Otázka

• 0

Dobrý deň / večer,

prosím Vás ktokoľvek sa vyznáte do kvality linky, viete mi povedať prečo keď na začiatku mi bezproblémovo išiel internet 72Mb ide teraz ledva 50? Mne príde veľmi zvláštne aby som ani nie 20 m od ústredne nedosahoval maximálnu rýchlosť internetu, hlavne keď na začiatku sa to takmer rok možno aj viac dalo, presne už neviem mám len svoje historické merania zo speedtestu.

Ďakujem za odpovede.

SPEED.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

14 odpovedí na túto otázku

• 0

20 m od ústredne nie si ani náhodou ..si tak do 700 m +-...a za poklesom priepustnosti môže napr zapojenie nových ľudí čo má za dôsledok pokles parametrov linky najmä ak sú napojení z rovnakého káblového zväzku ako ty.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ved vidis aky mas up a downstream, tak nemozes mat vacsiu rychlost

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bud rad, ze ti neznizili profil na 50/5 a mas aspon 8 Mbit upload (50/8).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mna dnes prepli z orange na telekom a v telekome mi dali zmluvu (akoze akciu) na prve 3 mesiace 80/8 a potom 30/3 a teraz pozeram a som na linke 50/5. Nebudem z toho robit halo.

Ktovie ci si nahodou nebol v tej akcii aj ty

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám rovnaký problém ako Galaxyman-ko, akurát že mne to spadlo ešte viac. Už mi raz aj dvíhali profil a postupne to zas pada. Dá sa prejsť na nižší balík? Naćo platiť najvyšší, keď to nejde.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

20 m od ústredne nie si ani náhodou ..si tak do 700 m +-...a za poklesom priepustnosti môže napr zapojenie nových ľudí čo má za dôsledok pokles parametrov linky najmä ak sú napojení z rovnakého káblového zväzku ako ty.

Ach, tak to musím nejako preveriť, nech mi zapoja priamejsie keď som doslova v budove oproti... btw ty tu si za to platený odpovedať na príspevky? Nikdy mo ten internet nevypadával a je smutné že zo stabilných 72mb mi dali o 20dole.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Mám rovnaký problém ako Galaxyman-ko, akurát že mne to spadlo ešte viac. Už mi raz aj dvíhali profil a postupne to zas pada. Dá sa prejsť na nižší balík? Naćo platiť najvyšší, keď to nejde.

Určite sa dá a ja to aj spravím, je pekne nekalé od tcomu, že keď mi z 80/8 spravia 56/5 ale platiť ma nechajú za 80/8 a nie napr L čo je 60/6, oni navrhnú sami od seba zníženie balíka. Koľko ľudí si určite v nevedomosti platí a oni, načo by potom zlepšovali technológie, linky, keď hlúpi slováci platia za nekvalitné služby, lebo nič lepšie nie je.

Editoval Galaxymanko
Doplnenie myšlienky.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Presne nad tým som minule premýšľal. Že bohvie koľko ľudí platí niečo čo ani nemá... Som u Slovak Telekomu, T-Comu, Telekomu asi 18 rokov ale už strácam chuť predlžovať zmluvu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mozes prejst k inym alternativnym ISP. Pokial mas moznost len xDSL, tak xDSL ma v ponuke mnoho operatorov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ach, tak to musím nejako preveriť, nech mi zapoja priamejsie keď som doslova v budove oproti... btw ty tu si za to platený odpovedať na príspevky? Nikdy mo ten internet nevypadával a je smutné že zo stabilných 72mb mi dali o 20dole.

Nie som za nič platený ...rýchlosť si môže automaticky upravovať aj sama ustredna na základe vyhovujúcich alebo nevyhovujúcich parametrov ...nemusia to robit len technici

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mna dnes prepli z orange na telekom a v telekome mi dali zmluvu (akoze akciu) na prve 3 mesiace 80/8 a potom 30/3 a teraz pozeram a som na linke 50/5. Nebudem z toho robit halo.

Ktovie ci si nahodou nebol v tej akcii aj ty

Pri novom pripojeni mas docasne znizeny profil, ktory sa cca po 1-2 tyzdnoch zvysi na deklarovanu rychlost. Cize 50/5 by mal byt docasne a sam sa casom zvysit na 80/8.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Určite sa dá a ja to aj spravím, je pekne nekalé od tcomu, že keď mi z 80/8 spravia 56/5 ale platiť ma nechajú za 80/8 a nie napr L čo je 60/6, oni navrhnú sami od seba zníženie balíka. Koľko ľudí si určite v nevedomosti platí a oni, načo by potom zlepšovali technológie, linky, keď hlúpi slováci platia za nekvalitné služby, lebo nič lepšie nie je.

Telekom neuznava reklamaciu ak ti ide internet aspon na 60% deklarovnej rychlosti (deklarovana = 80/8, reklamovat mozes pod 48/4,8). Holt garantovana linka stoji neporovnatelne viac ako bezny internet pre domacnosti.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie som za nič platený ...rýchlosť si môže automaticky upravovať aj sama ustredna na základe vyhovujúcich alebo nevyhovujúcich parametrov ...nemusia to robit len technici

Samozrejme že to nerobia technici to by bolo blbé, na to platenie som sa pýtal, lebo odpoveď od teba je v každej téme 1350+ príspevkov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pri novom pripojeni mas docasne znizeny profil, ktory sa cca po 1-2 tyzdnoch zvysi na deklarovanu rychlost. Cize 50/5 by mal byt docasne a sam sa casom zvysit na 80/8.

Hmm to som nevedel (mohli mi to povedat v t-centre ked ma informovali o tom, ze prve 3 mesiace budem mat 80/8.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz