Tv nejde pripojit k internetu

Otázka

• 0

Dobry den, skusim sa spytat tu, nez sa obratim na telekom priamo. Mame doma internet magio a tv. (android sony bravia kd 65-9305) Tv magio cez set top box ide v poriadku, internet na pc (lan), laptope (wifi,mobile (wifi) tiez. Tv sem tam srajkovala (po vypadku), ale sla (cz wifi). Vcera nebola u nas elektrina a odvtedy nemozem tv pripojit k internetu cez wifi. Ked zadam heslo, napise ze: pripojene, ziadny internet. Toto robilo aj v minulosti, niekedy sa k tomu pridali aj ostatne zariadenia, ale po jednom, dvoch resetoch routera si. Pripadne som musel wifi vypnut v tv manualne, zadat znovu heslo. 

Vcera som to skusal niekolko krat, bez uspechu. Az som si povedal,ze je nacase pouzit kabel.  Mame novy dom, pevne kable sme natahali do kazdej izby, kamarat nam namontoval switch pred par tyzdnami, tak to bolo jenoduche. A myslel som,ze bude stacit zapojit len ten kabel a je to,tak ako pri pc. Bohuzial nic,Tv chce po mne zadat ip adresu,dns branu,neviem co vsetko, pripadne DHCP. Neviem co zapnut,cez co by to malo pri magiu ist. Mozte mi prosim poradit? Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

dôvodov, preco to nefunguje ako ma moze byt vela.

mas aj prepätovu zasuvku ? lebo ak ti to nejde ani cez kabel ani cez wifi mohlo dôjst k poskodeniu sietovych modulov a nefunguje v TV DHCP. Vyskusaj toto:

zapni si na mobile data a vytvor si hotspot. zadaj si vlastne meno a heslo siete. cez TV vyhladaj siet a vyskusaj sa prihlasit. ak vypise problem s pripojenim najskor bude chyba v sietovych adapteroch. 

alebo skus kontaktovat servis

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vdaka, vyriesil som to. Zmenil som pripojenie cez dhcp a neslo. Potom ma napadlo,ze skusim na ten sietovy kabel hodit laptop. Net isiel. Tak som resetoval tv a slo to :-) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz