Konecne poriadne pevne LTE

Otázka

44 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj, máš správne nastavené APN?

fwa.internet

Áno mám. Presne to mi na začiatku nadiktovali na help linke, keďže s prázdnym apn mi to nešlo. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

Ahoj, máš správne nastavené APN?

fwa.internet

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Od orange som pouzival ich router flybox:
https://www.orange.sk/orange-internet/domaci-4g-internet/home-premium-4g/#flybox co je tp-link archer mr200 a funguje na normalnych 4G frekvenciach: 4G: FDD-LTE B1/B3/B7/B8/B20 (2100/1800/2600/900/800 MHz).

Pre mna bola podmienka mat normalny router - nechcel som nic montovat zvonku. A v Bratislave (som v casti kde je len moznost DSL aj to pomaleho) bola ponuka od Telekomu najlepsia... potom Orange, O2 ponuka len 15Mbit 4G domaci internet (aj to male fup), 4ka som skusil, bolo to pomale v nasej lokalite a zvysok (slovanet/swan) tusim funguju na 3.5 GHz, cize vonkajsia antena.

Inac... ano, ked pozriem prehlad spotreby pod m.telekom/spotreba tak vidim, ze simka ma cislo 0904xxx. No 2 dni dozadu, ked zacali tie problemy a pozrel som pod tou strankou spotreby tak mi ukazalo spotrebu na simke 0910xxx, pod uplne inym menom, inou adresou, ale stale fwa pevny internet (aj ked L program). Hodilo mi to aj inu IP (standardne sledujem, ze mi to za tie 2+ tyzdne dava len 2 rozne IP... toto mi dalo uplne inu. Ostal som prekvapeny, ako to funguje neviem... pre istotu som restartol router znova... odvtedy zatial stale ukazuje len to moje 0904xxx cislo (kotre inac ale nikde v zmluve nie je).

Pri orangi som mal na zmluve napisane to tel cislo simky a na tu simku chodili aj smsky o uhradeni faktur... (dalo sa to v routeri precitat). Preto som prekvapeny, ze telekom to nikde nenapisal... a teda velmi prekvapeny, ze mi to raz ukazalo uplne inu osobu a faktury tej osoby...

Inac... po tom ako som si objednal ten lte internet - tak asi tyzden telekom stranka ukazovala, ze na mojej adrese je nedostupny (max bolo dsl 8/1) ale potom sa to znova zmenilo a uz je opat dostupny k objednaniu... takze mozno periodicky vyhodnocuju, kolko zakaznikov dokazu na tu bts zavesit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

som zaskočený s tou frekvenciou u Orange, všade sa písalo o separátnom pásme. S tou dostupnosťou MIV je to stále otázne, niekoľko krát som našiel dostupnosť ale obchod ma odmietol s naplnenosťou BTS. V princípe sa registruje ICCID sim karty na konkrétnu BTS, nikde inde sa s tou SIM nepripojí nikto. Samozrejme je k SIM aj bežné t.č. 0904xxxxxx teda ja mám vedomosť o našich troch pripojeniach a je tam číslo vždy s predvoľbou 0904.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

rozdiel medzi Orange a Telekom vo fixnom internete cez LTE: Orange má pásmo 3,5-3,7 GHz a Telekom ponúka službu cez bežné 4G frekvencie

Orange ponuka 4G LTE "pevny" internet - na normalnych 4G frekvenciach. (Ako vravim, mal som ich 2 roky, pouzivam rovnaky router na telekom ako som pouzival na Orange). Orange mal stabilne ten download 30MBit tak ako deklaroval. A sice deklaroval upload 3MBit, mne to vzdy ukazovalo okolo 2... toto bolo moje posledne meranie v orangi predtym ako som vymenil simku za telekom.

Inac vdaka za to info o mape pokrytia... nikdy ma nenapadlo to rozkliknut. Podla tej mapky... som od BTS na telekom internet vzdialeny 140 metrov a z okna sa pozeram priamo na nu. Aj tak mam troska obavy z tych vypadkov... vcera sa to stalo 2x dokonca raz po tom co som len stiahol nove podcasty v mobile... co teda fakt neni sranda, ked to spadne pri nejakom 50MB subore... pritom skutocne prve dva tyzdne to bolo 100% stabilne.

speedtest-20191008-orange-repeat.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

rozdiel medzi Orange a Telekom vo fixnom internete cez LTE: Orange má pásmo 3,5-3,7 GHz a Telekom ponúka službu cez bežné 4G frekvencie. Telekom má pár dedikovaných BTSiek na túto službu v každej z lokalít. Nedá sa pozerať na pokrytie signálom celého Slovenska, to nie je vypovedajúci faktor dostupnosti služby. Dostupnosť sa dá overiť priamo na webe telekomu v mape pokrytia, kde po určení adresy alebo bodu na mape je možné kliknutím overiť dostupnosť a následne ukáže web aj najbližší vysielač, jeho vzdialenosť od bodu a GPS súradnice.

V prospech Telekomu hovoria odozvy a aj rýchlosti. BTW pekné meranie :)

Editoval eM Kei
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak podarilo sa ten magio internet vzduchom niekomu aj objednat a realne ho vyuziva?

Ak ano - ake su vase skusenosti. Ake mate rychlosti, ping atd? Bud su vsetci spokojni alebo si to nikto nemoze objednat, lebo clovek sa nejakej realnej informacie nedohlada.

Odpoviem si teda sam na seba. Mne sa ho podarilo objednat aj rozbehat. Rychlosti nie su az take zavratne... reklamuju v BA rychlost tusim 450... parkrat mi speedtest odmeral ~90, no vacsinou je to okolo 60. Ale upload je stabilne tesne pod tych 50. Router ma limit 150Mbit down... ale nikdy sa mi nepodarilo v speedteste prebehnut nad tych ~90Mbit.

Objednal som to bez routera (kedze uz som doma jeden mal). Tym padom platim len mesacny poplatok. Neplatila sa ziadna aktivacia (odpadne ten 29.99 poplatok) ani teda mesacne za router neplatim. Objednal som XL program (500GB).

Prve dva tyzdne to slapalo bez problemov... no poslednych par dni zacinam mat problemy. Akonahle zacnem stahovat nieco vacsie (par giga) tak ma normalne vyhodi z netu. Router ukazuje, ze nie je signal a musim ho restartnut kedy sa opat bez problemov napoji na net a frci dalej... az kym nezacnem cosi znova stahovat. Dufam, ze je to len nieco prechodne. Ako vravim - prve dva tyzdne to frcalo bez problemov... zatial som prebrazdil okolo 150 giga za tie dva tyzdne. Doteraz som v orange mal priemer tesne pod 300 giga mesacne - takze to je priblizne moja normalna spotreba.

Presiel som do telekomu z orange lte pevneho internetu (30/3). Presiel som hlavne kvoli tomu, ze za tu istu cenu su omnoho vyssie rychlosti uploadu a teda teoreticky aj downloadu a o 200 GB vyssi FUP. V orangi sa mi za 2 roky nestalo, zeby som musel restartovat router (alebo zeby router ukazoval, ze stratil signal). Teraz sa mi to deje v podstate dva dni v kuse. Dokonca ma to vyhodilo pri streamovani videa z amazon prime - kde ten tok nie je extremne vysoky.

Kedze som sa zaviazal na 2 roky a tie 2 tyzdne na zrusenie zmluvy mi uz ubehli... tak mi ostava len dufat, ze tieto problemy su prechodne. Zaujimave, ze zacali presne na 15ty den po doruceni simky. No uvidime.

speedtest-20191009-telekom-lte.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak podarilo sa ten magio internet vzduchom niekomu aj objednat a realne ho vyuziva?

Ak ano - ake su vase skusenosti. Ake mate rychlosti, ping atd? Bud su vsetci spokojni alebo si to nikto nemoze objednat, lebo clovek sa nejakej realnej informacie nedohlada.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vie mi niekto povedať "Prečo je to tak" ? 
Dedina má cca 250 obyvateľov, a čuduj sa svete, každý dom má iné možnosti pripojenia na internet. Samozrejme bez optiky, cez kábel. 
Chcel by som Magio internet Vzduchom cez LTE. Podľa Mapy dostupnosti je tu vyliata ružová farba (takže tu má byť, Reálne nameraný 35down./20upl.), podľa Telekom Infolinky internet LTE tu vraj dostupný pre obec Solčianky nie je! Pritom Niektoré domy (viď priložené súbory) ho ako možnosť ponúkajú. Podmienky do 8MB/s bez Optiky a s LTE signálom spĺňame. 
Za pomoc ďakujem krásne. :)

Foto 99.png

Foto7.png

Foto8.png

Foto98.png

Foto138.png

FotoLTE.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak to niekto bude mat zriadene, vedel by poslat ping test na six.sk cez CMD? Zaujimalo by ma ako to je so stabilitou pingu. :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mal som záujem o tento LTE internet a volal som na zakaznicku linku. Hoci u nás nie je dostupný DSL internet a mame plný signál LTE od Telekomu nie je možne zriadiť tuto službu. Tak potom neviem kto môže využívať tento internet?

https://www.telekom.sk/dostupnost/nove-lokality Potom vybrat  mam zaujem a uvidis pri magio internete ci tam mas internet vzduchom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To je zase tiež pravda :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

https://zive.aktuality.sk/clanok/139931/pevne-4g-od-telekomu-po-novom-kolko-stoji-zriadenie-a-prenajom-routeru/?AT=wgt.all_najcitanejsie.c.x...A. 

Mal by byť podľa tejto informácie na zive.sk, ale celkom nechápem tú ich taktiku, že aktivačný poplatok 29,90€, túto sumu nerozumiem aký má dôvod si brať, keď ide reálne do ich "vačku" a reálne ti dajú iba toto zariadenie na prenájom a simkartu, a zoberme si, že prvý mesiac 29,90€ a ten 20€ a to máme už 50€ za prvý mesiac, čo už je dosť :D

Dal by si aj 100€ keby si nemal na vyber :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

https://zive.aktuality.sk/clanok/139931/pevne-4g-od-telekomu-po-novom-kolko-stoji-zriadenie-a-prenajom-routeru/?AT=wgt.all_najcitanejsie.c.x...A. 

Mal by byť podľa tejto informácie na zive.sk, ale celkom nechápem tú ich taktiku, že aktivačný poplatok 29,90€, túto sumu nerozumiem aký má dôvod si brať, keď ide reálne do ich "vačku" a reálne ti dajú iba toto zariadenie na prenájom a simkartu, a zoberme si, že prvý mesiac 29,90€ a ten 20€ a to máme už 50€ za prvý mesiac, čo už je dosť :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ten Alcatel sa mi nezdá že by mal byť k tomuto produktu..  To bol asi k prenosnému 4G Netu. Od O2 mi ostane komplet sada Huawei router aj s anténou do ktorej sa vkladá 4G Sim karta, ale to je asi iná LTE technológia (alebo možno iba na inej frekvencii)??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

AK vsetko splnas tak si vies vyklikat na webe objednavku a tam mas vsetky informacie.

Router je Alcatel HH40 s prenajmom 1€ mesacne, alebo vlastny.

Instalacia sa vykonava formou samoinstalacie za 0€:

Inštalácia pripojenia na internet prostredníctvom Magio Internetu vzduchom je jednoduchá, pretože na pripojenie nie je nutné inštalovať do bytu alebo domu žiadne dodatočné káble. Stačí si zvoliť vhodné miesto na umiestnenie routru tak, aby bol router čo najbližšie k anténe mobilnej siete v okolí vášho obytného bytu alebo domu. O umiestnení routru sa môžete dozvedieť viac na www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia. Postup inštalácie:Modem zastrčte do zásuvky elektrickej siete a do slotu microSIM vložte do SIM kartu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Čakám len na poriadne informácie, podľa ich webu všetko spĺňam. Ale aký router, čo spĺňa samoinštalácia atď.  A internet na doma od O2 pôjde kade ľahšie.. toto mi vyhovuje viac aj rýchlostne, aj objemom dát. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Môže mi niekto vysvetlit prečo ked zadam susedove čislo domu tak mi ukaže že je dostupný a ked zadam svoje tak ukazuje že nedostupny zvlášne nie ??Screenshot_20190203-122439_Chrome.jpg

Screenshot_2019-05-08-02-13-33.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dnes som sa dozvedel že magio internet vzduchom nie je dostupný na mojej adrese ale podla pokrytia mám dostupne 4g Lte do 75mb/s tak nechapem kde je problem a tiež by ma zaujimalo prečo ste mi ten internet ponukali pred rokom ked ešte ste mali len tých 50gb tak ako že vtedy bol dostupný a teraz nie ?? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Tak napríklad ja čakám na to...😁 Tam len 4G je ..

Editoval andyandy754

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mna by zaujimalo ze kolko to vlastne zasiahne domacnosti. Lebo kde nie je ani len 8mbps metalika a zaroven je LTE ? Nove vystavby pri mestach? Tam uz rovno tahaju optiku. Nejaké roztrusene osady, lazy, odlahle dediny? Maju tam 4G? niekde su radi ked vobec SMS poslu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Či my chceme si objednávať keď ešte ani technici nevedia čo idú montovať a čo nie.... Manuály ešte vo hviezdach.... 😁😁

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja byvam 3km vzdusnou ciarou od Trencina, deli ma akurat tak jedna velka rola... Priznam sa neviem kde tu je BTSka (mozno na Inovci? xD). Na dedine nemame VDSL, sme 6km od ustredne a sice je program 8/1 dostupny na adrese ale pri momentalnej kapacite ten internet viac nejde ako ide. Aj tak nemam moznost zriadenia tohto LTE internetu u nas.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No je pravda ze mam vysielac blizko. Je doslova za zahradou, 400-500m, Vidim nanho z okna bez prekazok, ale neviem preco by toto mala byt zasadna prekazka pokial tam je pokrytie.

@Samer303 no je to prave pre ludi ktori maju M a L ADSL a nic viac, cize aj pre tych co maju 8Mbit ale nie viac.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aj tak je to obmedzujúce a tým pádom nanič, keď kto má aspoň tých 8Mb/s tak si túto službu nemôže zriadiť. 

Známa napríklad má tento 8Mb/s internet a platí niečo cez 16€, síce neobmedzený, ale keby mala toto za 15,90€ a 200GB (čo je dostatok pre ňu) tak by to bolo top, ale keďže je dostupný na jej adrese 8Mb/s smola, tu fakt už Telekom nedáva nádej tým dedinám kde asi nikdy nehrozí zlepšenie ani možno len na VDSL.

Síce je pravda, touto službou si získajú zákazníkov kde Telekom nemá ADSL vyššie ako 8Mb/s alebo žiadne, ale je to aj voči starým zákazníkom dajme tomu čo majú tých 8Mb/s nespravodlivé, že iný majú za takú cenu ako oni vyššiu rýchlosť, síce tí čo majú ADSL tak majú neobmedzený počet GB, ale čo z toho keď reálne povedzme si, ako už len nasťahuješ aj 300GB s rýchlosťou 8Mb/s? 

Ak im ide o to, aby nebola preťažená 4G sieť tak bohužiaľ cena za "najlepšiu 4G sieť" Telekomu určite nemôže patriť, a taktiež nemôžu hovoriť toto: "V našej 4G sieti nie je nič nemožné" :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar