VPS

Otázka

• 0

Zdravím Everyone ! mám problem prešiel som do Telekomu a platim si VPS (verejnu IP). Lenže môj router nepodporuje VPN(magio box čo som dostal k internetu)  tak som si musel dat druhý router a pripojit ho k magio boxu. JE to treba nejako nastavit aby mi išla ta VPN myslim to tak mam doma server a chcem aby mi nanho islo pripojit z vonka(a šli rôzne servery napr. WEB ,GAME SERVERS) cez verejnu IP a musim nejak nastavit ten router ?mohol by mi niekto s tim pomoct ? nejaký návod ako to nastaviť či to vôbec nejde ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Hned od zaciatku nie je jasne o co ti konkretne ide. Myslim, ze si pleties pojem VPS (Virtual private server (to je server, ktory sa tvari ako fyzicke zelezo, ale je postaveny nad nejakym hypervizorom (hostitelom)). Zatial co VPN (Virtual private network) je virtualna privatna siet, ktorou sa mozes do sveta pripojit anonymne voci svojmu poskytovatelovy a nemal by vzniknut ani ziadny MiTM utok medzi tvojou aplikaciou a VPN serverom, cez ktory vstupujes do internetu.

Uvadzas 

prešiel som do Telekomu a platim si VPS (verejnu IP)

Z toho nie je jasne co si platis, ale je mozne ze aj VPS, ale aj verejnu IP. Z toho este moze vyplivat aj to, ze mas vlastnu verejnu IP, ktoru nemas od telekomu. Takze odporucam, najprv, premyslit a potom napisat. Ja mam napr. s tvojej otazky gulas

Lenže môj router nepodporuje VPN(magio box čo som dostal k internetu)  tak som si musel dat druhý router a pripojit ho k magio boxu. JE to treba nejako nastavit aby mi išla ta VPN myslim to tak mam doma server a chcem aby mi nanho islo pripojit z vonka(a šli rôzne servery napr. WEB ,GAME SERVERS)

Vo vseobecnosti ak chces mat pristup z vonka na svoje servery, tak musis na routery namapovat dane porty na IP adresy na ktorych ti bezia sluzby, ktore chces mat pristupne z vonku.

Odporucam ti to spravit tak, ze modem od telekomu si daj do modu bridge a ten router (co pises, zesi pripojil k magio boxu) pripoj do modemu od telekomu a pppoe vytacaj tam.

Ale idealne by bolo ak by si polozil otazku este raz a zrozumytelne.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hned od zaciatku nie je jasne o co ti konkretne ide. Myslim, ze si pleties pojem VPS (Virtual private server (to je server, ktory sa tvari ako fyzicke zelezo, ale je postaveny nad nejakym hypervizorom (hostitelom)). Zatial co VPN (Virtual private network) je virtualna privatna siet, ktorou sa mozes do sveta pripojit anonymne voci svojmu poskytovatelovy a nemal by vzniknut ani ziadny MiTM utok medzi tvojou aplikaciou a VPN serverom, cez ktory vstupujes do internetu.

Uvadzas 

Z toho nie je jasne co si platis, ale je mozne ze aj VPS, ale aj verejnu IP. Z toho este moze vyplivat aj to, ze mas vlastnu verejnu IP, ktoru nemas od telekomu. Takze odporucam, najprv, premyslit a potom napisat. Ja mam napr. s tvojej otazky gulas

Vo vseobecnosti ak chces mat pristup z vonka na svoje servery, tak musis na routery namapovat dane porty na IP adresy na ktorych ti bezia sluzby, ktore chces mat pristupne z vonku.

Odporucam ti to spravit tak, ze modem od telekomu si daj do modu bridge a ten router (co pises, zesi pripojil k magio boxu) pripoj do modemu od telekomu a pppoe vytacaj tam.

Ale idealne by bolo ak by si polozil otazku este raz a zrozumytelne.

myslel som VPN. Mám doma server ktorý chcem aby bol verejny aby sa mohli pripojit ludia nanho....  z vonku...

Platím si pevnú IP adresu(vo faktúre je to napísané)... Bol som na pobočke a povedali mi že to je Verejná.... 

další problém mam tento router https://www.alza.sk/zyxel-prestige-p-660hn-t3a-d259073.htm lenže nepodporuje Optiku takže musím mať prvý ten Magio box (typujem že to nepôjde lebo router musí byť prvý a nie druhý... ) na pobočke mi povedali že mi nájde nejaký router ktorý podporuje optiku a VPN a povedal mi nech mu zanehám email (tak pred týždnom) doteraz som nedostal žiadny email. 

Porty som dávno povolil Aj na routri(router2)  tak i na magio boxe(router1)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Asi preto ti neprisiel email, lebo ked s nimi tak komunikujes ako tu na fore, tak ti absolutne nerozumeju.

1. Neviem aky mas doma server, ale to je snad jedno. Ak chces aby bol pristupny z vonku musis mat presmerovanu IP adresu stroja na ktorom bezi server na verejnu IP adresu. Vola sa to NAT (preklad adries).

Ked si platis verejnu pevnu IP, tak VPN ti netreba. Kvoli comu mas VPN ?

VPN server si zriadia ludia, ktory nemaju moznost verejnej IP a chcu sa pripajat na zariadenia doma (vpn sluzi ale na mnoho inych veci). Tebe vsak VPN netreba.

Teraz vsak nevieme ci mas optiku (kedze spominas optiku), alebo ADSL, kedze si si kupi ADSL router.

Magio box nema nic spolocne s internetom. Magio box je prehravac IPTV + nejaky stream z archivu a pod ...  Nechapem ako mozes pripajat router do magio boxu.

Mozno bude lepsie, ked si to nakreslis vo forme stvorcekov a do kazdeho stvorceka napises ako sa  to zariadenie vola a ako ich prepajas

Editoval janyxx
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Asi preto ti neprisiel email, lebo ked s nimi tak komunikujes ako tu na fore, tak ti absolutne nerozumeju.

1. Neviem aky mas doma server, ale to je snad jedno. Ak chces aby bol pristupny z vonku musis mat presmerovanu IP adresu stroja na ktorom bezi server na verejnu IP adresu. Vola sa to NAT (preklad adries).

Ked si platis verejnu pevnu IP, tak VPN ti netreba. Kvoli comu mas VPN ?

VPN server si zriadia ludia, ktory nemaju moznost verejnej IP a chcu sa pripajat na zariadenia doma (vpn sluzi ale na mnoho inych veci). Tebe vsak VPN netreba.

Teraz vsak nevieme ci mas optiku (kedze spominas optiku), alebo ADSL, kedze si si kupi ADSL router.

Magio box nema nic spolocne s internetom. Magio box je prehravac IPTV + nejaky stream z archivu a pod ...  Nechapem ako mozes pripajat router do magio boxu.

Mozno bude lepsie, ked si to nakreslis vo forme stvorcekov a do kazdeho stvorceka napises ako sa  to zariadenie vola a ako ich prepajas

Mám optiku už som to tu písal... router nepodporuje VPN ten čo som dostal premiuový box čí ako sa to volá 

Prečo mi vpn netreba ? jak sa potom ludia napojia do mojej siete (servera) na iných forách mi povedali že zmen router pretože nepodporuje VPN...  (ten router s podporou VPN musí byť prvý zapojnený v kábly žiadny bridge)

Bol som v telekome na žiadosť o zmenu routru poslali mi taký istý aký mám doma . Potom som tam išiel asi už 5 krát a na 5 krát mi povedali že oni také routre neposkytujú. Tak já neviem....

Tak jaký je význam poskytnutia Verejnej IP adresy keď nemájú ani na to router ? 

= A ako to mám nadstaviť ked to mô router nepodporuje ? a v telekome su mi neni ani schopný dat schopný router ? 

Editoval cuno71

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rad by som ti pomohol, ale asi to nebude mozne, pretoze si najprv musis ujasnit pojmi.

skus sa drzat toho co som ti napisal v predoslom prispevku

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar