Dynamická a Privátna IP

Otázka

• 0

Dobrý deň, chcel som sa opýtať že kde sa v Sagemcom 5655AC nastavuje Dynamická IP Adresa a privátna (neverejná) IP Adresa. Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Nie je jasne o co sa snazis. Musis si trocha nastudovat aspon teoreticke zaklady sieti.

Router (smerovac) je zariadenie, ktore vzdy prepaja minimalne 2 siete a smeruje pakety z jednej siete do druhej a naopak (ak je pripojenych do routera viac sieti, tak smeruje pakety tam kde smerovat ma). Kazda siet je pripojena do routera cez interface a interface ma svoju MAC adresu. Interface musi mat na vyssej vrstve aj IP adresu. Z toho vypliva, ze router musi mat minimalne 2 IP adresy. Obycajne sa jedna vola LAN (lokalna/vnutorna siet) a WAN (vonkajsia siet).

Na WAN interface ti vacsinou prideli IP adresu poskytovatel (ak mas spravne nastavene pppoe).

LAN adresu si nastavis sam (to je vlastne ta privatna) a zapnes DHCP aby si mohol pridelovat dalsim zariadeniam v LAN.

Asi takto to zatial funguje, kde sa to nastavuje v tvojom routery neviem, pozri si manual a najdes to  tam

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No a ja by som chcel to aby sa mi WAN menila napr. každých 24 hodín. Je to možné ? A to s tou privátnou.. Ja som si myslel že 1 užívateľ ma buď privátnu, alebo verejnú.. ups

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ten modem  Sagemcom 5655AC velmi nepoznam (pretoze mam dsl a s tymto som sa nestretol). Nie je jasne, ci pouzivas len ten modem/router co si uviedol, alebo mas pripojeny do LAN1 este aj nejaky svoj wifi router. 

Napis nam este co zamyslas s tymi verejnymi a privatnymi IP adresami.  A popis problem konkretne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ups.. ten Sagemcom nieje modem ale wifi router. Ja len chcem či sa dá v nastavení modemu nastaviť to aby sa WAN menila napr. raz za hodinu / deň. A s tými verejnými a privátnymi IP už nič, ja som zle pochopil ako to funguje.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Modem je spojenie 2 slov modulator a demodulator, cize signal sa z jednej strany moduluje a odosiela a z druhej sa prijima a demoduluje. Kedze sa jedna o optiku a ethernet, tak to modem je a plus ma zabudovany aj router, ktory sluzi na smerovanie paketov (to uz som spomenul vyssie).

Nemam optiku, takze neviem ako to ma poriesene telekom, ci ma nejaky radius server (neviem ako to prideluje IP adresy).  Pravdepodobne ich prideluje dynamicky, pretoze za staticku IP sa plati. Takze ak by si chcel kazdy den, alebo hodinu menit WAN adresu, tak staci ti modem na chvilu vypnut a po zapnuti ti prideli novu IP, ktora je na rade.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz