VDSL 80/8 rýchlosť

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Ahojte. Včera mi prišiel nový router, prechádzam z ADSL2 na VDSL. Mám balík Magio internet XL + pripojenú IPTV Magio. Na technickej podpore mi hovorili, že bude trvať nejaký čas, až mi linka "naskočí". Chcel by som sa Vás spýtať, či je na základe týchto hodnôt možné určiť, ako dobre (a približne rýchlo) internet pobeží? Ďakujem.

ok.png

Editoval slapstick44

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Downstream rate ti zatiaľ nezvláda ani profil 30/3. Počkaj a reštartuj ešte niekoľko krát počas dňa.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte. Včera mi prišiel nový router, prechádzam z ADSL2 na VDSL. Mám balík Magio internet XL + pripojenú IPTV Magio. Na technickej podpore mi hovorili, že bude trvať nejaký čas, až mi linka "naskočí". Chcel by som sa Vás spýtať, či je na základe týchto hodnôt možné určiť, ako dobre (a približne rýchlo) internet pobeží? Ďakujem.

ok.png

Ahoj, vyzerá to tak, že linku máš ešte nastavenú na ADSL2+ a maximálna rýchlosť ktorá ti teraz ide je 18/1 Mbps. Od ústredne si cca. 680 metrov. Keď sa ti to prenastavý, tak by ti to okolo tých 60/6 Mbps mohlo ísť. Keď chceš dosiahnúť rýchlosť 80/8 Mpbs potrebuješ tento premium router Sercomm Speedport+   (klikni sem). 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ahoj, vyzerá to tak, že linku máš ešte nastavenú na ADSL2+ a maximálna rýchlosť ktorá ti teraz ide je 18/1 Mbps. Od ústredne si cca. 680 metrov. Keď sa ti to prenastavý, tak by ti to okolo tých 60/6 Mbps mohlo ísť. Keď chceš dosiahnúť rýchlosť 80/8 Mpbs potrebuješ tento premium router Sercomm Speedport+   (klikni sem). 

Ďakujem za vysvetlenie, dansus. Ono asi teda potrvá nejaký čas, kým sa to prehodí. Chcel by som sa ešte spýtať na dve veci, lebo som v tomto laik.

a) Tá približná vzdialenosť od ústredne je OK? Neviem, aké sú štandardy.

b) Hodnoty útlmov, ktoré mi to ukazuje, a PING sú na dobrých číslach? 

PNG.png

Editoval slapstick44

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za vysvetlenie, dansus. Ono asi teda potrvá nejaký čas, kým sa to prehodí. Chcel by som sa ešte spýtať na dve veci, lebo som v tomto laik.

a) Tá približná vzdialenosť od ústredne je OK? Neviem, aké sú štandardy.

b) Hodnoty útlmov, ktoré mi to ukazuje, a PING sú na dobrých číslach? 

PNG.png

Ahoj, ping je OK! Do 1000 m od ústredne by nemal byť žiadny problém, takže od ústredne máš v pohode vzdialenosť. Ešte 3 - 4 dni počkaj, a keď sa ti linka neprenastaví, zavolaj na technickú podporu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz