Your connection is not private

Otázka

• 0

Zdravim, chcel by som sa spýtať či mi je možné poradiť lebo už rok mi nejde doma normálne internet na niektorých zariadeniach a Telekom nieje schopný mi pomôcť .

1553461998467514872236759621730.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

To ti robi na vsetkych strankach ? Inak ak mas nejakeho poskytovatela internetu, tak poskytovatel ti prideluje aj IP adresy na ich primarny a sekundarny (zalozny) DNS server. Poskytovatelia zakaznikom poskytuju len tzv. resolvery kde sa requesty aj cachuju (cize cachovacie resolvery). V niektorych pripadoch si niektory poskytovatel na svojom resolvery nastavi co chce a moze zakaznikove requesty unasat (vola sa to unasanie dns requestov). Jednoducho povedane, nastavi si na svojich DNS serveroch k hocijakym DNS menam svoje falosne IP adresy na ktorych moze mat falsone weby.

Ak si si v operacnom systeme nastavoval DNS adresy rucne, tak zmen to na automaticke, alebo si nastav na 8.8.8.8  a 8.8.4.4 to su rychle dns od google (ale pozor aj tie adresy moze poskytovatel zneuzit). Alebo pouzi 1.1.1.1 a 1.0.0.1 https://blog.cloudflare.com/announcing-1111/

Co sa tyka tej hlasky s obrazku, tak najpouzivanejsie prehliadace podporuju len niektore certifikacne autority a ak tvoj prehliadac nejaku certifikacnu autoritu nepodporuje, tak ti vyskoci taka hlaska ako tebe, ze sa jedna o nedoveryhodny certifikat atd .... a bud ho das povolit a stranka ti bude fungovat, alebo ho das zakazat.

Ja si napr. niektore certifikaty generujem cez openssl na vlastnom systeme a moja certifikacna autorita samozrejme neni doveryhodna, lebo ju nepozna ziadny prehliadac, preto ak by si chcel ist na moj web, tak by si dostal taku istu hlasku a je len na tebe ci ju povolis, alebo zakazes

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pc som preinštaloval nepomohlo ukazuje mi to isté . 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Problém začal hneď pri prechode z bbxnet do Telekom volal som na obe strany nikto nevie čo je stým skúšal som v  podstate všetko čo som našiel na internete a neúspešne . Najhoršie na tom  je to že internet platím a na telekom podpore som už nechal nejaké to euro 

Vyzera to, ze mas Windows zle nastaveny este z bbxnet, prip. nieco doinstalovane. Ak nevies skontrolovat nastavenia pripojenia a proxy server, popros niekoho skusenejsieho alebo si nechaj preinstalovat Windows nanovo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Problém začal hneď pri prechode z bbxnet do Telekom volal som na obe strany nikto nevie čo je stým skúšal som v  podstate všetko čo som našiel na internete a neúspešne . Najhoršie na tom  je to že internet platím a na telekom podpore som už nechal nejaké to euro 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podla toho certifikatu (neptun.bbxnet.sk) niesi pripojeny priamo do telekomu ale cez providera bbxnet alebo cez nejaku VPN ktora tam smeruje - nemas nejaku proxy alebo VPN aplikaciu v tych zariadeniach?. To hlasenie ber vazne, mas osahany certifikat niekym po ceste od tvojho pocitaca do internetu a velmi pravdepodobne ti odchytava komunikaciu, vratane HTTPS spojeni.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skontroluj si ci mas dobre nastaveny datum a cas vo Windows, a potom pozri ci nemas nahodou nastaveny nejaky proxy server (Ovladaci panel > Moznoti internetu > Pripojenia alebo pogoogli pre tvoju verziu Windowsu).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skontroluj ci máš správne nastavený dátum, hlavne rok. Často je problém ze dátum je mimo rozsah certifikátu :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pogoogli, na nete je vela návodov snáď nejaký bude fungovat

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar