Dual Sim - druha SIM hlucha pokial je aktivny hovor na sim1

Otázka

• 0

Zdravim,

mam dual sim telefon(samsung s9) kde mam dve sim(Telekom SK a Telekom DE). 

Ked telefonujem z nemeckej sim, a niekto mi vola na SVK cislo, tak nedostanem ziadne info, hovor sa vobec nespoji, volajuci nepocuje ziadnu hlasku(volany ucastnik je momentalne nedostupny), iba sa stale tvari, ze sa snazi spojit. Takisto mne nepride ziadna SMS ked ukoncim hovor, ze ma niekto zhanal kym som bol nedostupny. 

Ked je to obratene - teda ja volam zo SVK cisla, a niekto mi vola na druhe DE cislo, tak normalne dostane info o tom, ze som nedostpuny.

Mali ste niekto podobny problem, ale tusite cim by to mohlo byt?

Dakujem

m.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Skús pozrieť v nastaveniach - správca sim kariet, či máš povolené súčasné prijímanie hovorov z oboch sim kariet. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skor si myslim ze na SVK karte nema aktivne zmeskane hovory a info o nedostupnosti , niekde to tu uz bolo ... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skor si myslim ze na SVK karte nema aktivne zmeskane hovory a info o nedostupnosti , niekde to tu uz bolo ... 

nemyslim, pretoze ked volam zo SVK cisla, a niekto iny mi vola na SVK cislo, tak dostane normalne info ze nie som dostupny, a mne po zlozeni hovoru pride sms o tom ze sa ma niekto snazil zastihnut.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skús pozrieť v nastaveniach - správca sim kariet, či máš povolené súčasné prijímanie hovorov z oboch sim kariet. 

To som skusal, lenze to v podstate iba nastavi Presmerovanie(call forward) zo SVK sim na DE v pripade nedostupnosti, ale moj problem je prave to, ze ta SVK sim karta nie je `Nedostupna` resp je v nejakom divnom stave pocas aktivneho hovoru na druhej simkarte. 

Ak v nastavenia telefonu tu SVK simku vypnem uplne, tak volajuci dostane info ze sim je nedostupna.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a co sa stane ked prehodis SIM karty v slotoch?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to iste, prehodil som SIM karty a restartoval telefon. Este to dnes vyskusam v inom telefone.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ta nedovolatelnost na SVK cislo sa prejavuje vylucne v roamingu a iba v case prebiehajuceho hovoru, alebo aj ked je mobil iba v pohotovostnom rezime (mimo hovoru) ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Samsung Galaxy S9 je dual SIM iba v rezime jedna SIM data a druha hovory. Ked chcete mat na oboch naraz hovory tak musite mat povolene presmerovanie do zahranicia na oboch simkach (kedze jedna simka je SK a druha DE) a budete pripadne platit za presmerovane hovory, toto sa da urobit cez operatora ak to vobec umoznuje. Tiez na oboch simkach treba mat povolene "zaklopanie" po anglicky je to "call waiting". Viac info v anglictine som nasiel tu: https://gadgetguideonline.com/s9/how-to-use-two-sim-cards-on-galaxy-s9-and-s9/

Potom uz staci v telefone povolit "Dual SIM always on" neviem ako sa to vola po slovensky. A este treba skontrolovat ci na oboch simkach mate nastavene spravne cislo v medzinarodnom formate.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Samsung Galaxy S9 je dual SIM iba v rezime jedna SIM data a druha hovory. Ked chcete mat na oboch naraz hovory tak musite mat povolene presmerovanie do zahranicia na oboch simkach (kedze jedna simka je SK a druha DE) a budete pripadne platit za presmerovane hovory, toto sa da urobit cez operatora ak to vobec umoznuje. Tiez na oboch simkach treba mat povolene "zaklopanie" po anglicky je to "call waiting". Viac info v anglictine som nasiel tu: https://gadgetguideonline.com/s9/how-to-use-two-sim-cards-on-galaxy-s9-and-s9/

Potom uz staci v telefone povolit "Dual SIM always on" neviem ako sa to vola po slovensky. A este treba skontrolovat ci na oboch simkach mate nastavene spravne cislo v medzinarodnom formate.

1." Samsung Galaxy S9 je dual SIM iba v rezime jedna SIM data a druha hovory." - Ked su vlozene 2 SIM karty sucasne, mobil je prednastaveny na prijem hovorov na obe sim karty. Zmena nastavenia prebieha cez - Nastavenia/Pripojenia/Spravca kariet SIM - neustale zapnutie rezimu dvoch kariet SIM.

2. Presmerovanie na zahranicne cislo nie je povolene.

3.Call waiting (cakanie na hovor) zabezpeci iba prehratie hlasky "momentalne prebieha iny hovor, pockajte na linke, alebo zavolajte neskor prosim", tato doplnkova sluzba funguje ak uz HOVOR PREBIEHA a donho prichadza DALSI HOVOR. Bez call waiting by bol namiesto hlasky sietou prehraty iba obsadzovaci ton.

4. Nastavenie medzinarodneho tvaru cisla u prijemcu, ktory reklamuje nefunkcy prich.hovor je zbytocne, medzinarodny tvar pouzije v pripade odchadzajucich hovorov.

Najlepsie bude, aby Matus doplnil cislo Lubosovi,

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar