VDSL bridge, login na router

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Chcel by som sa opytat ludi, ktori maju Telekom router v bridge mode, ci sa vedia nadalej prihlasi do routra? Ja mam ADB a po prepnuti na bridge rezim sice vidim login screen ale nefunguje ani moje heslo a ani default heslo od vyroby (na zadnej strane routra).

Editoval markodsk

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 0

mam adb vv3212 v bridge a za nim mam zaradeny asus rt-ac87u ako gateway teda mam v nom pppoe spojenie pricom adb nevidim ani v sieti ak zadam 192.168.1.1 tak sa mi nacita stranka asus routra

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mam adb vv3212 v bridge a za nim mam zaradeny asus rt-ac87u ako gateway teda mam v nom pppoe spojenie pricom adb nevidim ani v sieti ak zadam 192.168.1.1 tak sa mi nacita stranka asus routra

To je zaujimave, moj ADB je v bridge rezime ale stale prideluje IP cez DHCP v rozahu 192.168.1.XX/24. Sam ma IP adresu 192.168.1.1 a v prehliadaci vidim aj login screen, akurat sa mi neda prihlasit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mam Zyxel (nie od telekomu) ktory v defaulte bezi na 10..0.0.138. Nastaveny je tiez do bridge modu. Cize medzi dslamom a mojim druhym routerom predstavuje obycajny most (kabel). Druhy router vytvara pppoe spojenie. V druhom routery mam siet 192.168.1.0/24, takze na 10.0.0.138 sa pochopitelne nedostanem.

Do zyxelu sa dostanem len vtedy ak do LAN portu pychnem kabel a do prehladaca zadam 10.0.0.138, prip sa pripojim do terminalu cez telnet.

Pokial vidis login screen a pouzivas aj za bridgom rovnaky rozsah siete, tak je to len nejaky pozostatok .... skus refresh

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ja mam Zyxel (nie od telekomu) ktory v defaulte bezi na 10..0.0.138. Nastaveny je tiez do bridge modu. Cize medzi dslamom a mojim druhym routerom predstavuje obycajny most (kabel). Druhy router vytvara pppoe spojenie. V druhom routery mam siet 192.168.1.0/24, takze na 10.0.0.138 sa pochopitelne nedostanem.

Do zyxelu sa dostanem len vtedy ak do LAN portu pychnem kabel a do prehladaca zadam 10.0.0.138, prip sa pripojim do terminalu cez telnet.

Pokial vidis login screen a pouzivas aj za bridgom rovnaky rozsah siete, tak je to len nejaky pozostatok .... skus refresh

Diki za info ale s tymto problem nemam - LAN mam na inom rozahu (10.0.0.0/24), nemam problem sa dostat z firewallu na ADB router (ked si nastavis manualne routovacie pravidlo v tvojom pripade pre src=10.0.0.138/32 alebo 10.0.0.0/24 a dest=WAN port, tak sa nemusis pripajat na ZyXEL rucne). Jediny problem mam, preco mi Telekom zneplatnil heslo do ADB ked ho prepol na bridge rezim. Rad by som sa prihlasil aby som videl parametre linky atd., ktore teraz nevidim.

Editoval markodsk

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Aha, no tak to neviem preci ti zmenili login. A zmenu na bridge ti robil telekom ??

Editoval janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Aha, no tak to neviem preci ti zmenili login. A zmenu na bridge ti robil telekom ??

Samozrejme, router je od Telekomu a ten ho ma uzamknuty a jediny vie robit tieto nastavenia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak sa na to vykasli, alebo ich poziadaj aby ti poslali login na tvoj modem, ktory mas od nich v prenajme a platis im za to

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To je zaujimave, moj ADB je v bridge rezime ale stale prideluje IP cez DHCP v rozahu 192.168.1.XX/24. Sam ma IP adresu 192.168.1.1 a v prehliadaci vidim aj login screen, akurat sa mi neda prihlasit.

tak to mas niekde chybu, btw kontrolka internet ti svieti cerveno alebo zeleno

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak to mas niekde chybu, btw kontrolka internet ti svieti cerveno alebo zeleno

Na cerveno. Vsetko funguje ako ma, PPPoE vytaca firewall a ziskava verejnu IP adresu.

Na technickej podpore mi technik vravel, ze sa nadalej budem moct prihlasit a pozriet parametre linky, akurat bridge prehadzovali na predaji (musi to zadat predajca), aj to sa mi podarilo na trikrat, vacsinou si predajcovia mylili bridge rezim s vypnutou WiFi...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar