Otázka

• 0

Pridal (editované)

Pozdravujem. 

Najskor opisem situaciu : mam na routeri (aj dualne na inom zariadeni), zistovanie a uplodovanie vonkajsej verejnej IP, aby som mohol pouzivat VPN tunel, bez nutnosti dokupovat staticku IP. Doteraz to bolo vsetko v poriadku. 

No v poslednej dobe (asi mesiac/dva), sa veci zmenili. Po restarte (robievam kazdu noc) dostavam dva druhy vonkajsej dynamickej IP. Jeden je v poriadku -> 178.41.151.xx, no druhy vyzera na nejaku vnutornu telekom IP -> 195.91.48.xxx. No a tato nie je dobra, lebo cez nu sa k sebe neprerutujem. Robi to este niekomu ? Pripadne niekto kto by vedel co sa v poslednej dobe menilo ?

Este doplnim ze som uz skusal aj router (co mam za optikou) menit, robilo to na oboch. Jeden bol dokonca ddwrt, tak som myslel ze tam nieco zblblo, ale druhy ma original firmware.

Dakujem,

J.

Editoval jerrrynko
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Ja zrovna openwrt nepouzivam, ale videl som to uz. Nie je lepsie nastavit v skripte reconnect  interfacu  ako reboot  celeho stroja ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim Vazeny!

Ospravedlnujem sa esteraz...Hovorim/Pisem dvojazicne takze davam Hvalu Panovy Bohovy ze takto este dajako dokazem kommunikovat po slovensky...

1. Dalsia vec...Bohuzial uz nedokazem upravit moj predchadzajuci prispevok...Pani od telekomu ziskavaju dalsi cierny bod..naco je potom funkcia "upravit" ked je to casovo limitovana na

velmi kratku dobu a clovek nedokaze/nestihne upravit svoj text pravopisne potom...

2. @janyxx  mozno ze uteba je zo strani WAN na hentu adresu (100.64.0.0/10) vydelena...ale umna 1000% ze je na hentu (100.80.0.0/16) ktoru som aj vyssie spominal...otestovana

viackrat..."asi" mozno ze v kazdom okresse je to trosicku inak...

3. @jerrrynko tu to mas ten jednoduchi bash script ktoru si poziadal...je to "amaterske" ano..ale funkcne ...trebars zaevydovat do crtontabu na kazdi 10/15 min podla chuti...

#vi ci #nano potom ulozit do suboru..davaj bacha pod windows na formatovanie textu,radsej ulozit pod linux..a je to jedno pod ake meno to ulozis...nech aby si to nasiel potom..

#!/bin/sh
#Thank_Our_Lord_In_Heaven_For_Everything!

IP="100.80"

NETWORK=$(ip addr show | grep pppoe-wan | grep -o '[0-9]\{1,3\}\.[0-9]\{1,3\}' | head -n1)

if [ "$NETWORK" == "$IP" ]; then
    sleep 1
        reboot -f
    else
        sleep 1
fi
exit 0

4. ...dobra rada pre vsetkich..moc tu radsej nerozoberme ziadne vazne riesenie..nechcem bit paranoid...ale monitoruju cely forum a budu bojovat zato aby branili kvoli tomu naco sme prave

prisli...napriklad zaevyduju jednoduchy "PPPOE black list"...a ak ti "xy" krat padne pripojenie posebe tak nebudes tim padom vediet naspat dostat sa len po uplinutia "xy" casu alebo len

vtedy ak zavolas operatovory...a tim padom ten script je uz nepouzitelne...takze radsej pani fakt velmi opatrne a diskretne riesit barsco tu cez tento "fake" forum...

Pekny Den..

S Bohom!

...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pre CGN bol vycleneny blok 100.64.0.0/10. OpenWRT je OS zalozeny na linuxovom kernely, ktory pouziva busybox kde su dostupne nastroje ako sed, awk, grep a podobne. Staci ked sa bude IP na WAN (pppoe) porovnavat s IP pre CGN a ak sa IP bude zhodovat s cislami v prvych dvoch oktetoch, tak sa pppoe odpoji a vytoci sa znova. Na napisanie takehoto skriptu je potrebne cloveka, ktory je odbornik v bash/shell

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@ProductTester51: na tej gramatike treba este zamakat :) ... ale zabavil som sa dobre :) ... No co je dolezitejsie, nacrtol si celkom schodne riesenie, teda kym maju pretrvavat tieto anomalie. Len by ma zaujimalo, ako zistujes skriptom  "nezhodiacu adresu", teda ci je nehodiaca.

Diky.

J.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

gramaticke chyby mi nevadia, ale tebe sa miesaju aj pismena

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

~!Zdravim Vam!-

...

Raz uz otvorena tema:
https://forum.telekom.sk/topic/18585-_1959148024_/

...

Nerieste to pani..nebudu vam ani vyjadrovat ani pomoct...cez tento forum zbitocna vec riesit barsjake "skomplikovanejsie veci"..

...odpovede su len ako keby automat ich vygeneroval...zavolat operatorovy ci pojdeto atd...atd...

..oni riesia a vedia pomoct len "jednoduchim zakaznikom" ktorim vypadol nejaky kabel z routera ci pokazila telefonna zasuvka/linka..ci ma problemi s fakturou atd...

..takze len zakladne veci riesia..ostatne veci trebars riesit s technikmi..ale sak technici sem nechodia a tazko sa snimi sa da spojit..trebars mat "znamost" v dobrom case na dobrej mieste

..beztoho tazko sa clovek pohne z A na B...

Vratane naspat na temu..Osobne som si uz skusal rozne variacie,aby som si mohol naist riesenie na "tuto anomaliu"...

Zabadal som ze zo strani WAN vydeluje niekedy rozsah 100.80.0.0/16...vtedy sak dostane zakaznik verejnu adresu z 195.91.48.0/24 C rozsah adries..a tim padom NAT nastavenia zo strani

zakaznika su zabudnutelne vo velkom...takzvany CGNAT = Carrier Grade NAT sa aplikuje a tim padom len jedine technik moze riesit barsjake komplikovanejsie nastavenie...mozno ze nemam

stopercentnu pravdu lebo neprevidim celkom ich siet...ale toto je moj vysledok z experimentaciou zatim..

S pomocou Pana Boha som si dopracoval k drastickim rieseniam..takze som odlozil ich darcekovy kus routera a zakupil som si poriadni prerobil som si na openwrt linux + bash script ktory

kontroluje WAN adresu..a ak ide o "nezhodiacu adresu" vnotornu tak router dovtedy spravi restart stale dookola dokedy nenaskoci poriadna adresa kade mame plni kontrol pod NAT-om zo strani

zakaznika...bohuzial...

...

Nehcem tu zacat "fake spravy" generovat...ani "chaoticke myslienki" sirit...ale bohuzial som si ako "jednoduchy monter/technik" ktoreho nevazia vobec ludia...zabadal po dlchich rokoch ze od

velkich firiem a od "vyskolenich bohacov" spolupracu ci pochopenie vobec jednoduchi clovek nemoze ocakavat...bohuzial je to tak..

Oni sak bud dosli a minali rozsah adries IPV4...a musia sporit a tim padom neriesia len tim ktori pitaju ci zaplatia zato..ako napriklad nas mili Orange-SK...

Alebo je to nejaky pokus o filtrovani internetu..."akoze pod slovom zijeme v demokraci ;-)" ...abi ludia nevedeli "spekulovat" a pozuivat port forwarding ci barsjaki testovaci domaci

hosting spravit..

Alebo je to nejaka spekulacia s cenami a takto chcu nutit zakaznika...Lebo ak si zakaznik nechce preplatit za pevnu IP a potrebuje NAT_PortForwarding tim padom nema na vyber bud si zaplati

za (Pevnu IP 3,94/mesiac...)..alebo neostanie nic ine len zmenit si sluzbu na nejaku inu od ineho poskitovatela...

Ja si myslim ze neocakavajme moc odtoho celeho....sak pozrite na nas stat ako zieme...burokracia a cenzora na urovni...to ma vplyv aj na internet a aj na ostatne sluzbi tak isto..

Dakujem Ze Som Si Mohol Vyjadrovat Uprimne a za Pochopenie a za Normalnu a Slusnu Reakciu!...dufam ze moja sprava ci moj ucet nebude vymazana kvoli tomu...este dufam / verim ze nejaka

posledna basta ostalo z "demokracii"...a teraz mozu ludia domna hadzat kamene ako zdicky...hlavne kvoli gramaticke a pravopisne chyby...

Ospravedlnujem sa za gramaticke chyby a za nevyplnenie spravne prizvukov a interpunkcii...

S Bohom!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Praveze nevyriesil. Asi je treba zavolat na telekom technicke oddelenie. Dokonca som si vsimol, ze bez restartu, sa pocas dna zmeni IP uz na vonkajsiu. Teda bez restartu mojho routera. Ci sa restartol ich modem, to neviem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim, dnes som si vsimol ten isty problem. Muselo sa to stat behom posledneho tyzdna, lebo minuly tyzden to este bolo v poriadku. Prisli ste na nejake riesenie ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar