Rýchlosť optického internetu

Otázka

• 0

Dobrý deň, od pondelka mám zavedený optický internet v Zavare, kúpený mám internet s rýchlosťou 300Mbps, ale jeho reálna rýchlosť je len 100Mbps (na to som prišiel pomocou 3 speed test stránok a sťahovaním hier)

100Mbps je super, ale keď si človek platí za 300Mbps, tak nechce mať len 100Mbps.  

InternetSpeed2.PNG

InternetSpeed3.PNG

InternetSpeed.PNG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

11 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Mne to pripada ako 100mbit siet. To znamena ze nemas FTP/UTP cat 5e (minimalne), router/switch ma lan rychlost 100mbit alebo sietova karta v PC s maximalnou priepustnostou 100mbit. Ak sa pozries do nastaveni sietoveho adaptera uvidis aku ryhlost dosahujes, teda v tvojom pripade by tam malo byt 100mbit.

Treba potom popozerat co z uvedeneho musis vymenit

• Router
  • Sietove kable (minimalne potrebujes Cat5e, najlepsie Cat6
  • Sietova karta v PC

int.JPG

Editoval Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

a meral si to ako, na com?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Pridal (editované)

Pravdepodobne mas kable CAT5 (e) takze by mali vediet preniest aj GigaBit. Tu ide o to, ze na 100 Mbit su zapojene v kably 2 pary (piny 1.2.3.6) ak sa pouzije GigaBit, tak musia byt spravne zapojene dalsie 2 pary (4.5.7.8)  podla normy T568A, alebo T568B. Niektori ludia si myslia, ze tieto farebne oznacenia kablov su na srandu, ale nie su!!

Je naozaj dolezite ich zapojit podla farieb, pretoze tie pary su stacane (twisted pair) a nie su stacane s rovnakym stupanim stacania. Je to tak spravene kvoli presluchom. Aj keby si ich zapojil tak ako ches, tak ono ti to bude fungovat, ale divil by si sa, preco to funguje tak ako to funguje .... preco mas pomalu rychlost, preco mas packet lost atd .... Cize naozaj ich zapoj tak ako sa zapojit maju.

Editoval janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Router je nový, 300Mbit, sieťové káble sú už celkom staré (dá sa nejako zisťiť, akú typ káblov je vstavaný v dome?), a pozerám že sieťová karta je asi 100Mbps, tak skúsim vymeniť tu kartu a káble (medzi zásuvkou a PC) a uvidím

stavethernet.PNG

Pozor na to, router 300mbit je rychlost Wifi. Rychlost LAN portov mas bud 100Mbit alebo 1Gbit. Ak mas router od telekomu tak hadam technik vie ze ti ma doniest GLAN router... ale pre istotu posli typ routra ktory mas.

Sietovu kartu si prever jednoducho ci mas 1Gbit, dam ti navod:

1. Stlac Windows key + X
  2. Klikni na "Správca zariadení"
  3. Rozklikni "Sieťové adaptéry"
  4. Najdi tam tvoju sietovu kartu (ak nevies ktora to je, poskusaj tento postup pre kazdy adapter co tam uvidis)
  5. Pravy klik na adapter a "Vlastnosti"
  6. Vyber kartu "Spresnenie"
  7. V zozname najdi a klikni na "Speed & Duplex"
  8. Na mojom obrazku tam mam "1.0 Gbps Full Duplex". Mozes tam mat "Auto Negotiation" ale ked to rozkliknes uvidis vsetky moznosti rovnako aj 1.0Gbps ak to podporuje tvoja sietova karta
  9. Hodnotu nemen na 1.0Gpbs nechaj tam "Auto Negotiation"

rchlst.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Problém bol, aj v kábli (mal som CAT5) a aj v sieťovej karte, ktorá vedela prijať len 100 Mbps

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na PC s káblovým pripojením (nie Wi-Fi) a na  www.speedtest.net , Steam Cliente a tu poslednú si nepämatám už

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

aby to išlo viac ako 100 mbit tak je potrebné mať aj kabeláž do 1gbit a pc musí mať 1gbit sietovú kartu (staršie zariadenia mali 100 mbit, takisto staršie káble mali max. rýchlosť 100 mbit)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

aby to išlo viac ako 100 mbit tak je potrebné mať aj kabeláž do 1gbit a pc musí mať 1gbit sietovú kartu (staršie zariadenia mali 100 mbit, takisto staršie káble mali max. rýchlosť 100 mbit)

Čiže musím vymeniť sieťovú kartu v PC, kúpiť nové káble a modliť sa že kabeláž v dome má potrebnú rýchlosť?  (dom bol stavaný cca v roku 2010)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mas v bytu uz ethernetovu zasuvku ? lebo tam je ta 100 OK, ide o ine pripojenie ako ked ti dotiahnu opticky (zlty) kablik do bytu kde je 300

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mas v bytu uz ethernetovu zasuvku ? lebo tam je ta 100 OK, ide o ine pripojenie ako ked ti dotiahnu opticky (zlty) kablik do bytu kde je 300

Ano, mám Ethernet zásuvku

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne to pripada ako 100mbit siet. To znamena ze nemas FTP/UTP cat 5e (minimalne), router/switch ma lan rychlost 100mbit alebo sietova karta v PC s maximalnou priepustnostou 100mbit. Ak sa pozries do nastaveni sietoveho adaptera uvidis aku ryhlost dosahujes, teda v tvojom pripade by tam malo byt 100mbit.

Treba potom popozerat co z uvedeneho musis vymenit

• Router
  • Sietove kable (minimalne potrebujes Cat5e, najlepsie Cat6
  • Sietova karta v PC

int.JPG

Router je nový, 300Mbit, sieťové káble sú už celkom staré (dá sa nejako zisťiť, akú typ káblov je vstavaný v dome?), a pozerám že sieťová karta je asi 100Mbps, tak skúsim vymeniť tu kartu a káble (medzi zásuvkou a PC) a uvidím

stavethernet.PNG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar