Otázka

• 0

Dobrý deň,

rád by som sa opýtal, aký je problém medzi Tcom internetom a stream stránkou twitch.com. Nie som jediný, komu to pri sledovaní videí na twitch.com prostredníctvom Tcom internetu strašne seká. Iný poskytovatelia internetu s tým problém nemajú. Postrehol som to už skôr. Problém na YT nie je, tam to šľape pekne. Problémom je len spomínaný twitch. Videá a live streamy lagujú aj na úplne nízkej kvalite pri dobrej rýchlosti internetu a kvalite signálu (PC kábel a mobil wifi). Ako som spomenul, pri iných poskytovateľoch tento problém nemám, či už sa jedná o PC alebo o aplikáciu v mobile.

Ďakujem za odpoveď a prajem pekný zvyšok dňa.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 1

Pridal (editované)

Livestreamy zvyknú sekať hlavne v čase ich špičky, kedy je veľa známych streamerov naživo a je prihlásených veľa užívateľov na serveri. Mne mnohokrát sekal hocijaký stream v čase špičky, po čase sa to samo upravilo a to po odmeraní rýchlosti aplikáciou Speedtest a serveru Slovak Telekom som mal rýchlosť, akú si platím. Treba brať v úvahu i to, že Twitch je celosvetovo dosť známa platforma a z času na čas sa stane, že to proste nezvládajú ich servery. Teda aspoň moja skúsenosť s podobným problémom.

Editoval LevickeHovado

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nie si sám aj mne seká twitch a to mám 80mb internet, vo večerných hodinách mi sekajú streamy, ako aj teraz mi seká... je to tym že telekom má preťaženú sieť alebo čo. na speedteste teraz som nameral 45mb a nie 80.. a vyšší ping.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne tiež twitch laguje. Stálych 30mbit/s či je ráno, deň, večer a aj napriek tomu to laguje každých 10s aj na 720p kvalite. Toto je otázka na kompetentných z technického teamu. Podobné problémy mal aj maďarský telekom, no ten sľúbil svojim zákazníkom rýchli fix. My na Slovensku musíme stále lobovať za opravenie tejto Telekom chyby.

Pridávam link na reddit kde sa to riešilo: https://www.reddit.com/r/Twitch/comments/a1vacg/90_of_hungarian_telekom_users_are_unable_to_watch/

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Twitch ma problemy skrz prehliadace/system takze by som skusil rozne varianty. Ja nemam sice telekom ale twitch sekal tiez.

Skusal som:

• Twitch aplikaciu *SEKALO*
  • Skusal som Chrome *SEKALO*
  • Skusal som Firefox *Islo OK* (neskor sekalo aj tam)
  • Skusal som Microsoft Edge *Islo OK*

Paradoxne najsrotnejsi prehliadac nemal nikdy problem. Dnes som si vsimol ze Twich apka znova seka (po dlhej dobe) tak sledujem cez Firefox. Dalsi poznatok na Linuxe ani na MacOS som nic podobne nezaznamenal a to aj v tom pripade ze som mal vedla seba vsetky 3 systemy (na W10 to sekalo)... Skuste rozne prehliadace a ked nie tak potom to bude ozaj telekom...

Editoval Filipo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skúšal som to na všetkých prehliadačoch, no ani na jednom som neuspel. Preto som sa obrátil na toto fórum, ale ako pozerám, ani tu sa riešenie nenájde.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridávam sa, úplne stejný problém... bez problémov iba YT... rtvs online, Antik i Skylink streamy sekajú.... rýchlosť je plná..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Už som to tu pred nedávnom postoval...........

Tak milý ľudkovia nie som Telekom pracovník ale aj ja som mal tento problém.

U mňa som to vyriešil tak ze som si stiahol mozzilu (Firefox) a do nej som si stiahol appku s názvom:  Alternate Player for Twitch.tv

áno samozrejme treba sa s nou pohrať ale akonáhle máte optimálne nastavenie tak by to malo vyriešiť, teda mne to aspoň vyriešilo problém.

PS: musíte to video púštať cez tu apku hore na twitch stránke co je ten fialový panel sa Vám zobrazí ikonka apky ak je vyplnená tak je aktívna poprípade pravým tlačítkom sa da vypnúť.

Ak sa do toho dakto pusti dajte vedieť ako ste pochodili bo asi od Telekomu sa Vam nikto neozve ako vidím .......

Editoval t1šO!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar