Otázka

• 0

Dobry den, vedeli by ste mi povedat ci mam dobre nastavenu linku. Mam VDSL Magio Internet XL, a v poslednom case sa mi zda ze mam stale pomalsi internet,

Ked mi ho zaviedli tak rychlost isla aj tych 70 mbit/s a teraz ledva 50. Mam to reklamovat lebo platim si internet za linku 80 mbit/s.

Prikladam aj informaciu z routera.

Dakujem za odpoved

Snímka.PNG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 1

Pridal (editované)

Momentálne máš linku nastavenú na 56 Mbit...pokial si mal v minulosti viac tak k poklesu mohlo prísť z viacerych príčin napr zapojením nových klientov ...tým sa tebe zhoršili parametre a ústredna automaticky vzhľadom na stabilitu linky znížila rýchlosť ...9.2 db je ešte relatívne ok ale na 80 Mbit to nie je

ustredna monitoruje parametre všetkých liniek a pokial príde k zhoršeniu parametrov nasleduje pokles rýchlosti ktorý môže byt trvalý alebo dočasný 

za xl sa berie rýchlosť do 50 Mbit takze s reklamáciou nepochodis

Editoval filipec12
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

máš zapnutý vectoring na linke? mal som podobný problém a keď ho zapli pomohlo to

Editoval igorxxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

aj aj mam tento problem speedtest mi ukazuje 40mbit/s vsetko co pozeram mi seka a neviem preco

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

máš zapnutý vectoring na linke? mal som podobný problém a keď ho zapli pomohlo to

Neviem co to znamena " VECTORING" na linke. 

Pre filipec12 : No ked som bol objednavat vdsl tak mi bolo povedane ze si kupujem rychlost 80 mbit a ani na telekom stranke nieje 50mbit ale 80/8 mbit a tych 8mbit upload mi vzivote nesiel.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

50/5 Mbit nastavuju tam kde 80 Mbit nie je mozne z roznych dovodov dosiahnut. Je to redukovany profil pre XL tarifu

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale však klud podľa európskej agendy 2020 ma mat každá európska domácnosť do roku 2020 prístup kminimalne 100Mbit  internetu a50% k 1Gb internetu .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako ja s tym nemam problem vsak dufan ze tento rok uz zavedu optiku u nas. O tyzden ma byt stretnutie u nas v kulturaku ako to chcu realizovat zo strany telekomu v nasej obci. Dakujem za vysvetlenie chalani.

Ja by som to neriesil ale ked poslednu dobu idem na net a cez speedtest mam tak rychlost 15 mbit a to uz sa mi zda pomale.

Diky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar