Spomalenie internetu a sekanie TV

Otázka

• 0

Dobrý deň,

Máme doma internet a 2x televíziu, ale ak je to všetko zapnuté tak jedna televízia začne sekať a internet sa spomalí, vedel by mi niekto poradiť že čo s tým? Ďakujem 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Spomalenie rýchlosti internetu je priamoúmerné spusteným TV, Ak máš napr. DSL Internet XL ako ja, teda 10/1, pri jednom spustenom HD programe ide internet už len 7 Mbit, dva HD programy sú zakázané firmwarom, vyskakuje informácia o tom že sledujú HD program na inom Boxe. Pri zapnutom HD na jednom TV a SD na druhom TV šlape internet 5Mbit. Pri jednom zapnutom SD streame je to bez zmeny 10 Mbit. Pri dvoch SD streamoch 8Mbit. Toto sú hodnoty u nás doma. TV by sekať nemala, nakoľko má mať garantované pásmo ak tomu tak nie je, nemali by na tvojej adrese poskytovať Mágio.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj 

aky mas program internetu ? v akej kvalite sledujes TV ? ( HD/SD ) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Internet je L, ale aj tak ide na minime rýchlosti (5-6Mb/s ) ale včera to spadlo na 1-2Mb/s. A TV je v HD.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Teraz sme to všelijako skúšali a rúter nepustí ani HD programy na dvoch televízoroch súčastne. Možno to vyrieši lepší rúter, len niesom si istý či staré telefonne káble prenesú toľko dát.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skus kontaktovat 0800 123 777 nech ti preveria pripojenie 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A nebude problém v routri ? Neviem to presne vysvetliť , ale ja mám internet 20/1. Celý deň je všetko OK a večer sa začne  internet  spomaľovaj a Tv signál / mám 1x/ zadrhávať. Rychlosť klesne pozitívne , meral som .

Ale! Ke´d vypnem , resetnem router tak zrazu ide všetko Ok .bez probémov. Je pravda , že mám internet s Tv iba cca  3 mesiace  . Na začiatku mi to nerobilo asi celý   1. mesiac.  Nie je chyba v nastavení routru. Pri výmene za tento  ADB F1E813 som použil samoinštaláci , ktorá prebehla bez problémov.  Mám ho "prenajatý " tak si myslím , že kupovať niečo iné, silnejšie  , ako nám doporučujete , mi pripadá divné. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj alter012, skús kontaktovať bezplatnú linku technickej podpory na čísle 0800 123 777, pokiaľ, ako si písal, že sa  Ti rýchlosť stabilizuje po reštarte routru je to možné preveriť. Skús zavolať a uvidíš, verím, že Ti pomôžu :smileywink:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Posledné dva týždne večer mi začne sekať TV stačí prepnúť kanál hore dole a je to v poriadku, internet je OK.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@alter012 

Mal som uplne rovnaky problem po prejdeni na VDSL L (20/2Mbit/s). Pri poklese rychlosti okamzite pomohol restart routera. Vypadky vacsinou rano a vecer, 1 az 2x za den. Vymena routera nepomoze (vyskusane 2ks ADB routera) . Chyba je v linke, velka chybovost . Radsej to nechaj tak. Ja som to reklamoval a dopadol som tak, ze VDSL mi bez mojho suhlasu zrusili a teraz idem na ADSL 5Mbit/s. VDSL mi ani nechcu pripojit spat a vraj rychlesi net mi ani nedaju. Technici urcili, ze vraj mi pojde max. 6 MBit/s. Predtym som 4roky mal download 16 MBit/s bez problemov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Posledné 2 týždne bez problémov :smileylol:

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.