prechod od orange do telekomu

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Momentalne mam VDSL orange, ale nasledujuci tyzden prechadzam k telekomu (tak tiez VDSL).  Pouzivam modem zyxel VMG1312 v bridge mode (pppoe vytacam na MK).

Otazka: je potrebne nieco v bridge mode menit, alebo staci zmenit v pppoe pristupove udaje (nebudem mat ziadnu iptv .... mam objednany len cisty internet).

Editoval janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Malo by stacit prihlasovacie udaje zmenit, aj ked najjednoduchsie je keby si mal od Telekomu router tak ten by si len pripojil a vsetko by sa zapisalo samo. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Len zmeníš meno a heslo.... Len mi to nejako nevychádza, lebo pokiaľ viem, tak Orange ma ADSL, nie VDSL a ak prechádzaš na VDSL Telekomu, potrebuješ aj VDSL router. To si ešte pre istotu prever....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Malo by stacit prihlasovacie udaje zmenit, aj ked najjednoduchsie je keby si mal od Telekomu router tak ten by si len pripojil a vsetko by sa zapisalo samo. 

Nie nechcem modem od telekomu, mam svoj a je velmi spolahlivy (aj ked za poslednych 5-6 rokov mi ho 2x odpalil blesk, znova som si kupil ten isty). Uptime ma velmi vysoke casy.

Len zmeníš meno a heslo.... Len mi to nejako nevychádza, lebo pokiaľ viem, tak Orange ma ADSL, nie VDSL a ak prechádzaš na VDSL Telekomu, potrebuješ aj VDSL router. To si ešte pre istotu prever....

Na slovensku vlastni vsetky (byvale, telefonne) linky pravdepodobne telekom (mozno su nejake vynimky) ak sa mylim opravte ma. Telekom tie linky prenajima aj inym ISP, ktori mozu po nich ponukat tiez xDSL pripojenie (inak by bol telekom monopol co sa tyka xDSL). Cize ked mas niekde VDSL linku, tak si tam mozes zriadit VDSL  internet od hociktoreho ISP, ktory VDSL ponuka (nemozem tu pisat konkretnych ISP, aby som nikomu nerobil reklamu (to si zistis na Inete, kto ponuka xDSL)). Samozrejme telekom musi mat na to volne porty

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No mne sa to nepodarilo s Orange. Ze to nevedia zriadit, iba ADSL. Ale nemrzi ma to, mal som ADSL od pomarančových a stacilo. Viac to nechodilo ako chodilo. Vyhovarali sa stale na Telekom. Mam dost skúsenosti, aby som povedal,ze Telekom je mercedes medzi operatormi. Nemam dovod špekulovať ako s pevnym netom ,tak i mobilnym operatorom. 

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja som mal orange a velka pohoda, sem tam nejaky vypadok, ale vzdy bol problem u telekomu (technologia, kable a pod ...) vypadky boli minimalne.

Avsak uz som sa s orangeom nedohodol na takych podmienkach ako som mal, tak dovi dopo a prechod k telekomu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz