Pevna linka parametre

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Zdravim Ludie,

ja mam teraz dost atypicky problem. Kupil som si ATA adapter s FXS a FXO, a na FXO som napojil telefonnu linku od telekomu, na 033 7628387.

No a fungovalo to dlho, ale od 1.5. cize dneska vecer prestalo fungovat, zdvihanie hovorov. Ked to clovek zdvihne, tak sa ozve len huhlanie a zhasne to.

Je to mozne, ze existuju nejake specialne nastavenia telefonnej linky? Nieco ako zmena polarity pri zdvihnuti hovoru alebo podobne veci?

Mate niekde odlozenu dokumentaciu parametrov telefonnej linky na slovensku, veci ako impendancia a podobne parametre?

Diq

PS: Teraz momentalne to ide bez ATA adaptera priamo na telefone a tam to ide. Ale cez ATA to neslo. A nemyslim si, ze to je chyba v ATA, kedze predtym to fungovalo. Skor si myslim, ze tam je nieco zle nastavene, alebo nejaka specificka chyba ktoru "hlupy" telefon vie tolerovat, ale ATA s tym nespravi nic.

Editoval gustopn
Doplnenie informacii o momentalnom stave

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 1

Pridal (editované)

Technické parametre sú tu: t-com.sk/Default.aspx?CatID=901

ale skôr by som to konzultoval priamo s technikmi na techgroup@telekom.sk

Editoval Mirko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem.

Ja viem, ale nehori, telefon na priamo ide, cize nechcel som to hnet vesat na zvon, ani ist s bubnom na zajace, dufam, ze tie dokumenty pomozu, ze tam nieco najdem. Cez vikend sa na to kuknem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No, tak mi to zas funguje, problem bol na mojej strane, ale mosel som az aktivovat debugging toho grandstream adapteru, ze som dosol na to, ze kde bol problem, kedze az v debugu som videl, ze sa ten telefon ani nesnazil zobrat.

Dobre, teraz zas vsetko funguje tak ako ma. Aj tak ... posledne som sa nacital dost do tych veci ako impendancia a hlavne cisco dokumenty boli zaujimave, ohladom toho, ze na dlhej linke je mozno este lepsie vyssiu impendanciu nastavit, zalezi od teho ako dopadne test frekvencii, ale to este nevim ako spravit.

Dobre. Teraz uz chyba iba FAX na tom rozbehat, ale to je nizka priorita, kedze to uz nikdo nepouziva ;-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar