Pomalý internet.

Otázka

• 0

Dobrý deň, mám Magio Internet XL. Mám mať rýchlosť 80/8 Mbps, ale mám len 40/5 Mbps. Volal som do Telekomu, nahlásili to ako problém, a potom mi prišla SMS, že oni problém nemajú. Napadlo ma, že čo keď mám nejaký starý ten VDSL kábel. Pretože ten kábel je dosť starý,(cca. 15 rokov) a kedysi slúžil len na pevnú linku. Myslíte že keby kúpim nový kábel pôjde to už ako má alebo nie? Ďakujem za odpoveďe!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

Este ide o to, kde ten kabel chces tahat a kolko ti ho bude treba. Ked ho potrebujes len od routera k PC, tak kup podla dlzky, kludne aj cat5e (1m staji cca 0.2-0.3€). Ak by si isiel robit nejaky rozvod po dome/byte, tak by som dal urcite cat7/a

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tu mám info. Linku mám nastavenú dobre. Tak potom neviem...

fagc.png

kVjy.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie kablom to nebude (pokial si si kabel nerobil sam na kolene a tak ako ta napadlo). Ak mas kabel cat.5, alebo cat.5e  a je dobre nakriplovany, tak ti 80 Mbps musi preniest.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie kablom to nebude (pokial si si kabel nerobil sam na kolene a tak ako ta napadlo). Ak mas kabel cat.5, alebo cat.5e  a je dobre nakriplovany, tak ti 80 Mbps musi preniest.

V kabli by nemal byt problem. 100Mbit dokaze prenies aj Cat3. Dobre si pozri zmluvu, malo by tam byt niekde malymi pismenkami na kolko % musi Telekom splnit popisovanu rychlost. Myslim ze to je 60% minimalne ale nie som isty. V tom pripade mozes poziadat bud o znizenie programu kedze XL nedosiahnes alebo zrusenie zmluvy. Pre istotu skus prekrimpovat koncovky, popripade vymen cely kabel. Mozes skusit aj vymenit router, na skusku. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

V kabli by nemal byt problem. 100Mbit dokaze prenies aj Cat3. Dobre si pozri zmluvu, malo by tam byt niekde malymi pismenkami na kolko % musi Telekom splnit popisovanu rychlost. Myslim ze to je 60% minimalne ale nie som isty. V tom pripade mozes poziadat bud o znizenie programu kedze XL nedosiahnes alebo zrusenie zmluvy. Pre istotu skus prekrimpovat koncovky, popripade vymen cely kabel. Mozes skusit aj vymenit router, na skusku. 

Ďakujem. skúsim!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ešte chcem dodať, že v kľude môžem mať aj Cat1. Približne pred 16 rokmi sme prerábali byt, a vtedy sa to tuším menilo a malo to slúžiť len na pevnú linku. Kto mohol čakať že raz bude Internet. Asi skúsim vymeniť kábel. Ale aký? Minimálne Cat5? Ďakujem, lebo moc sa v tomto nevyznám!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Minimálne cat5E 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ešte chcem dodať, že v kľude môžem mať aj Cat1. Približne pred 16 rokmi sme prerábali byt, a vtedy sa to tuším menilo a malo to slúžiť len na pevnú linku. Kto mohol čakať že raz bude Internet. Asi skúsim vymeniť kábel. Ale aký? Minimálne Cat5? Ďakujem, lebo moc sa v tomto nevyznám!

Ked uz ides menit, daj minimalne Cat5e nech uz mas 1gbit ready, co ked za 16rokov bude uz vsade optika a minimalne 1gbit xD.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Este ide o to, kde ten kabel chces tahat a kolko ti ho bude treba. Ked ho potrebujes len od routera k PC, tak kup podla dlzky, kludne aj cat5e (1m staji cca 0.2-0.3€). Ak by si isiel robit nejaky rozvod po dome/byte, tak by som dal urcite cat7/a

Idem asi robiť nový rozvod po dome, pretože neviem, že či ten starý kábel stačí danej rýchlosti ktorú mám teraz (80/8 Mbps). A nestačil by cat6? Ďakujem za odpoveď!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

stacil by aj cat6 je to pre gigabit (dokonca aj s cat5e spravis gigabit)

Editoval janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz