kto vybera lokality pre optiku

Otázka

• 0

Chcel by som vediet, ked buduje telekom optiku, ze podla akych kriterii sa rozhodne, ze  optiku vybuduje presne v tychto mestach/obciach na tej a tej ulici. Je mi jasne, ze vo velkych mestach, na velkych sidliskach, ziska vela zakaznikov,  takze nevaha a po vybaveni formalit zacina budovat. A vsak vsetci vieme, ze niektore obce v zapadakove s 2000 obyvatelmi maju optiku tiez. Niekde davno som cital, ze budovanie optiky v malej obci zabezpecil (resp. ma na starosti) starosta (mozno aj vo fekisovciach uz maju optiku :-D ). Co ja viem , tak v meste kde byvam (cca 6000 obyvatelov) optika nie je nikde. Asi 2-3 roky s5 tmavsi spoluobcania kopali optiku na niektorych uliciach, ale zavedena este nie je nikde.

Informoval som sa u @Ľuboš ktory potvrdil ze toho roku sa bude optika zapajat. Chcel by som vediet, kto a preco u nas vybral prave tieto ulice. Viem, ze v niektorych obciach starosta vypisal akoby nejaku peticiu, pod ktoru sa podpisovali obyvatelia, ktori by chceli optiku a ak tych podpisov bolo dost (podla poctu obyvatelov) tak im telekom zaviedol optiku. Tu sa ziadna taka peticia nekonala a myslim, ze ani na tych uliciach kde uz su natahane kable (alebo myslim len chranicky) tak tiez mi ludia hovorili, ze nikto sa ich nic nepytal.

A pokial si dobre pamatam, tak aj tu na fore boli niektory jednotlivci, ktory si chceli zabezpecit optiku na vlastne naklady, ale bohuzial to telekom zamietol. 

Kde sa clovek ma obratit, ked chce optiku ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 1

Asi nema vyznam davat podnet ako jednotlivec :)

ja som dal ako jednotlivec a natiahli :D (ale asi nie na zaklade mojho podnetu)
napis uvidis, ak si bo dobry telekom ta obdari

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no podla mna ti nik nepovie podla akych kriterii sa rozhoduju, ktore adresy pokryju a ktore nie. Problem moze byt v byrokracii, zivotnom prostredi, historickej oblasti a pod. kde nemozes nic robit. 

Pod mapou pokrytia https://www.telekom.sk/wiki/mapa-pokrytia mas dve moznosti. Zadat podnet ako samosprava alebo zadat podnet k .... (dole pod mapou) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Asi nema vyznam davat podnet ako jednotlivec :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja som dal ako jednotlivec a natiahli :D (ale asi nie na zaklade mojho podnetu)
napis uvidis, ak si bo dobry telekom ta obdari

??

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Teoreticky este mozem nahovorit ludi (na ulici v blizkosti) aby dali podnet tiez :)

Ale co som pocul od jedneho starostu, tak on tiez zriadoval v malej obci optiku. Podpisala sa mu snad cela obec a telekom im tam optiku zriadil. A ked prislo k tomu aby si optiku objednali, tak si to objednalo len par ludi. Ale aspon mali optiku :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar