Rozšírenie Wifi pomocou druhého routera

Otázka

• 0

Ahojte, potrebovala by som radu. Mám Magio TV+Internet + Pevnú linku a modem ZTE, ktorý má veľmi slabý dosah wifi. Mám však doma ešte wifi router ZYXEL P-661HNU-F3, ktorým by som chcela wifi rozšíriť aj do ostatných častí domu. Skúšala som nastaviť Zyxel cez Ethernet WAN aj cez ADSL mód, ale na Zyxeli stále funguje len LAN pripojenie, na nastavenú wifi sa neviem pripojiť, resp. ju vôbec nevyhľadám. Nastavila som rovnakú SSID, heslo aj šifrovanie, vypla DHCP , nastavila IP adresy routerov a stále nič. Vie mi niekto poradiť prosím?? Ešte jedna vec, routery mám prepojené cez Powerline adaptéry, nakoľko ich nemôžem prepojiť káblom (cez pol domu). Ďakujem za každú radu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

21 odpovedí na túto otázku

• 0

na wifi sa musis vediet pripojit aj keby si ten druhy ruter nemala nikde pripojeny

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na wifi sa musis vediet pripojit aj keby si ten druhy ruter nemala nikde pripojeny

Rada by som, Tataracik,  no nedá sa... Na routeri WLAN svieti, no mobil sieť nevyhľadá, ani po manuálnom nastavení :/

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pomôže tento printscreen? http://prntscr.com/mjpktd     

http://prntscr.com/mjplme 

skúšam už všetko možné, otvorená sieť, meniť kanály, typ zabezpečenia, no nič nefunguje. môže byť chyba v routeri? 

Nepoznam ten router ale z toho prveho print screenu mi pripada ze mas vypnute wifi siete. Vyresetuj ten router do tovarenskych nastaveni a len nakonfiguruj wifi siet a spusť. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nepoznam ten router ale z toho prveho print screenu mi pripada ze mas vypnute wifi siete. Vyresetuj ten router do tovarenskych nastaveni a len nakonfiguruj wifi siet a spusť. 

Reset do tov.nastaveni som robila už viackrát... Nepomohlo 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

https://www.zyxel.com/cz/cs/uploads/images/P-661HNU-Fx_QSG_cz_v2.pdf

je toto navod k tvojmu routru? ak hej tak mas DSL modem/router. na tomto zariadeni nemas WAN port ale da sa to obist:
 "Brána P-661HNU-F3 (Annex B) od nové verze FW „3.10(ULQ.5)D0“ podporuje také Ethernet WAN. Port LAN4 slouží jako port Ethernet WAN. "

• Mas tuto verziu FW ?
  • Zapajas to do LAN4 ?

Reset do tovarenskych nastaveni nie je riesenie problemu ale pomoze nam sa lepsie dorozumiet. Lebo ja ked to nevidim tak neusim co vsetko si tam nastavovala. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

https://www.zyxel.com/cz/cs/uploads/images/P-661HNU-Fx_QSG_cz_v2.pdf

je toto navod k tvojmu routru? ak hej tak mas DSL modem/router. na tomto zariadeni nemas WAN port ale da sa to obist:
 "Brána P-661HNU-F3 (Annex B) od nové verze FW „3.10(ULQ.5)D0“ podporuje také Ethernet WAN. Port LAN4 slouží jako port Ethernet WAN. "

• Mas tuto verziu FW ?
  • Zapajas to do LAN4 ?

Reset do tovarenskych nastaveni nie je riesenie problemu ale pomoze nam sa lepsie dorozumiet. Lebo ja ked to nevidim tak neusim co vsetko si tam nastavovala. 

Áno,mam túto verziu a áno,skusala som aj pripojenie cez wan, teda prepnúť z adsl na ethernet wan,ako píšu v manuale. Kábel z hlavného routera som prepojila do Lan4 tohto routera. Vtedy sa mi na zyxeli rozsvietila ikonka "internet" ale nešlo mi pripojiť na net. Ide len keď mám kábel v inej LANke alebo prepnem na ADSL mód. Ak máš presne nápad čo mam nastavit, tak to znova vyresetujem. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

je mi luto ale nic mi nenapada. 

Nevadí. Ajtak ďakujem že si reagoval :) Budem to musieť poriesit inak.. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @kacenkas

podľa príspevkov aj kolegovia z technickej podpory usúdili, že to máš nastavené správne a ak to nefunguje je potrebné vykonať factory reset. 

Detailnejšie sa na to môžu ešte pozrieť technici z Pojdeto : https://pojdeto.sk/

@Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nastav ho rezimu repeater vyber siet ktoru ma opakovat a zadaj heslo k nej ak nema mod repeater skus mod wds bridge avsak tento mod neni kompatibilny so vsetkymi zariadeniami napriklad s mojim adb vv3212 to neslo ked som tento wds bridge skusal na zariadeni tplink tl-wr840n najlepsim riesenim je bud vypnut wifi a pouzit niakyrouter alebo ap ako pristupovy bod alebo prepni dodavany router do rezimu bridge a zarad ako branu za neho druhy router ako mam napriklad ja asus rt-ac87u a je problem s wifi vyrieseny

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nastav ho rezimu repeater vyber siet ktoru ma opakovat a zadaj heslo k nej ak nema mod repeater skus mod wds bridge avsak tento mod neni kompatibilny so vsetkymi zariadeniami napriklad s mojim adb vv3212 to neslo ked som tento wds bridge skusal na zariadeni tplink tl-wr840n najlepsim riesenim je bud vypnut wifi a pouzit niakyrouter alebo ap ako pristupovy bod alebo prepni dodavany router do rezimu bridge a zarad ako branu za neho druhy router ako mam napriklad ja asus rt-ac87u a je problem s wifi vyrieseny

Fu, premýšľala som aj nad týmito možnosťami,ale neviem ako ich nastaviť. Nemám s tým skúsenosti a v návode nič nepisu. Repeater ale potrebuje ešte dobrý dosah wifi aby ju preposielal ďalej,nie? 

Podľa toho čo som všetko vygooglila asi pôvodný router ZTE do bridge módu neprepnem. Okrem toho potrebujem aby na oboch routeroch išla wifi. Jeden mám na poschodí,druhy chcem na prízemie. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Fu, premýšľala som aj nad týmito možnosťami,ale neviem ako ich nastaviť. Nemám s tým skúsenosti a v návode nič nepisu. Repeater ale potrebuje ešte dobrý dosah wifi aby ju preposielal ďalej,nie? 

Podľa toho čo som všetko vygooglila asi pôvodný router ZTE do bridge módu neprepnem. Okrem toho potrebujem aby na oboch routeroch išla wifi. Jeden mám na poschodí,druhy chcem na prízemie. 

podla manualu ide o velmi lacny router ktory nema taketo moznosti, v takomto pripade mozes bud na tom dodanom vypnut wifi a pouzit ap + opakovace ak treba alebo ako som pisal dalej uplne najlepsim riesenim je prepnutie do bridge a zaradenia vlastneho routra s tym bude fungovat ako gateway tym padom ja mam takto asus rt-ac87u pricom je dole no wifi v pohode az na jednu miestnost na poschodi ide po celom dome bez problemov

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @kacenkas

podľa príspevkov aj kolegovia z technickej podpory usúdili, že to máš nastavené správne a ak to nefunguje je potrebné vykonať factory reset. 

Detailnejšie sa na to môžu ešte pozrieť technici z Pojdeto : https://pojdeto.sk/

@Ľuboš

Ahoj @Ľuboš, vďaka za snahu, ale obnovenie nastavení už som robila x krát a výsledok stále rovnaký. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

podla manualu ide o velmi lacny router ktory nema taketo moznosti, v takomto pripade mozes bud na tom dodanom vypnut wifi a pouzit ap + opakovace ak treba alebo ako som pisal dalej uplne najlepsim riesenim je prepnutie do bridge a zaradenia vlastneho routra s tym bude fungovat ako gateway tym padom ja mam takto asus rt-ac87u pricom je dole no wifi v pohode az na jednu miestnost na poschodi ide po celom dome bez problemov

@GIGN1987 teraz som sa stratila úplne :)  Neviem či sa tento Zyxel radí medzi lacné routery ale vždy mi poslúžil lepšie jak tie od T-Comu. Dosah Wifi cez Zyxel som mala po celom dome. Asi to vidím na zakúpenie tohto: https://www.telekom.sk/devolo-dlan-550-wifi 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@GIGN1987 teraz som sa stratila úplne :)  Neviem či sa tento Zyxel radí medzi lacné routery ale vždy mi poslúžil lepšie jak tie od T-Comu. Dosah Wifi cez Zyxel som mala po celom dome. Asi to vidím na zakúpenie tohto: https://www.telekom.sk/devolo-dlan-550-wifi 

ja mam adb vv3212 v bridge s asus rt-a87u s nastavenym ako pppoe pripojenie za nim a ide mi to bez problemov

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja mam adb vv3212 v bridge s asus rt-a87u s nastavenym ako pppoe pripojenie za nim a ide mi to bez problemov

pekná raketka, aj cena  :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pekná raketka, aj cena  :) 

jop, mozno overkill ale zatial som nadmieru spokojny, zatial som nemal ziadny vazny problem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz