2 technicke dotazy

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Dotaz 1. Budem prechadzat od alternativneho VDSL operatora do  VDSL telekomu. U alternativneho operatora vsetko funguje dobre, ale konci mi zmluva. Mam vlastne VDSL zariadenie a chcem ho dalej pouzivat. Ked prechadzam k telekomu musim od telekomu brat aj modem, alebo mozem mat vlastny co pouzivam teraz  (zyxel VMG1312-B).

Dotaz 2. Zmluva, ktora bude spisana na VDSL internet musi byt na majitela linky/domu, alebo moze byt aj na inu osobu, ktora ma v tomto dome trvale bydlisko

Editoval janyxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Odpoved1: Môžeš používať vlastné VDSL zariadenie, to čo ponúka Telekom je na prenájom a platí sa zaň 50ct mesačne. (ZTE II)

Odpoveď2: Zmluva môže byť písaná aj na inú osobu, ktorá má v nehnuteľnosti TP.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

1. OK, pretoze dnes som bol v t-centre a tvrdili mi ze zariadenie si musim od nich prenajat, ze nemozem mat svoje (ale slecna, ktorej som sa to pytal, tak nevedela, lebo tam bola nova a isla sa pytat druhej slecny a ta povedala, ze zariadenie (modem) musim mat od nich).

2. Ich druha odpoved sa stotoznovala s tvojou, tak aspon v tom mali zhodu  :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak si dávaš iba internet sú 2 možnosti:

- vlastné zariadenie

- prenajaté zariadenie za 0,49 € mesačne

Ak si dávaš aj TV dostaneš od telekomu HAG - vtedy sa už mesačný prenájom neplatí.

HAG ti môže poskytovať aj wifi, ani vtedy prenájom neplatíš.

Ak chceš využívať vlastné zariadenie na wifi, na HAGu sa vypne wifi (KZ bez Wifi) a stačí kablom prepojit HAG od telekomu s tvojim zariadením - nemusí to už byť VDSL modem, stačí klasický router, s tým že TV sa pripája do portov na HAGu od Telekomu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nie, chcem len cisty VDSL internet (teraz pouzivam uz spomenuty modem v bridge mode a pppoe si vytacam na svojom zariadeni)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Router musíš mat od nich a platiť mesačne za prenájom . Kúp si keď tak vlastný a zapoj si ho ale poplatok za ich router budeš platiť stále aj keď ho teoreticky nebudeš využívať 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar