XL paušál a rýchlosť sťahovania max 4mb/s ?

Otázka

  • 0

Čaute, budem rád ak mi niekto šikovnejší poradí, som laik.

Mám Magio internet XL a všímol som si že pri sťahovaní z torrentov neviem prekročiť rýchlosť okolo 4Mb/s, čo je ešte horšie, keď sťahujem viacero vecí, telefony v byte ktoré sú pripojené cez wifi, akokeby stratili spojenie a nechcú sa pripojiť na net, refreshnúť stránku, kým nestratím rýchlosť sťahovania aspoň na 3,8Mb/s.   Router mám asi nejaký slabší, TL-WR1042ND  je prepojený káblom so stolným PC na ktorom sťahujem data.

Mám ešte jednu otázku na šikovnejších z tohto fora, vie mi NIEKTO poradiť či je možné vymeniť router za taký, aby som s hlavným PC nebol prepojený kablom a nestratil som pri tom rýchlosť ?  Nechcem kvôli kablu vrtať zbytočne do steny, tak som bol len zvedavý či niekto z Vás niečo podobné neriešil, či je možné prepojiť hlavny pc s routrom bez kábla aby som ale neprišiel o rýchlosť. Vopred ďakujem za každú odpoveď.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

  • 0

To je tak obšírna otázka, nakoľko nepíšeš, ako ďaleko plánuješ byť od WIFI routra vzdialený s PC. Nedá sa to nikdy individuálne napísať nepoznáme tvoje múry na byte / dome, či sa pohybuješ na jednom poschodí, prípadne požaduješ na hornom / spodnom poschodí. Čo sa týka sťahovania torentov, to je kapitola sama o sebe a nečuduj sa rýchlosti, nakoľko ide o Peer to peer sieť a zaleží od množstva faktorov, pripojenie peer PC na druhej strane atď. Sprav si speedmeter.sk test a ak dosiahneš garantovanú rýchlosť pre tvoj profil, tak to je smerodajné a nie torrent spojenie. Torrent málokedy pôjde plnou rýchlosťou, je to taký prežitok, v minulosti používaný na sťahovanie zvyčajne nelegálneho softu.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

Tak router mám v obývačke a stolný pc v inej izbe, čiže 2 steny tam sú no, resp. minimálne 1 stena v byte.  Len som chcel vedieť či existuje taká možnosť, zakúpiť nejaký router + niečo do zastrčky možno, aby som nemusel vrtať dieru do steny a ťahať kábel, tak som to mal doteraz, a ak to možné je tak či by som prišiel o rýchlosť alebo nie. 

 

Na speedmetri mám download 31mb/s a sťahujem max. 4mb/s, už som dostal tip na výmenu kábla medzi routrom a stolným pc, vraj môže byť zastaralý.

Bez názvu.jpg

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

Pridal (editované)

Inde sťahuješ normálne? Lebo ak áno, potom je problém v torrentoch a tam problém v internete nehľadaj, a podľa toho čo si poslal speedmeter tak je problém v danom torrente.

Riešenie bez kábla je možnosť powerline, ale tam nie je isté či ti to bude fungovať správne, a cez wifi pri ideálnych podmienkach by sa to dalo tiež vytiahnuť takáto nižšia rýchlosť.

Editoval Samer303

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

Pridal (editované)

Si pletieš jednotky: 

pokiaľ ide o tvoju druhú časť otázky tak určite kábel prípadne pri tej rýchlosti čo máš by si prežil aj na wifi, powerline je tiež cesta ale neodporúčam
 

Editoval Tataracik
odpoveď sa páči : 3 osobám

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!


Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.


Prihlásiť sa teraz

sidebar