď rád, že ti nechali aspoň tých 6 Mbps)  a 4G/LTE (75 Mbps).

Vidím že nie som jediný, ktorý platí ADSL L na linke, kde pre nových zákazníkov poskytujú len M. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano ja som jediny ktory ma spomedzi este par ludi 8mb net mozny osstatny uz nie lebo je max liniek zapojenych :) ja som povone mal linku na Blazovce 20 ale som si ju nechal preniest do domu, FUP ma trapi lebo nieekdy stahujem aktualizacie na hry atd a teraz napriklad ma update 60GB co je celkom problem kedze niekedy sa stahuju aj filmy atd... FUP pod 150GB by som nesiel... A co sa tyka toho internetu mam v plane to riesit momentalne nam pridu papiere o predlzenie zmluvy tak to asi nepodpisem a bude vyriesene a dovod im zavediem ze odmedzujete mi internet aj ked je to v podstate zbytocne lebo dovod obmedzenia nebol nestabilna linka ale chyba v modeme

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pred tým ako nepodpíšeš, tak prípadne skús sa spýtať, či nemôžeš to zmeniť na internet cez LTE, teraz upravili ponuku k lepšiemu, tá ponuka je takáto:

Citát

10,9 eura, 200 GB je za cenu 15,9 eura a 500 GB balíček za 20,9 eura. Po minutí predplateného objemu dát sa rýchlosť spomalí na 0,5/0,5 Mbit/s.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dajak sa tu mazu odpovede..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar