znížená rýchlosť internetu

Otázka

• 0

Dobrý deň, už asi týždeň pozorujem vo večerných časoch zníženú rýchlosť internetu, som pripojený VDSL cez kábel, cez deň to ide 36Mb/s a k večeru od tej približne  18.30 h to ide ani nie polovičnou rýchlosťou, do 15Mb/s. Na technickej podpore mi odpísali, že z ich strany problém nevidia, že vraj si mám skontrolovať svoje zariadenia. Mne sa javí všetko OK, no neviem si vysvetliť tú pomalšiu rýchlosť, nejaký nápad?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

26 odpovedí na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

Mám podobný problém. Platím si za internet 80/8 Mb/s a dostávam ledva 40/8 Mb/s a to ešte aj často ten internet padá. Netuším či si niekto zo mňa robí srandu alebo to myslia vážne. Nemôžem si ani poriadne pozrieť nejaké video bez toho, aby kvalita videa neklesla pod 480p. Pomaly mi dochádza trpezlivosť.

Prikladám posledný test rýchlosti pripojenia:

Rýchlosť.jpg

Editoval MarekR

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám podobný problém. Platím si za internet 80/8 Mb/s a dostávam ledva 40/8 Mb/s a to ešte aj často ten internet padá. Netuším či si niekto zo mňa robí srandu alebo to myslia vážne. Nemôžem si ani poriadne pozrieť nejaké video bez toho, aby kvalita videa neklesla pod 480p. Pomaly mi dochádza trpezlivosť.

Prikladám posledný test rýchlosti pripojenia:

Rýchlosť.jpg

s tou rýchlosťou si vieš pozrieť aj 4k video...takže nepíš blbosti ohladne 480p

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Želal by som si, aby ste boli teraz u mňa a videli v  akom rozlíšení mi tie videá prehráva. Bohužiaľ vám to nemám ako dokázať. Pozdravujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vecer byva pripojenych viac ludi...viac ludi= vacsia agregacia

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vecer byva pripojenych viac ludi...viac ludi= vacsia agregacia

akože funny odpoveď...nič v zlom, ale pred týždňom šlo všetko v pohode, celých 24 hodín som nemal problém s rýchlosťou....pozorujem to posledný týždeň

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

aj ja som to tak mal...mozno testuju nieco na sieti kedze sa chystaju spustit cez VDSL na magiu 2 HD programy

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

aj ja som to tak mal...mozno testuju nieco na sieti kedze sa chystaju spustit cez VDSL na magiu 2 HD programy

...to akože keď to spustia pojde to tak permanentne?...nechápem, prečo tým zaťažujú pri testoch normalnych zákazníkov

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja neviem ci to tak naozaj je ale nie je to vylucene

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja neviem ci to tak naozaj je ale nie je to vylucene

myslím, že asi nie, pretože by to aspoň technická podpora mala vedieť a keď som im volal, tak nič také nespomenul.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Keď povedali na technickom, že problém nevidia, tak my ti tu nemáme už ako pomôcť. Keďže ako píšeš, cez deň normálne to ide a večer spomalene, a router určite sám od seba sa nepokazí tak, že pôjde v určitom čase spomalene. Tu bude to, že je preťažená sieť vo večerných hodinách alebo ešte to čo spomína filipec. A to, že to išlo pred týždňom to je v pohode, len čo ty vieš či nejaký ľudia nemajú nový internet či prešli na VDSL a hneď sa niečo môže zmeniť. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ešte by som rád vedel, že či vie niekto, prečo pripájajú na uzol čo najviac ľudí, keď v konečnom dôsledku u všetkých sa bude v čase špičky vo večerných hodinách uplatňovať agregácia.Je to len brutálny spôsob ako zarobiť asi....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Môžem tiež potvrdiť  veľké spomaľovanie vo večerných hodinách cca od 19:00 do 22:00  potom mi to ide tak ako mám profil 50/5  pozorujem to posledných 14 dní predtým bolo všetko OK večer bolo spomalenie ale nie také markantné. podľa mňa je to spôsobené  že neje dostačená  kapacita a popripájali plno nových bez upgrade ústredne keď to bude pokračovať  tak všetko zruším nie možné   je predsa možné aby šiel net večer 8/5  namiesto 50/50

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

aj umňa spomalenie a ping zo 16 na 50-85  vo večernych hodinách

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

8053488086.png 
 a je to tu zase... o 19:00 som nemal žiadne problémy mal som plnu rychlost 80mb a 16 ping a teraz o 20:00 spomalenie a vyšší ping

Editoval roland185

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja som kvoli tomu volal na podporu a nahllasil to.. zaecidovali mi to ako poruchu..boh ich chran ked mi znizia profil :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

tu su parametre

rrr.png8053599224.png
celý  deň nemám problém s internetom mám plnu rychlosť  iba večer mám takúto

Editoval roland185

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

problémy u teba môžme 100% vylúčiť? linka je ok..nie je doma viac ludí? pripojených...si vždy káblom?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mozte vylucit na 100% som cez kabel stale.. a doma nikto nepouziva wifi a siet nemam zatazenu. Dneska este poslem speedtest poobede. Momentalne nie som doma

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám rovnaký problém, výrazné spomalenie vo večerných hodinách, takisto to začalo asi pred 2 týždňami. Najhoršie na tom je, že reálne prenosy súborov sú na tom ešte horšie ako syntetické testy rýchlosti (Speedtest download 15 Mbps, reálne sťahovanie tak 5-8 Mbps).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Sťažnosti na toto sú aj na FB Telekomu (keď sa prehrabete tou hromadou spamu, keď istí jedinci musia dookola tapetovať tým istým obrázkom), ale nezdá sa, že by Telekom priznal väčší problém...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tiez mam tento problem cca 2-3 tyzdne mozno viac.Net znicoho nic vypadne a potom po chvilke zase ide.Ale od tej chvile o dost pomalsie.Mam mat internet 10 Mbps po tom vypadku ukazuje 7  ale ked si chcem pozriet nieco dajme tomu na twitchi tak aj pri kvalite 480p je to nepozeratelne.Zasekava kazdych par sekund

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mne hovorili ze nedavno riesili problem so sietou asi s jej castym pretazenim... ci sa to upravi tak ako to ma byt uvidime

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

skus factory reset routra a reset portu tak, že na hodinu vypneš router ak nepomôže tak im napíš mail na techgroup@telekom.sk

Editoval igorxxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar