Opticky internet v byte - ťahanie signálu do obývačky

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Zdravim, mám opticky magio internet XL 300mbit s možnosťou zrýchlenia na 1Gbit. Bývam v byte, ktorý prerábame . Technik mi pri inštalácii poradil, aby som router nechal v chodbe pri vchodových dverách, aby som nemusel ťahať opticky kábel až do obývačky, vraj by sa mohol poškodiť. 

Otázka znie, akým spôsobom dotiahnuť signál do obývačky ? Čítal som o konvertoroch z optiky na klasicky RJ45, čiže konvertor by ostal v chodbe a do obývačky by som ťahal už len rj45 kábel. 

Dalsia možnosť by bola nechať prvý router v chodbe, a do obývačky ťahať rj45 kábel, kde v obývačke by bol druhý router. 

Ktora možnosť je pre mna najvýhodnejšia a najlepšia ? Tak aby nedošlo k strate rýchlosti a wifi signálu ? 

Pripadne mi pomôžte navrhnúť ešte nejaké iné riešenie, ďakujem. 

Editoval deiw_M
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Ak das router v chodbe do vysky a aby nebol zakryty to musi mat dosah aj do ostatnych izieb aj zo zdravotneho hladiska by som mal radsej router v inej miestnosti ako sa vedsinou casu zdrziavam a ak chces do buducnosti 1 gbit a chces to vyuzit na maximum tak len kabel priamo do zariadenia

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rozhodol som sa tak, že opticky kábel pôjde do routra od telekomu, ktorý bude v chodbe na stene, z neho potiahnem jeden rj45 kábel do obývačky kde bude switch, a z neho ďalšie káble do tv, pc, xbox, ps. 

Malo by to byt v poriadku že ? Načo dať pozor pri kupovaní switchu ? Okrem toho aby bol 1Gbit. 

Vďaka. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pouzi CAT5e alebo lepsie kable a budes v pohode ;-). Ak nechces tahat kabel, existuje aj alternativa cez PowerLine adaptery, ktore na rovnakej faze spravia takmer 1 Gbit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak prerabas byt, tak nechaj si zariadenie od telekomu v chodbe a od neho si potiahni do kazdej miestnosti kabel cat 6 (idealne FTP). Velmi dobre routery/AP  su v poslednej dobe https://www.ui.com/unifi/unifi-ap/ ktore sa davaju na strop a pouzivaju POE napajanie, takze staci ti tahat k nim len ten FTP kabel (pozri aj ubiquity unifi AC mod, vedia aj gigabit)

Ale urcite si daj do kazdej miestnosti aspon 1-2 zasuvky pre gigabit + potiahni aj na po strope kabel (netreba sa bat elmag smogu, na noc to budes vypinat a aj tak od suseda ta bude elmag smog ohrozovat).

Ak prerabas, tak pouvazuj o natiahnuti utp kablov aj napr. k vypinacom, zaluziam, dveram atd .... kvoli IoT

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz