Your connection is not private

Otázka

• 0

Zdravim, chcel by som sa spýtať či mi je možné poradiť lebo už rok mi nejde doma normálne internet na niektorých zariadeniach a Telekom nieje schopný mi pomôcť .

1553461998467514872236759621730.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

8 odpovedí na túto otázku

• 0

Pogoogli, na nete je vela návodov snáď nejaký bude fungovat

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skontroluj ci máš správne nastavený dátum, hlavne rok. Často je problém ze dátum je mimo rozsah certifikátu :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skontroluj si ci mas dobre nastaveny datum a cas vo Windows, a potom pozri ci nemas nahodou nastaveny nejaky proxy server (Ovladaci panel > Moznoti internetu > Pripojenia alebo pogoogli pre tvoju verziu Windowsu).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podla toho certifikatu (neptun.bbxnet.sk) niesi pripojeny priamo do telekomu ale cez providera bbxnet alebo cez nejaku VPN ktora tam smeruje - nemas nejaku proxy alebo VPN aplikaciu v tych zariadeniach?. To hlasenie ber vazne, mas osahany certifikat niekym po ceste od tvojho pocitaca do internetu a velmi pravdepodobne ti odchytava komunikaciu, vratane HTTPS spojeni.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Problém začal hneď pri prechode z bbxnet do Telekom volal som na obe strany nikto nevie čo je stým skúšal som v  podstate všetko čo som našiel na internete a neúspešne . Najhoršie na tom  je to že internet platím a na telekom podpore som už nechal nejaké to euro 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Problém začal hneď pri prechode z bbxnet do Telekom volal som na obe strany nikto nevie čo je stým skúšal som v  podstate všetko čo som našiel na internete a neúspešne . Najhoršie na tom  je to že internet platím a na telekom podpore som už nechal nejaké to euro 

Vyzera to, ze mas Windows zle nastaveny este z bbxnet, prip. nieco doinstalovane. Ak nevies skontrolovat nastavenia pripojenia a proxy server, popros niekoho skusenejsieho alebo si nechaj preinstalovat Windows nanovo.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pc som preinštaloval nepomohlo ukazuje mi to isté . 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To ti robi na vsetkych strankach ? Inak ak mas nejakeho poskytovatela internetu, tak poskytovatel ti prideluje aj IP adresy na ich primarny a sekundarny (zalozny) DNS server. Poskytovatelia zakaznikom poskytuju len tzv. resolvery kde sa requesty aj cachuju (cize cachovacie resolvery). V niektorych pripadoch si niektory poskytovatel na svojom resolvery nastavi co chce a moze zakaznikove requesty unasat (vola sa to unasanie dns requestov). Jednoducho povedane, nastavi si na svojich DNS serveroch k hocijakym DNS menam svoje falosne IP adresy na ktorych moze mat falsone weby.

Ak si si v operacnom systeme nastavoval DNS adresy rucne, tak zmen to na automaticke, alebo si nastav na 8.8.8.8  a 8.8.4.4 to su rychle dns od google (ale pozor aj tie adresy moze poskytovatel zneuzit). Alebo pouzi 1.1.1.1 a 1.0.0.1 https://blog.cloudflare.com/announcing-1111/

Co sa tyka tej hlasky s obrazku, tak najpouzivanejsie prehliadace podporuju len niektore certifikacne autority a ak tvoj prehliadac nejaku certifikacnu autoritu nepodporuje, tak ti vyskoci taka hlaska ako tebe, ze sa jedna o nedoveryhodny certifikat atd .... a bud ho das povolit a stranka ti bude fungovat, alebo ho das zakazat.

Ja si napr. niektore certifikaty generujem cez openssl na vlastnom systeme a moja certifikacna autorita samozrejme neni doveryhodna, lebo ju nepozna ziadny prehliadac, preto ak by si chcel ist na moj web, tak by si dostal taku istu hlasku a je len na tebe ci ju povolis, alebo zakazes

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar