Otázka

• 0

Zdravim, mame doma natahane kable cat 5 v jednej izbe a v druhej mam cat6 co som chcel primarne vyuzivat len elektrikar co nam robil cely byt mi tam zanechal datove zasuvky obe cat5e .. dneska som volal na infolinku telekomu tam mi technik zistil ze cat 5 je do 300 mbit  a na gigovy net potrebujem cat 6 aj zasuvku na 6kovom kabli..... na jednej stranke citam ze cat5 podporuje do giga net... takze kde je pravda :D ....... lebo ze ked dam cat5e datovu zasuvku na 6kovy kabel tak mi giga nepojde... len do 300

na tejto stranke https://www.keline.sk/a/44/pravdivy-pohlad-na-vykonnost-kabelazi-cat-5e-cat-6-cat-6a   ukazuje 5e na giga..

takze mam si zohnat jednu zasuvku na cat6? alebo staci aj cat 5e aj na 6kovom kabli.. kedze asi nevyuzije svoj potencial na plno? alebo ako to je .. dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

mozno sa mylim ak ano tak ma opravte ale mam taky pocit ze IPV6 na Slovensku nerozbehas, takze je jedno ci das cat5 abo cat6 kable ked mas protokol IPV5, ale ako hovorim mozno sa mylim 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja chcem hlavne vediet ked uz mam cat6 kable.. a mam tu zasuvku cat 5e ten keystone rj45 co je je cat 5e ci to staci ked sa to zalozi na 6kove kable ak by som chcel gigovy net... alebo radsej zohnat keyatone rj45 cat 6..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim, mame doma natahane kable cat 5 v jednej izbe a v druhej mam cat6 co som chcel primarne vyuzivat len elektrikar co nam robil cely byt mi tam zanechal datove zasuvky obe cat5e .. dneska som volal na infolinku telekomu tam mi technik zistil ze cat 5 je do 300 mbit  a na gigovy net potrebujem cat 6 aj zasuvku na 6kovom kabli..... na jednej stranke citam ze cat5 podporuje do giga net... takze kde je pravda :D ....... lebo ze ked dam cat5e datovu zasuvku na 6kovy kabel tak mi giga nepojde... len do 300

na tejto stranke https://www.keline.sk/a/44/pravdivy-pohlad-na-vykonnost-kabelazi-cat-5e-cat-6-cat-6a   ukazuje 5e na giga..

takze mam si zohnat jednu zasuvku na cat6? alebo staci aj cat 5e aj na 6kovom kabli.. kedze asi nevyuzije svoj potencial na plno? alebo ako to je .. dakujem

Ahoj,

Cat5e zvlada 1Gbit uplne v pohode. Ak pouzivas vsetky pary tak gigabit podporuje. Ja mam doma natahane vsade cat5e a rychlost medzi zariadeniami je 1gbit. Technik ta trochu zavadzal.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

okej tak bude zasuvka cat5e ... aj na 6kovych kabloch, to by nemala byt prekazka.. aj tak budem mat net len XL 300 mbit tak snad bude vsetko OK :) 

+ objednal som si datove kable zasuvka a pc.. cat 6 ale to by tiez nemalo vadit...kvazi vsetko pojde ako na cat5kach

Editoval Dodo.13

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar