Problemy po prenose cisla

Otázka

• 0

Ahojte. Tiez som pred casom preniesol cislo z orange do telekomu. Len tak, chcel som vyskusat zmenu. Uz teraz viem ze som urobil riadnu chybu. Komunikacia o nicom riesenie mojho problemu este horsie.aplikaciu som tiez musel riesit bo mi to neslo . Teraz mam nieco blokovane alle ani sa neunuvaju to riesit .asi sa tu riesia problemy len v pracovnych dnoch od 8'00-16'00. Pri prvej prilezitosti rusim net a operatora tiez. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Nepíšeš o probléme nič, tak sa ti nedá pomôcť, ale z vlastných skúseností viem, že TK sieť je tá najlepšia. Ako argument použijem niekoľko faktov. Mám všetky SIM karty, viem o čom píšem.

1. rýchlosť a stabilita siete, právom výhra Best in Test 6x https://techpedia.ta3.com/technologie-pre-ludi/novinky/mobilne-technologie/6149/slovak-telekom-ziskal-ocenenie-best-in-test-uz-siesty-raz-za-styri-roky

Ak neveríš, over si to v štatistikách tu https://www.meracinternetu.sk/sk/statistics vyklikaj si zvlášť 2G. 3G, 4G na reálnych meraniach ľudí za obdobie 2 rokov

2. VoLTE šľape ukážkovo, žiadne padanie hovorov, HD voice použitím AMR-WB kodeku aj v 2G sieti!  LTE-Advanced, ktoré šľape na jednotku až do rýchlosti 877 Mbps , zvyčajne 320 Mbps nie je problém aj počas dňa v Bratislave.

3. Roaming, všade kde sa prihlásim v zahraničí, nikde neevidujem problém, v EU sú tí najšpičkovejší roamingoví partneri, zvyčajne zo skupiny Deutche Telecom, čo mi garantuje rýchly a spoľahlivý dátový roaming.

rychlost.jpg

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak siet urcite nie je najlepsia byvam v okresnom meste a v budovach kde su hrubsie mury ma prepina do 2 g a urcite to nie je telefonom , druhu sim mam o2 a tam je 4g, rychlost moc nemeram kedze baliky su male takze nebudem minat a volte nefunguje na easy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

O2 pouziva 800 MHz pasmo v mestách, telekom 1800 a 800, planuje sa využite 2600 MHz, preto v budovach pocitujes rozdiel. Je to kvoli prieniku vln murivom budov a 800 MHz  sa siri lahsie. Ale kapacitne je nepostacujuce. Skus si spravit test v zatazovych hodinach a zistis ze siet konkurecie beziacej na 800 pripomina 3G. Niekedy staci sa posunut len vramci miestnosti a budes ma aj 4G. Ja som uvedeny problem maval tiez, vymenou telefonu za citlivejsi sa to vsak zmenilo. Easy som nikdy nemal, preto sa nezamyslal nad predplatenkou. Co sa tyka pausalov a sluzieb, povazujem za bezkonkurenčne.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja viem o tom rozdiele 800 a 1800 Mhz. O2 ma v mojom meste 1800 a 800 orange ma 2600 a 800   telekom ma len 1800 mhz a jasne 4ka tiez len 1800. telefon mam s9+ tak tam hadam pochybnosti nemozu byt. Rychlost na 800 mhz je vzdy lepsie ako 3G   . Predpokladam ze je jedno ci mam easy alebo pausal signal je rovnaky, jedine Juro nema pristup do 4G siete. Aj v okolí mesta je na tom o2 a orange lepsie proste tu chyba to 800 mhz pasmo uz som o tom jedno diskusne vlakno zalozil. Pre mna je dolezitejsie nech mam napriklad rychlost do 10 mbit ale vsade. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pri O2 robí problém,aj národný roaming. O2 na niektorých miestach,kde nemá pokrytie vlastnou sieťou (ak,aj má,ale slabé) využíva národný roaming od Telekomu a Orangeu ( 2G sieť GPRS a EDGE),tak ťa prepína zo siete do siete,pár minút niekedy je mobil bez signálu a preto chodia,aj zmeškané hovory,ak náhodou niekto zavolá vtedy.Viac sa vybíja mobil kvôli prehadzovaniu zo siete do siete. Viem národný roaming je menšie zlo,ako byť bez signálu. No nieje to najšťastnejšie riešenie pre zákazníka. Viem o čom píšem,mal som v minulosti O2. Možno teraz sa  zlepšila sieť,ale stále to nieje to práve orechové. Dodnes využívajú národný roaming a to sú na trhu  vyše 12 rokov!!! Preto radšej volím operátora s dobudovanou sieťou bez národneho roamingu . Zatiaľ tomu zodpovedajú,len dvaja najstarší operátori.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar