Prechod zo satelitu na optiku

Otázka

• 0

Ahojte .. vraj sa chystá u nás v obci budovať optika .. mám magio sat L a internet od iného operátora pravdaže tiež cez satelit ale tých 12 mb/s download čo platím aj dajú .. moja otázka na vás skúsenejších je či je to fakt taká bieda s tou magio tv cez optiku ako sa v niektorých recenziách píše (časté vypadávanie a sekanie obrazu a pod.) alebo čo sa týka obrazu práveže po prechode zo satelitu na optiku to bude výrazne lepšie a čo sa týka internetu či keď si zaplatím za optikcky od telekomu tých 60mb/s dajú aspoň 40 z toho a či tam nie sú časté výpadky . Za vaše komenty vopred ďakujem .. ahojte 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

12 odpovedí na túto otázku

• 1

Vďaka Tataracik ... telky mám 3 a mám všade sieťové káble kvôly android telkám ale tie šlapú aj na wifinu . Ale aj tak to je dosť obmedzujúce s tým nahrávaním a pozeraním (oproti sat) .. no zatiaľ sa tak skoro prechod konať zrejme nebude .. možno len net poriešim ... ďakujem všetkým za postrehy 

Ja by som ostal pri satelite a poriešil len net. Určite v blízkej budúcnosti vyriešia optiku na štyri HD streamy. Potom by si mohol prejsť zo Sat na IPTV. 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

ziaden poskytovatel, ziadna sluzby, ziadne hocico nie je bez nejakych negativnych recenzii. osobne som prechadzal zo SAT na optiku a som spokojny. nemam ju dlho asi polroka ale zatial som nemusel nic riesit (verim ze to tak bude aj dalej) kvalita obrazu na mojej telke je porovnatelne rovnaka, mozno skor by vedel napisat niekto kto ma velku tv/UHD a pod. a tam sa ten rozdiel skor ukaze. internet slape ako hodinky, mal som XL 300Mbit/s ale zistil som ze mi to je zbytocne , teraz mam L 60Mbit/s a sem tam ked spustim speedmeter tak to ide okolo tych 60. box ma ine rozhranie na ktore si treba zvyknut ale VELKY bonus ktory si ja chvalim je pretocenie reklamy. moje odporucanie je pri zriadeni jasne povedat technikovi kde chces mat router, aby ti ho nedali niekde na skrinu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

obmedzenia v pocte boxov su.. mozes mat 2 boxy ..je to obmedzene z hladiska mozneho sledovania HD kanalov sucasne na viacerych tv ...co sa tyka nahravania mozes mat aj box s internym hdd o kapacite 250 alebo 320 gb trz neviem presne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

magio tv na optike ma streamy 2HD + 2SD, môžeš naraz pozerať 2HD ale už na tretej TV máš potom dostupný len SD stream. Pokiaľ nahrávaš HD tak si "vyčerpáš" ten stream na nahrávanie. Takže na pozeranie máš už len 1HD a 2SD. Zároveň HD a SD verzie programov sú na iných pozíciaćh v menu  TV, čo je dosť nepraktické. Neprepína z HD na SD automaticky, len ti vypíše, že máš "vyčerpané streamy". Ak máš doma 4TV tak by som ostal u satelitu, zároveň zváž aj to akú máš doma kabeláž. Zrejme máš teraz COAXIAL rozvody ale máš všade UTP ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Vďaka Tataracik ... telky mám 3 a mám všade sieťové káble kvôly android telkám ale tie šlapú aj na wifinu . Ale aj tak to je dosť obmedzujúce s tým nahrávaním a pozeraním (oproti sat) .. no zatiaľ sa tak skoro prechod konať zrejme nebude .. možno len net poriešim ... ďakujem všetkým za postrehy 

porozmyslaj a keby nieco kludne sa pytaj. myslim ze tu sa dozvies lepsie ako na predajni :D  a pokial ide o recenczie kde sa pise o vypadkoch a sekani. To si cital asi o magiu cez xDSL a tam by som s tym suhlasil, nefungovalo to dobre. ale na optike nemam ziadny problem. Je to lepsie ako predtym DIGI satelit co sme mali. Tam vypadaval obraz ked prisla burka/huste mraky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

je mi jasné že s tou otázkou by mi skôr pomohli na mágio kábli ... skôr tam naďabím na niekoho kto ten prechod má už za sebou ja len som zvedavý či ste sa niečom - o tom niekde nedozvedeli vy a druhá vec je taká že pred 2 týždňami mi menili boxy ten môj kaon co1000 to bol tuším čo makal bez chýb a bez sekania a bol celkom prehľadný mi vymenili za kaon kst b2046pvr ktorý dosť neprehľadný a ovládanie dosť mizerné a odvtedy mi obraz aj seká .. vraj preto že prechádzajú z conaxu či čo .. tak ja neviem ..ľutujem že som technika pustil dovnútra ale zrejme som nemal na výber ako mi bolo povedané .. preto ten môj záujem o optiku .. chcem len najlepší obraz tak vďaka za rady ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pepsi .. ani nevieš ako si mi pomohol .. ako internet je toho plný ale odborníkov a hlavne ľudí čo sa tomu rozumejú je tam málo a máš v tom úplnú pravdu že recenzie treba brať s rezervou ale inak sa vlastne ani nedostaneš k informáciám o službe ktorú nemáš .. jedine že si ju odskúšaš . Ešte sa ťa chcem spýtať či sú tam nejaké obmedzenia oproti satelitu (čo sa týka počtu boxov , kapacite nahrávania a pod.) to som sa nikde nedočítal a ani na infolinke sa nevedie nejak dohodnúť .. Pepsi .. ešte raz vďaka ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vďaka filipec12 .. to si ma moc nepotešil .. boxy potrebujem tri ale nejak to poriešim .. vďaka

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vďaka Pepsi .. ale pozerám že ani ten nepodporuje 4k .. mne technik ktorý mi doniesol tento kaon kst b2046 pvr povedal niečo čo mu som ani ja sám neveril že si poradí zo 4k vysielaním nakoľko v budúcnosti Telekom zvažuje vysielať v 4k kvalite čo sa týka Digi Sportov hlavne preto že majú zakúpené práva na niektoré športové prenosy .. no na nete som podporu pre tento kaon ani pre motorolu nenašiel . To čo technik povedal má zrejme odtiaľto  https://zive.azet.sk/clanok/136083/telekom-horsie-stanice-casom-vyradime-chceme-kvalitu-pridu-4k-boxy/ ... neviete či sa ohľadom toho a výmenou boxov už niečo deje alebo to príde neskôr ? /potom už dám pokoj :)/

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Editoval martin1906

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vďaka chlapci .. pomohli ste mi v rozhodovaní  .. ďakujem 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz