Otázka

• 0

Dobry den, vedeli by ste mi povedat ci mam dobre nastavenu linku. Mam VDSL Magio Internet XL, a v poslednom case sa mi zda ze mam stale pomalsi internet,

Ked mi ho zaviedli tak rychlost isla aj tych 70 mbit/s a teraz ledva 50. Mam to reklamovat lebo platim si internet za linku 80 mbit/s.

Prikladam aj informaciu z routera.

Dakujem za odpoved

Snímka.PNG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

7 odpovedí na túto otázku

• 1

Pridal (editované)

Momentálne máš linku nastavenú na 56 Mbit...pokial si mal v minulosti viac tak k poklesu mohlo prísť z viacerych príčin napr zapojením nových klientov ...tým sa tebe zhoršili parametre a ústredna automaticky vzhľadom na stabilitu linky znížila rýchlosť ...9.2 db je ešte relatívne ok ale na 80 Mbit to nie je

ustredna monitoruje parametre všetkých liniek a pokial príde k zhoršeniu parametrov nasleduje pokles rýchlosti ktorý môže byt trvalý alebo dočasný 

za xl sa berie rýchlosť do 50 Mbit takze s reklamáciou nepochodis

Editoval filipec12
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

máš zapnutý vectoring na linke? mal som podobný problém a keď ho zapli pomohlo to

Editoval igorxxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

aj aj mam tento problem speedtest mi ukazuje 40mbit/s vsetko co pozeram mi seka a neviem preco

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

máš zapnutý vectoring na linke? mal som podobný problém a keď ho zapli pomohlo to

Neviem co to znamena " VECTORING" na linke. 

Pre filipec12 : No ked som bol objednavat vdsl tak mi bolo povedane ze si kupujem rychlost 80 mbit a ani na telekom stranke nieje 50mbit ale 80/8 mbit a tych 8mbit upload mi vzivote nesiel.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

50/5 Mbit nastavuju tam kde 80 Mbit nie je mozne z roznych dovodov dosiahnut. Je to redukovany profil pre XL tarifu

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ale však klud podľa európskej agendy 2020 ma mat každá európska domácnosť do roku 2020 prístup kminimalne 100Mbit  internetu a50% k 1Gb internetu .

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako ja s tym nemam problem vsak dufan ze tento rok uz zavedu optiku u nas. O tyzden ma byt stretnutie u nas v kulturaku ako to chcu realizovat zo strany telekomu v nasej obci. Dakujem za vysvetlenie chalani.

Ja by som to neriesil ale ked poslednu dobu idem na net a cez speedtest mam tak rychlost 15 mbit a to uz sa mi zda pomale.

Diky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz